dziwne cienie ala fale i rozmycia 40LE700E

satanica

New member
moze ktos cos doradzi mam model 40 calowy, niedawno zauwazylem( przedtem niczego takiego nie bylo) ze na filmach lub bajkach, obraz ma jakby takie rozmywajace sie barwy, np gdy jest twarz to na kolorach jest jakby taka warstwa innych pastelowych rozmywajacych sie kolorów, albo jak tlo jest mniej wyraznie a na nim jest cos jasniejszego, to kolo tego sa jakby takie falowane kolory, czy szumy, nie wiem jak to nazwac, tak jakby na brazowym czy innym kolorze, nakladaly sie warsty, takie falowane rozmycia (pikseloza?) innych cieni kolorów. Na monitorze 24 full hd tego efektu nie zauwazylem. Wlaczalem filmy w roznych programach na PC i efekt ten sam. Przedtem obraz mialem jak zyleta, a zadnych nowych kodeków nie wgrywalem. Czy ma ktos z was rade na to czy cos nie teges zaczyna sie dziac z moim tv. FIlmy sa full hd wiec jakosc jest superJak mi Kiki doradzil kable sprawdzilem.
Bardziej mi to wyglada wine kompa, ale na monitorze wszystko jest ladnie
 

cezary69

New member
Bez reklam
Witam,
Napisze co ja bym zrobił żeby sprawdzić co jest nie tak, najlepiej byłoby podłączyć jakiś odtwarzać dvd do tv i sprawdzić jak wygląda obraz. Bo tak to za dużo niewiadomych, ale pewnie coś się dzieje ze sterownikami od karty graficznej w kompie. Robiłeś aktualizacje sterowników? Bo być może one rozjechały się w systemie i temu tak wyświetla. To że na monitorze wyświetla wszystko ok to nie znaczy, że na tv tak samo będzie. Ja bym obstawiał winę sterowników do karty graficznej.
 

satanica

New member
Witam,
Napisze co ja bym zrobił żeby sprawdzić co jest nie tak, najlepiej byłoby podłączyć jakiś odtwarzać dvd do tv i sprawdzić jak wygląda obraz. Bo tak to za dużo niewiadomych, ale pewnie coś się dzieje ze sterownikami od karty graficznej w kompie. Robiłeś aktualizacje sterowników? Bo być może one rozjechały się w systemie i temu tak wyświetla. To że na monitorze wyświetla wszystko ok to nie znaczy, że na tv tak samo będzie. Ja bym obstawiał winę sterowników do karty graficznej.
zaraz sprawdze
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
spokojnie :) trochę poszukasz w ustawieniach i znajdziesz wyjście na tv. W nowych sterownikach mogło się coś zmienić i teraz jest w innym miejscu. Powodzenia :)
 

satanica

New member
widac chyba ze pomoglo, przetestuje wiecej filmow jutro i dam znac,ale chyab stery jakos sie pomieszaly, co jest dziwne ze tak bez zadnej przyczyny, z filmu na film nagle :/
 

cezary69

New member
Bez reklam
bywa tak :) tak to z komputerami jest działa działa :) a nagle przestaje w sumie tak jak ze wszystkim np. spodnie chodzisz chodzisz, a raz się zegniesz i po spodniach:))
 
Do góry