Sharp 46le925 Ouatron czyli pierwszy telewizor Sharpa 3D - test otwarty

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp 46le925 Ouatron czyli pierwszy telewizor Sharpa 3D - test

Sharp 46le925 Quatron
czyli pierwszy telewizor Sharpa w pełni przygotowany do wyświetlania 3D , wyposażony w aktywne okulary .
To również pierwszy na świecie model 3D na matrycy RGBY
002_DSC_9616.jpg
RGBY - czyli piksel nie składa się już jak było dotychczas z trzech elementów ale z czterech - czwarty dodatkowy żółty.

Takie rozwiązanie zwiększyło paletę barw na matrycy telewizora powodując lepszą jakość kolorów:
img_quattron_technolory_05.jpg


Dlaczego kolor żółty jest ważny ?
O to sposób akceptacji kolorów przez ludzkie oko :

Podział piksela na cztery elementy skutkuje większą wyrazistością bo na matrycy zamiast 6 mnl sub pikseli jest ponad 8 mln.
(Subpiksele panelu 8 Mega / 6 Mega -
yes.gif
/
no.gif
)
Czy ma to wpływ na jakość obrazów prezentowanych w 3D i 2D ?

Najpierw omówimy strefę 2 D
Producent przedstawia model :
img_P-sharp-lcd-led-3d-tv-aquos-LC-46LE925_Full_Frontal_View-Logo-960.jpg


W naszym teście telewizor prezentuje się następująco :
001_P1200863.JPG

Jeszcze w folii zabezpieczającej

021_P1210725.JPG

folia ochronna usunięta.

002_P1200864.JPG

Podświetlane logo które jak w poprzednich wersjach można wyłączyć .

img_P-sharp-lcd-led-3d-tv-aquos-LC-46LE925-remote-960.jpg

pilot funkcjonalny i ergonomiczny, łatwy w obsłudze.
Przyciski są wyraźnie logicznie sklasyfikowane.
Klawisze mają bardzo wyraźny punkt nacisku i działają szybko i sprawnie.
Z poziomu pilota można również obsługiwać inne urządzenia Sharpa.

003_P1200870.JPG

Teraz kontrowersyjna szyba , która u wielu osób wzbudza obawy przed nadmiernymi odbiciami światła lub otoczenia.
Faktycznie jest trochę inaczej .

021_P1210725.JPG

Szyba zabezpiecza matrycę ale to nie jest jej główny cel.
Cel główny podobnie jak w wielu wysokich czy najwyższych modelach innych producentów, to :
- zwiększenie dynamiki kolorów
- zwiększenie wrażenia czerni

001_P1210728.JPG

- zwiększenie ilości informacji w drugim planie (szczególnie w nasłonecznionym pomieszczeniu)
Szkoda że w przyszłości producent planuje likwidację szyby z uwagi na bardzo wysokie koszty montażu.
- i najważniejsze zwiększenie głębi obrazu.

002_P1210729.JPG

podstawa obrotowa

006_P1210733.JPG

wykończenie z pietyzmem i elegancją.

001_P1210758.JPG

Panel X-gen z technologią Aquos Quattron 3D o pełnej rozdzielczości HD (1920 x 1080 x 4)

007_P1210734.JPG

zaokrąglenia jako żywo przypominają iPhona czy iPada.

019_P1210749.JPG

Włącznik główny znajduje się z boku z prawej strony.

020_P1210751.JPG

obsługa manualna podświetlana i wygaszana z prawej dolnej strony telewizora.

022_P1210756.JPG

oznakowania informacji producenta - najważniejsze elementy wyposażenia
- Nagroda EISA
European TV Innovation - Sharp Quattron RGBY Technology | EISA - The European Imaging and Sound Association
- AQUOS NET + (dostęp do internetu i odtwarzacza multimedialnego poprzez USB lub sieć domową (DLNA))
YouTube - Sharp Aquos NET+
Dlna
The Digital Living Network Alliance ? Wikipedia, wolna encyklopedia
-Time SHift
Funkcja pauzy na żywo umożliwiająca zarejestrowanie do 150 minut nagrania SD lub 60 minut nagrania HD (zależnie od materiału)
- System Scanning Backlight 200 z korekcją materiałów filmowych

023_P1210757.JPG
Eco-label :
Google Tłumacz

004_P1200871.JPG

telewizor z całą pewnością należy zaliczyć do "chudych"

005_P1200872.JPG


006_P1200873.JPG

producent podaje że maksymalny pobór energii to 183W ale czy tak jest sprawdzimy w dalszym etapie spotkania. Etykieta Made in Japan jak zawsze informuje że rygorystyczne warunki technologiczne są na najwyższym poziomie.

007_P1200874.JPG

Kabel zasilający zamontowany jest na stałe.

008_P1200876.JPG

Dla tych którzy wieszają na ścianie informacja z której strony się znajduje kabel zasilający.

009_P1200877.JPG

Mocowanie VESA (mm)400 x 400

010_P1200880.JPG

Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł w mm)1127 x 734 x 39
Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł w mm)1127 x 785 x 340

011_P1200881.JPG

Złącza z lewej strony telewizora

012_P1200882.JPG

WLAN / LAN / USB
yes.gif
/
yes.gif
/
yes.gif

Gniazdo cyfrowe: koncentryczne / optyczne
no.gif
/
yes.gif

Wyjście: słuchawkowe / analogowe audio
yes.gif
/
yes.gif

HDMI Features : Ethernet Channel / Audio Return Channel
no.gif
/
yes.gif


013_P1200883.JPG


014_P1200884.JPG

Gniazdo CI+ / CI
yes.gif
/
no.gif

HDMI V1.4 / HDMI V1.31 / 3

015_P1200885.JPG

VGA / DVI / RS-232C
yes.gif
/
no.gif
/
yes.gif

Wejścia AV / S-Video / Component
yes.gif
/
no.gif
/
yes.gif

SCART 1
Tuner HD (DVB-T / DVB-C / DVB-S), MPEG2 / MPEG4 H.264

źródłem sygnału jest Blu-ray BD HP90S
img_P-sharp-blu-ray-BD-HP90S-HFA-960.jpg

Blu-ray - Sharp

016_P1200886.JPG

Tak prezentuje się na żywo.

017_P1200889.JPG


018_P1200891.JPG


001_P1200898.JPG

Ale więcej informacji na temat blu-raya w oddzielnym wątku.

Czas na ocenę obrazu.

012_P1200921.JPG

Mimo podświetlenia Edge Led , podświetlenie ekranu dzięki nowym dyfuzorom jest równomierne a czerń bardzo dobra.

013_P1200923.JPG

Czerń sama w sobie nie jest żadną rewelacją to to rzutuje na inne ważniejsze elementy telewizora.

003_P1200956.JPG

sprawdziliśmy przy okazji równomierne podświetlenie z kątów bocznych przy jasnym obrazie
(z prawej na dole pobór energii)

004_P1200957.JPG

oraz przy czarnym obrazie

005_P1200958.JPG

z różnych kątów

006_P1200959.JPG


014_P1200925.JPG

Ilość szczegółów i szerokość palety barw - spokojnie można określić jako rewelacyjna dzięki nowej matrycy

015_P1200928.JPG

Kolory naturalne ( po kalibracji)

016_P1200930.JPG

W trakcie testu porównywaliśmy podstawowe kolory z konkurencyjnymi telewizorami. I czerwony wraz z widocznymi szczegółami wzbudzał podziw.

017_P1200932.JPG

Pomarańcze również

019_P1200937.JPG

Stałe elementy w pełni szczegółów

022_P1200941.JPG

Skóra naturalna

Input Lag na bardzo niskim poziomie wskazuje że telewizor nadaje się do dobrej współpracy z grami
img_dict_uzytecznosc_2.jpg
023_P1120576.JPG


Ustawienia podświetlenia Gra
Input Lag 40ms
024_P1120577.JPG


I sprawdzamy jakie to ma pokrycie w rzeczywistości .
Czas na gry
008_P1200963.JPG

No i co ?
No i jest się czym zachwycać. Ponieważ input lag jest mały nie ma żadnego smużenia i opóźnień .

009_P1200973.JPG

Ujęcia przy pełnej prędkości szalejących aut pokazują że zabawa dopiero się rozpoczęła.

010_P1200975.JPG

Dzięki palecie barw, szybkości obróbki i dynamiki obrazu

011_P1200979.JPG

to naprawdę robi wrażenie.

013_P1200986.JPG

nawet przy trudnych ujęciach nie zauważono szumów

014_P1200988.JPG

A to już najgorsze ujęcia dla prezentacji czyli z deszczem.
I co ?

017_P1200993.JPG

I też bez wychodzących pikseli.

Czas na sprawdzenie płynności
DSC_0039.JPG

fof fullhd
Te najlepiej widać co oznacza dobre działanie 100Hz

001_P1200947.JPG

Ten telewizor przy przesuwie bocznym nie szarpie

003_P1210767.JPG

Procesory wykonują niewiarygodną pracę

004_P1210768.JPG

Jak się później okaże to również fenomenalny jest ruch skośny i pionowy.

012_P1210782.JPG

Menu - Sharp wybrał na brzegu kadru tak aby przy regulacji korzystać można było ciągle z podglądu obrazu. To bardzo dobre rozwiązanie ponieważ nie przerywasz wątku , nie przysłaniasz obrazu jak u konkurencji a możesz pozmieniać ustawienia.

013_P1210784.JPG

Bardzo dobrze że telewizor jest wyposażony (dzięki współpracy z Philipsem) w Aquos NET+

014_P1210787.JPG

pozwala to na pełne korzystanie z serwisu internetowego

015_P1210789.JPG

jedyną uciążliwością jest wprowadzenie adresów które chcemy oglądać, bo trzeba to zrobić z pilota .

016_P1210790.JPG

jednak po wprowadzeniu raz poszukiwanej frazy , zostaje ona zapamiętana i później wybieramy już tylko z ikony ( jak na powyższym obrazku)

017_P1210791.JPG


018_P1210792.JPG


019_P1210793.JPG

I dalej sprawa już prosta - pojawia się wyszukiwany adres

021_P1210795.JPG


023_P1210797.JPG
i możemy dalej korzystać

002_P1210799.JPG

Możemy też korzystać z innych serwisów

003_P1210800.JPG

wybór trybu zdjęć jest prostu i na bardzo dobrym poziomie.

004_P1210801.JPG

zdjęcia są czyste

005_P1210802.JPG

bez żadnych komplikacji.

Pobór energii:
020_P1210819.JPG

z prawej dolnej strony pokazują się wartości poboru energii , a powyżej jaki system podświetlenia matrycy obecnie się znajduje. I tak przy ustawieniu na Automat - pobór energii 81,3W

021_P1210821.JPG


022_P1210822.JPG


Prezentacja ustawień fabrycznych
16%20235.JPG
fot . fullhd

Producent ustawia Panel tak że widać 80% elementów matrycy.
Żeby można było oglądać 100% - telewizor wymaga kalibracji.
Kalibracja w odróżnieniu do innych telewizorów trwa znacznie więcej , bo kilka godzin aby otrzymać pożądaną konfigurację



temp%20f.jpg

fullhd
Temperatury kolorów Doskonała ...

010_P1210841.JPG

usuwanie przeplotu znakomite

011_P1210842.JPG


012_P1210843.JPG


013_P1210845.JPG


015_P1210849.JPG

Bardzo dobre tłumienie szumów i mosquito.

016_P1210865.JPG

Płynność pionowa o czym wspominaliśmy wcześniej rewelacyjna. Obraz przesuwany góra dół nawet przez chwilę nie miał drgań. To zdarza się niezwykle rzadko.

018_P1210868.JPG

kolejny test Monstera - skośny

021_P1210871.JPG

i znów świetna praca procesorów . Kola przesuwa się z rewelacyjną płynnością. Jak więc widać we wszystkich trzech kierunkach dzięki nowym procesorom można było zastosować wyższe algorytmy które skutkują znakomitą płynnością .
017_P1210867.JPG

Współpraca z blu-rayem bardzo dobra.

img_P-sharp-lcd-led-3d-tv-aquos-LC-46LE925_Total_Side_and_Top_View-960.jpg

Należy wspomnieć jeszcze o dźwięku. Sharp oprócz głośników o mocy
2x 10 W


zastosował jeszcze subwoofer Pioneera

fot fullhd
dzięki czemu dźwięk nie jest płaski jak we wszystkich podobnych modelach konkurencji. Ale jeśli ktoś liczy na głęboki bas może się rozczarować.

Sharp ten model został wybrany jako najładniejszy telewizor na runku 2010 roku
1.SHARP LE
img_P-sharp-lcd-led-3d-tv-aquos-LC-46LE925_Full_Frontal_View-Logo-960.jpg

018_P1190978.JPG

http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/html/lcd-tv-produkty.htm

całość TU:
Złoty Pixel 2010/2011 w kategorii najładniejszy telewizor dla ........
Loading...



Sekcja 3D
O ile w sekcji 2D widać bardzo dobrą klasę telewizora o tyle w 3D można zachwycać się jakością.
Sharp LC-46LE925E jak się okazało pięknie konwertuje produkowane materiały jako 2D do 3D . Pokazując że nawet konwersja do 3D jest na wysokim poziomie. A jest to przydatne ponieważ materiałów stricte 3D jak na lekarstwo.
002_P1200899.JPG


Obraz 3D
Największym zaskoczeniem było dla nas piękną grafiką 3D. Jasność i odwzorowanie kolorów były zaskakująco dobrze zachowane.Przypominamy że Sharp jako jedyny ma inne okulary. Okulary które pozwalają ze swojego poziomu przełączać się z 3d na 2D bez konieczności korzystania z menu .
004_P1200251.JPG


003_P1200901.JPG

Stwarza to znakomite głębokie wrażenie że przesłuchy są bardzo małe i zmiękczone. Sharp wydaje nem się że ten telewizor miał najmniej przesłuchów z tych modeli 3D LCD które testowaliśmy.
Tylko w sytuacjach ekstremalnych pojawiały się zauważalne.
Co niewątpliwie jest dużym osiągnięciem.
Dodatkowo gry 3D z PlayStation 3 również wyglądały znakomicie.

006_P1200904.JPG

Obsługa przejścia z 2D na 3D jest bardzo prosta.

008_P1200916.JPG

Producent informuje ( jak wszyscy producenci telewizorów 3D) o możliwych zagrożeniach ciągłego korzystania z 3D.

007_P1200915.JPG

A teraz siadamy wygodnie w fotelach , zakładamy okulary i ..........

009_P1200917.JPG

odlatujemy w strefę nowych doznań .

Wady :

wymaga długiej kalibracji obrazu
duże wymagania w kalibracji obrazu
bas z użyciem suba mógłby być głębszy


Zalety:
Bardzo mały pobór energii
dobre skalowanie w SD
extra współpraca przy sygnale blu raya
rewelacyjne przejścia tonalne
dobre usuwanie przeplotu
dobra współpraca z komputerem
mały input lag do gier
bardzo dobre zastosowane materiały
najładniejszy telewizor- wybór użytkowników HDTV
Złoty Pixel 2010/2011 w kategorii najładniejszy telewizor dla ........
Time shift
największa jasność w 3D
konwersja 2D do 3D
znakomita szeroka paleta barw
mimo edge led - równe podświetlenie matrycy

Punkty - do 1 do 10 w każdej pozycji.

1.Płynność SD - 8 pkt
2.Kąty boczne - 8 pkt
3.Czerń - 9 pkt
4.Konwersja 2D-3D - 9 pkt
5.Kolory - 9 pkt
6.Pobór energii - 10 pkt
7.Obsługa - 9 pkt
8.Dźwięk - 8 pkt
9.Wyposażenie - 9 pkt
10.Cena do jakości - 9 pkt

Razem = 88 pkt na 100 możliwych.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Z zainteresowaniem zapoznałem się z testem telewizora Sharp 46LE925.
Czego mnie brak , to przy jakich nastawach kalibracyjnych test został wykonany.
Nie jestem entuzjastą firmy Sharp , wolę osobiście telewizory marki Philips , które są stosunkowo łatwe do ustawienia obrazu bez sprzętu specjalistycznego , co innego telewizory marki Sharp , które niestety wymagają kalibracji obrazu sprzętem specjalistycznym.
Dobrze , że zagraniczne portale ,które testują telewizory podają nastawy obrazu przy którym wykonywali
test danego telewizora . Pozwala to na ogólne ustawienie parametrów obrazu w swoim telewizorze , a następnie dopasowanie obrazu do swoich preferencji.Robi tak dla przykładu :flatpanels.dk-polecam.
Nabywca telewizora marki Sharp 46LE925 nie powinien dodatkowo być obciążony kosztem kalibracji(nie każdy musi mieć Spyder'a), już wystarczająco płaci za ten model.
Na tym forum testowane telewizory , które wymagają sprzętu specjalistycznego do ustawienia właściwych parametrów obrazu powinny mieć podane prawidłowe parametry ustawienia obrazu przez testującego , a użytkownik danego telewizora sam dalej modyfikował by ustawienia obrazu do swoich preferencji.
Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

z3

New member
Bez reklam
Nie wiem czym się zajmujesz, ale na pewno robisz to za darmo. Skoro inni podają ustawienia to idź i z nich skorzystaj. Nie mam pojęcia dlaczego ktoś miałby oddawać swoją wiedzę za darmo. Jakiś argument?
 

accu

New member
Bez reklam
Nie wiem czym się zajmujesz, ale na pewno robisz to za darmo. Skoro inni podają ustawienia to idź i z nich skorzystaj. Nie mam pojęcia dlaczego ktoś miałby oddawać swoją wiedzę za darmo. Jakiś argument?

Witam.
Zawód , który wykonuję ,wykonuję odpłatnie. Natomiast interesuję się wieloma dziedzinami wiedzy i w miarę moich możliwości pomagam bezinteresownie czyli za darmo.
Nie przeczytałeś dokładnie mojego posta lub go nie zrozumiałeś.

Oczywiście że korzystam z wiedzy innych portali , gdzie mogę za darmo dowiedzieć się wielu interesujących ustawień obrazu różnych odbiorników telewizyjnych , oraz dzielę się moimi skromnymi wiadomościami w miarę możliwości na tym forum i staram się pomóc bezinteresownie.
Nie rozumiem takich poglądów jak Twój , chyba popierasz handlarzy sprzętem?
Nie każdy musi mieć taki punkt widzenia jak Ty.Taki mam pogląd i jego nie zmienię czy to komuś się podoba czy nie.
Pozdrawiam, :)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ponieważ sami korzystamy z profesjonalnych usług kalibracji firmy zewnętrznej , w sprawie ustawień proszę się zwracać do nich. Info jeśli chcesz otrzymasz na priw. Przy Sharpie to kilka dobrych godzin pracy .
 

accu

New member
Bez reklam
ponieważ sami korzystamy z profesjonalnych usług kalibracji firmy zewnętrznej , w sprawie ustawień proszę się zwracać do nich. Info jeśli chcesz otrzymasz na priw. Przy Sharpie to kilka dobrych godzin pracy .

Witam.
Zdaję sobie sprawę ,że pełna kalibracja obrazu tego telewizora jest pracochłonna , o ile chce się uzyskać
zadowalające parametry obrazu z poszczególnych wejść HDMI ,Scart,component .Ja teraz nie potrzebuję zwracać się do firmy zajmującej się profesjonalną kalibracją, gdyż użytkuję telewizor Philips 32PFL9705H od prawie 7 miesięcy , z którego jestem bardzo zadowolony , a parametry obrazu (w dwóch opcjach) ustawiłem sobie drogą samodzielnych , kolejnych nastaw obrazu .(przede wszystkim- wartości odcieni czerwonego, zielonego,niebieskiego ). -
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

z3

New member
Bez reklam
popieram handlarzy sprzętem? A ty popierasz złodziei? Człowieku o czym ty piszesz, popieram zasadę iż za pracę powinno się płacić. A może byś chciał wszystko za darmo. U nas właśnie tak się szanuje cudzą pracę, wszystko by się chciało za darmo. Sam kiedyś kalibrowałem urządzenia i wiem, że potrzebna jest wiedza dobre oprogramowanie i sprzęt. Jeśli chcesz możesz sobie na oko ustawiać lub za pomocą spajdera i tego śmiesznego softu dołączonego, który sam określa co ma byc jak ustawione. Prawdziwa kalibracja polega na czymś innym.

Bardzo bym chciał abyś wytłumaczył mi co napisałeś w pierwszym poście, bo widocznie zgodnie z twoją wiedzą nie zrozumiałem go.
 

accu

New member
Bez reklam
popieram handlarzy sprzętem? A ty popierasz złodziei? Człowieku o czym ty piszesz, popieram zasadę iż za pracę powinno się płacić. A może byś chciał wszystko za darmo. U nas właśnie tak się szanuje cudzą pracę, wszystko by się chciało za darmo. Sam kiedyś kalibrowałem urządzenia i wiem, że potrzebna jest wiedza dobre oprogramowanie i sprzęt. Jeśli chcesz możesz sobie na oko ustawiać lub za pomocą spajdera i tego śmiesznego softu dołączonego, który sam określa co ma byc jak ustawione. Prawdziwa kalibracja polega na czymś innym.

Bardzo bym chciał abyś wytłumaczył mi co napisałeś w pierwszym poście, bo widocznie zgodnie z twoją wiedzą nie zrozumiałem go.

Witam.
Moja odpowiedź może być tylko taka. Gdy napisze się coś ,co nie jest wygodne tzw.fachowcom to musi"boleć".
Koniec.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wg mnie jesteś nie sprawiedliwy.
Ty chcesz za swoją pracę pieniądze a innym którzy muszą spędzić kilka godzin pracy nad kalibracją kupując legalny sprzęt, oprogramowanie i dysponując wiedzą odpowiednią odmawiasz niewielkiego zarobku - to jest dopiero nie fair.
 

accu

New member
Bez reklam
wg mnie jesteś nie sprawiedliwy.
Ty chcesz za swoją pracę pieniądze a innym którzy muszą spędzić kilka godzin pracy nad kalibracją kupując legalny sprzęt, oprogramowanie i dysponując wiedzą odpowiednią odmawiasz niewielkiego zarobku - to jest dopiero nie fair.
Witam,
Może tak to wygląda z Twojego punktu widzenia ,każdy ma niezbywalne prawo do swojego poglądu na dany temat.
Jednak przeglądając test tego telewizora w pewnym momencie czytam-cytuję-"Producent ustawia Panel
tak że widać 80% elementów matrycy ,żeby można było oglądać 100% - telewizor wymaga kalibracji".
(jest zdjęcie gradacji kolorów białego i czarnego z zaznaczonymi dwoma paskami pionowymi jak zakres się zaczyna i kończy .Paski wyznaczają 80% tej gradacji .)
Potencjalny nabywca tego telewizora otrzymuje produkt,który powinien zawierać gradację nie w 80% lecz 100% , chyba że producent ustalił cenę tego telewizora tak , że obejmuje tylko taką specyfikację,lecz to powinien dokładnie podać do wiadomości kupującego.Kupujący chce przecież nabyć produkt w 100% gotowy do zainstalowania i nie musi znać się na profesjonalnej kalibracji.Takie jest moje zdanie , oczywiście subiektywne z pozycji nabywającego produkt.
Rodzi się przecież pytanie , dlaczego nabywca ma ponosić dodatkowe koszty.
Nikomu nie mam najmniejszego zamiaru odbierać zarobku na kalibracji telewizorów (nie tylko tego modelu ). Osobiście nie wiem ile kosztuje ta usługa , ale coś mnie się wydaje ,że nie jest ona niewielka(tania) jak sugerujesz.
Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to jest ja podrasowaniem komputera czy tuningiem auta.
Tez dostajesz gotowy do jazdy ale zawsze może jeździć lepiej i lepiej wyglądać.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.
@kiki
Nie bardzo rozumiem Twój post.
Dobry obraz w tak drogim telewizorze to 100% zadowolenia nabywającego ten produkt .
Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wszystkie nowe modele wszystkich firm nawet jak kosztują 50.000 zł wymagają kalibracji.
To samo dotyczy projektorów nawet za 500.000 $
 

hcl4

New member
Dobry obraz w tak drogim telewizorze to 100% zadowolenia nabywającego ten produkt .

:kom:
Czytam i czytam te wywody i masło maślane. W 100% popieram Ciebie - ponieważ wydając kilka tysiecy złotych na nowy tv powinienem dostać towar najlepszy jaki jest możliwy, a nie jeszcze płacić komuś za coś za co już zapłaciłem. W takim wypadku tv powinno się kupować w pudełeczku gdzie każda część jest "odzielna" a później powinniśmy iść do elektronika i poprosić o złożenie go - paranoja. Co za tłumaczenie o szanowaniu czyjejś pracy - każdego pracę trzeba szanować i "wynagradzać" ale bez przesady za co trzeba płacić to trzeba a za co nie powinno się płacić to nie powinno. Napeno nie za noooooowyyy suuuper drogi tv.
Dlatego cenie za to panasonica, że nie ma tak ...... menu jak shrap. Tutaj są podstawowe ustawienia. Zaraz obrońcy sharpa :) krzykną że się mylę, bo właśnie dzięki takiemu menu można ustawić idealny obraz - lipa, bo może minimalnie się różnić a napewno to nie powinno mieć wielkiego znaczenia. Obraz fabrycznie powinien być tak ustwiony żeby dawał 100% zadowolenia, bo w przeciwnym wypadku można kupić samsunga marketowego za 1000zl i sie nim cieszyć i być zadowolonym.
Dam inny przykład tej "fachowej" niby kalibracji która ma być lekastwem na wszystkie przypadłości i po niej bedzie już dobrze. Tak samo jest w akwarystyce - firmy metkujące świetlówki jako niby specjalistyczne, roślinne itd ustalają cenę powiedzmy 40-60zl - co ludzie myślą? No idealna, bo specjalistyczna. Błąd - wystarczy znać podstwy oświetlenia i można się dowiedzieć ze identyczną świetlówkę można kupić za 10 zl - "ra" to samo temperatura ta sama i lumeny te same ale nazwa taka zwykła :).
Więc dla mnie tak samo jest z tą kalibracją :) - ja uważam że powinno się ustawiać w warunkach domowych tylko kontrast, jasność no i barwy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
a ja tak nie uważam. Widzę duże różnice przy dobrym i złym ustawieniu parametrów. To widać dobrze już na poziomie zdjęć a co mówić dopiero na dużym ekranie :
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...a-zmienila-dotychczasowa-mysl-projektowa.html - sprawdź uważnie.
To że najlepsze parametry powinien ustawiać producent - to jedno. A to że nie ustawia - to inna bajka.
I przymusu nie ma żadnego.
Na testach dowolnej firmy na świecie :
-flashpanelsd
-areadvd
-hdtv.co.ok
- dday.it
- fullhd.gr
Każdy stwierdza konieczność dokonania kalibracji. Jeśli ktoś nie chce - jego wybór.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam
Nie ma takiej firmy jak:flashpanelsd, , a poza tym niektóre firmy , które testują telewizory
starają się podawać nastawy(choćby podstawowe) ,przy których telewizor podczas ich testu osiągał optymalne parametry.Dobrym przykładem jest duński recenzent :flatpanels.dk , grecki fullhd.gr.
Moja sugestia jest taka , że przy dobrej woli ,gdy robisz test telewizora, który ma źle ustawione parametry obrazu przez producenta we wszystkich opcjach,także mógł podawać podstawowe , prawidłowe nastawy parametrów obrazu.
Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

hcl4

New member
To że najlepsze parametry powinien ustawiać producent - to jedno. A to że nie ustawia - to inna bajka.
....
Każdy stwierdza konieczność dokonania kalibracji. Jeśli ktoś nie chce - jego wybór.
Dokładnie o to mi chodzi - że najlepsze ustawienia powinien "sprzedać" producent, w końcu jego wybrał ktoś - z wielu innych. Dlatego jak już wspomniałem - cenię za "najlepsze" ustawienia właśnie panasonica. To że np sharp nie ustawia najlepiej jak się da - to już olewanie klienta. Każdego wybór czy chce tego czy nie, tak samo jeśli ktoś chce kalibracji licząc na poprawę obrazu. A za taka usługę oczywiście powinna być opłata, bo to jest wykonanie określonej pracy. A sensu kalibracji tak rozwiniętego menu jak ma sharp wcale nie podważam, bo jest tam tego masę i ustawianie na "oko" to jak praca Syzyfa - ale tak nie powinno być.
 

_Hose_

New member
Producent sprzedając sprzęt powinien zapewnić klientowi ustawienia możliwie bliskie ideału (wiadomo że są ludzie o wzroku "doskonałym" i oni mogliby sobie "podkręcić" obraz jeszcze bardziej dodatkową kalibracją) Kiki, producent samochodu daje klientowi pojazd z ustawionym silnikiem na 100% teoretycznie bezpiecznej mocy i o możliwie małym apetycie na paliwo przy tej mocy, tuningując go godzisz się z utratą gwarancji jak również z możliwym uszkodzeniem silnika jak i wzrostem apetytu na paliwo. Zmiany nastaw w tv nie grożą ani jednym ani drugim, więc producentowi korona z głowy by nie spadła gdyby standardowo zaszywał optymalne ustawienia. Sam właśnie wszedłem w posiadanie 40le820e, niby wszystko jest dobrze, ale widzę że obraz wymaga korekty, mam mały niesmak bo muszę szukać pomocy zamiast cieszyć się dopiero co kupionym produktem. Całe szczęście że chociaż książki które czytam są "pełne" i nie muszę dopisywać własnoręcznie rozdziałów.
 
Ostatnia edycja:

Jawosz

Member
A ktore z tych okularów są Sharpa ? Jak wyglada sprawa rozmiarow tych okularow? czy jest jakaś wersja dla okularników (jak np w panasonicu) ? ;-)
 
Do góry