SHARP LC-42LE320E - ostrzeżenie

FanLed

New member
Tą informację adresuję do wszystkich osób, które w najblizszym czasie zamierzają kupić telewizor, a swoją opinię o jakości obrazu opierają tylko o to co widać w sklepie. Sharp, który ma dobrą opinię, zwłaszcza jego matryce okazało się, że wypuścił na rynek telewizory z serii AQUOS LE320E z wadą, której nie ma szans by ją zobaczyć w sklepie. Kupiłem TV SHARP LC-42LE320E i dopiero w domu zauważyłem jak potwornie świecą 4 rogi na czarnym tle. Pomyślałem, że zepsuty jest mój egzemplarz. Wróciłem do sklepu i ze sprzedawcą sprawdziliśmy inny egzemplarz (w warunkach bez sklepowego oświetlenia) i było to samo. Wszędzie tam gdzie były sceny z czernią lub obraz panoramiczny lub film w formacie kinowym gdzie są czarne pasy - wtedy już wyjątkowow bije po oczach potwornie. Sprawdzilem jeszcze w dwóch innych sklepach oraz w jednym dodatkowo TV 37 calowy tego modelu - to samo. Sprzedawcy byli zaskoczeni kiedy pokazywałem im tą wadę, którą zobaczyli dopiero przy przyciemnionym świetle. Moi znajomi stwierdzili, że wiele widzieli mniej lub bardziej świecące LCD podświetlane LED krawedziowo, ale to to jakiś koszmar. Ledówki krawędziowo zawsze mniej lub bardziej mają gorszą czerń bliżej brzegów, ale uwierzcie mi to co jest w tym modelu to cztery latarki włączone w rogach. Skoro tak miały wszystkie sprawdzone przeze mnie egzemplarze to znaczy, że albo wyszła wadliwa cała seria, albo SHARP wypuscił na rynek nie dopracowany model - wręcz bubel. Oglądałem w warunkach domowych telewizory LCD LED EDGE (40 i 42 cale) gorszych marek i o gorszych parametrach i żaden nie miał takich koszmarnych czterech latarni. Pierwszy wezwany technik z serwisu stwierdził, ze faktycznie ostro wali po oczach, ale tak już mają te modele. Odwołałem się od opinii i czekam na biegłego, który ma wystawić opinię. Na koniec zacytuję sprzedawcę z jednego ze sklepów gdzie pokazałem mu ten feler na ekranie po wygaszeniu oświetlenia sklepowego. Kiedy Sprzedawca zobaczył jak potwornie swiecą rogi stwierdził - cytuję "o k.... !! co to jest ?" Pomimo informacji w sklepach i w Sharpie, którego już poinformowałem telewizor dalej jest sprzedawany bez informacji o posiadanej wadzie. Czy może już ktoś z Was kupił ten telewizor i może podzielić się swoimi wrażeniami ?

Pozdrawiam, FanLed.
 

cezary69

New member
Bez reklam
eee tam coś mi się nie chce wierzyć w to co piszesz... Mam drugi telewizor i też sharpa i chwale sobie. Każda firma ma modele lepsze i gorsze, i to od klienta zależy na co go stać i co mu pasuje. Czasem lepiej trochę dołożyć niż potem narzekać na firmę jak to mówią "widziały gały co brały" :) Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
większość tanich telewizorów tak ma i nie ma tu żadnej sensacji. Kupując telewizor trzeba określić wyraźnie nasze potrzeby i to czego nie lubimy w telewizorach. Wówczas nie ma żadnych problemów.
Mam 37le 320 i nie ma żadnych problemów ze złym podświetleniem.
 

FanLed

New member
tylko, że

Teraz ten telewizor kosztuje od 2.900,- do 3.540,- tak więc chyba nie jest tani. Po drugie wystarczy zobaczyć na parametry żeby umiejscowić ten TV na średniej półce. I co najważniejsze telewizory gorsze i tańsze nie mają takiego defektu. Nie widziałem takiego świecenia w rogach w żadnym innym Sharpie, ani w innych markach. A nie jest tak jak twierdzi przedmówca, że widziały gały co brały - no wlaśnie nie widziały - w sklepie nie widziały i nigdy nie zobaczą. Ciekawe czy przyszło by Ci do głowy, że telewizor sharpa za prawie 3,5 tysiąca z takimi parametrami może mieć taki feler ??? I dla jasności to nie jest przypadek jednego egzemplarza tylko całej serii. Krawędziówki świecą i to jest oczywista oczywistość, ale sorki jak kupujesz Mercedesa to chyba nie oczekujesz pod maską silnika trabanta ??? Prawda ? Oczywiście dla adekwatności używając dalej języka motoryzacyjnego - jeśli ten telewizor nie jest oczywiście mercedesem, ale jesli to jest nawet tylko samochód ze średniej półki to i tak nie ma prawa mieć pod maską silnika z fiata 126p.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mylisz pojęcia . To najtańszy telewizor w tej klasie producenta- kosztuje 2699 zł
Sharp LC-42LE320E 42" - Telewizory LED - Sharp LC-42LE320E 42" cena od 2750.00zł
Podobnie jak inne najtańsze modele konkurencji może mieć swoje wady i zalety.
Wystarczy na przyszłość zapytać i podać swoje potrzeby i oczekiwania- do czego namawiamy kilkadziesiąt razy dziennie.
Oczekuj od telewizora tyle ile za niego zapłaciłeś.
Co do podświetlenia to nie użyłeś żadnych wskazówek podanych na forum jak się pozbyć takiego efektu który występował również i to drogich ówczesnych modelach innych firm takich jak Sony, Toshiba, Samsunga, LG Modele różnych firm już miały podobne problemy
 

cezary69

New member
Bez reklam
dodam jeszcze swoje 5 groszy :) pisząc widziały gały co brały nie chciałem urazić, a po drugie te wszystkie tv w sklepach mają poustawiane na maksa wszystkie parametry i myślę, że dobrym dostrojeniu nie mówię o kalibracji bo to już inna bajka, myślę że można pozbyć się tych prześwietleń w rogach chyba, że to naprawdę wada fabryczna. A pewnie jest tak kiedyś miałem 21" grundiga najnowszy model tylko co wszedł do sprzedaży i po paru tygodniach przy włączaniu telegazety tv głupiał, wieszał się. Gość z serwisu jak przyszedł, a był po szkoleniu akurat na ten model powiedział wprost, że to wada fabryczna :) że trzeba wymienić cały moduł od telegazety i od tamtej naprawy gra jeszcze do dziś :) Napisałem o tym że byś może firmy tak się śpieszą jedne przed drugimi, że nie wszystko we wszystkich modelach do końca sprawdzą i dopiero klient dokonuje kontroli technicznej :)
 

FanLed

New member
dokladnie

Czytalem test na forum tego modelu tylko, że 32 cale i tam czerń jest super. Ta sama matryca. Mniejszy telewizor to pewnie mniejszy problem z rozpraszaniem światła. Przykro jest mi tylko dlatego, że to mój pierwszy telewizor LCD LED i myślałem, że skoro TV ma takie parametry i cenę no i markę to takich niespodzianek nie powinno być. Gdybym był milionerem to bym kupił sobie następny, a tak zamiast cieszyć się nowym telewizorem cały czas sprawa jest wyjaśniana. Owszem Sharp jest w tej kwestii bardzo uprzejmy i otwarty tylko, że zamiast zbadać sprawę u źrodła cały czas skupia się na moim egzemplarzu pomimo informacji, że tak mają wszystkie egzemplarze 42 calowe które sprawdzałem w innych sklepach.

telewizor jest napradwę super - tylko gdyby nie te rogi :-(

To wprawdzie kwestia gustu, ale w mojej ocenie ma super design i ma z tylu biały panel - fajnie to wyglada i tego nie mają żadne telewizory. Wprawdzie ważniejszy jest przód niz tył telewizora :), ale błyszczący biały panel z tyłu robi wrażenie zwłaszcza jeśli telewizor stoi tak, że widać rownieć jego tył.

pozdrawiam.
 

FanLed

New member
wielkie dzięki za wszystkie rady, tylko że był u mnie technik z serwisu i gdyby pewnie dało się coś pokombinować z ustawieniami to pewnie by to zrobił. W sklepie sprzedawca próbował i cudował z ustawieniami i nic. Może masz rację, że to nie jest hit Sharpa tylko, że w tej cenie mozna mieć gorszej marki telewizory bez tego defektu, który akurat mnie wkurza. Przedmówca ma 37 calowego tego modelu i twierdzi, że nie ma świecących rogów, a więc trudno tą całą sytuację zrozumieć. Pozdrawiam.
 

cezary69

New member
Bez reklam
hmm... może to jest wina wgranego softu? Ciekawe jaka jest wersja oprogramowania w tv z równomiernym podświetleniem. Może to sprawdzić jeszcze dobrze byłoby. Pozdrawiam
 

FanLed

New member
czekam

Po odrzuceniu najpierw przeze mnie a później po mojej interwencji opinii pierwszego serwisu Sharp postanowił przysłać do mnie speca z innego serwisu (ponoć lepszego). Niezależnie poprosiłem kolegę ktory zna dobrego elektronika aby do mnie wpadł i zobaczył czy coś takiego mieści się w częstym określaniu uzywanym przez producentów "świecenie mieści się w normach przewidzianych dla tej technologii". Ja tego elektronika nazwałem biegłym nie w sensie, że pracuje jako biegły tylko ponoć jest dobry w swoim fachu. Ale obawiam się, że może być problem. Bo skoro tak mają wszysatkie te modele z tej serii to pewnie tego nie da się usunąć w serwisie gdyż wina leży pewnie po stronie uzytej technologi do rozpraszania światła a tym nieszczesnym modelu. Mądry Polak po szkodzie ...
 

FanLed

New member
???

Kiki a czy uważasz, że faktycznie o tym co wspomniałeś jak sobie radzono z podobnym problem w drozszych modelach istnieje, albo jest szansa na rozwiązanie sokoro jeden sewis rozłożył ręce, a sądze, że technicy tam pracujący nie jedno już widzieli w swojej praktyce zawodowej. Oczywiście jestem ciekaw co stwierdzi ten "super spec", którego ma do mnie wyslać Sharp. bardzo żałuję, że odkryłem to forum po tym jak kupiłem już telewizor. To forum jest genialne !!! Istna kopalnia wiedzy. Generalnie jak kupuje komputery to zawsze sparwdzam wszystko po tysiąckroć, a niestety przy TV nie zrobiłem żadnego wywiadu. Poległem polegając tylko na sprawdzeniu parametrów i jak widać nie słusznych wniosków, że jak Sharp za 3.500,00 zł (tyle kosztował 5 miesięcy temu) to musi być OK, a że była jeszcze super promocja cenowa no to już r e w e l a c j a.

szczerze wszystkim dziękuję za pomoc i dobre rady
 

jason1980

New member
Moi rodzice maja 42le320 i nic im w rogach nie swieci. Zaplacili za niego 2500 w sklepie nie dla idiotow jakies 4 miesiaca temu. Ja mam 46le821 (byl prawie 2 razy drozszy) i tez jest wszystko ok. Moze po prostu trafiles na serie skladana w piatek popoludniu i dlatego sa takie jazdy.
Pozdrawiam
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Dla mnie seria 320 to szajs i bubel matryce nawet nie JAPOŃSKIE......dołożyć trochę więcej i kupić 810 rewelacja i piękny obraz, zachwycają się klienci.....
 

rafib1975

New member
Możesz zwrócic towar jako wadliwy.Oto link ze strony Federacji Konsumentów http://www​.federacja​-konsument​ow.org.pl/​story.php?​story=139#​4
Ale nie wiem czy wiesz że bardzo możliwe, że nic tam nie załatwi ponieważ jeżeli każdy egzemplarz tak ma to znaczy że miesci się w ich normach. Wiec nie podlego reklamacji. A to że serwistan cos powie nie jest wiążące a tym bardziej opinia znajomego elektronika. A jeśli chodzi o ta seria to jest to seria najtansza wśród innych modeli Sharpa, jak wcześniej ktos zrobił motoryzacyjne porówanie to jeśi marka Sharp jest jak Mercedes to ta seria jest jak "A-klasa" i nie można od niej wymagac tego co nawet od "E-klasy" a tym bardziej od "S-klasy". A to że cena jest tak czy inny w porówaniu z innymi markami o niczym nie świadczy. To jest po prostu najtańszy a zarazem najsłabsza seria. Ja akurat mam 32 cale i jest to ale Ja to widziałem od razu i widziałem to tez na innych markach w krawedziwym podświetleniu, autor tematu mógł kupic LEDa z pełnym podświetleniem i tego by nie maił ale wydał by minium 1000zł wiecej.
 

wiljasz

New member
Tani czy drogi sprzęt tu nie ma znaczenia,Jeśli nie spełnia warunków do których został przeznaczony.Ja wymieniłem patrz TUTAJ
 

rafib1975

New member
Tani czy drogi sprzęt tu nie ma znaczenia,Jeśli nie spełnia warunków do których został przeznaczony.Ja wymieniłem patrz TUTAJ
Jeśli telewizor spełnia normy, które z reguły ustala sobie sama firma to mozesz iśc gdzie chcesz i tak nic nie wskurasz tak miał kumpel z Samsungiem. Dany wada miesciła się w normach przy tym modelu, sprawa była w sądzię i kolega został dalej z telewizorem. A ty dajesz przykład ale nie wiem gdzie bo "TUTAJ" nic nie ma!!!
 

FanLed

New member
Jason1980 jesteś pewny, że Twoi rodzice mają faktycznie ten sam model ??? 4 miesiące temu w Media Markt nie mieli w sprzedaży tego modelu, a po drugie w listopadzie najtaniej mozna go było kupić za 2.800,- w Saturnie podczas promocji weekend bez VAT. Wtedy w necie kosztował 2.900,- a normalnie w sklepie nawet 3.500,00 zł

Rafib1975 ponieważ mówisz, że masz to samo w tym samym modelu tylko, że jest to 32 cale. Na tym forum jest test 32 calowego tego telewizora i piszą tam, że czerń jest super - żadnych świeceń plus załączone zdjęcia.

Załączam zdjęcie mojego obrazu. Sami zobaczcie ten koszmar.

Pozdarwiam FanLed.
 

Attachments

  • SHARP LC-42LE320E.jpg
    SHARP LC-42LE320E.jpg
    199 KB · Wyś: 217
Do góry