Sharp 46le925 Ouatron czyli pierwszy telewizor Sharpa 3D - test otwarty

cezary69

New member
Bez reklam
Mam pytanie odnośnie tego oraz innych nowych telewizorów. Po przeczytaniu udałem się do sklepu ale podczas testów okazało się że obraz skacze przy odtwarzaniu filmów blu-ray. Wygląda to tak jakby telewizor miał problem z rozdzielczością full hd (jakby musiał przetwarzać/dekodować film i procesor sobie z tym nie radził - a od tego jest chyba blu-ray). Dodam że testowane filmy to kung fu panda i iron man 2. Testowałem telewizor używając 2 różnych napędów samsunga oraz obecny model marantz ud5005. Podmieniałem nawet kable hdmi i nic. Włączanie 24p tylko pogarszało sprawę. Ten sam test wykonałem na sonym 37ex720 i takie same rezultaty. Przywracanie fabrycznych ustawień też nie pomogło. W domu na starym telewizorze samsunga 37a656 żadnych problemów, podobnie na starej plazmie panasonica u znajomych.
I teraz moje pytanie o co chodzi? Bo nie chcę kupować nowego telewizora z lepszą czernią, kolorami, 3d i innymi czarami, a następnie cieszyć się tym wszystkim ze skaczącym obrazem :?.

Trzeba się pobawić ustawieniami w odtwarzaczach :) tv nic nie ma do tego, że obraz się zacina i nie ma płynności. Jak kupiłem odtwarzacz hyndaia to na samym początku też tak się robiło :) ale po próbach w ustawieniach wszystko teraz działa jak trzeba. U mnie pomogło przestawienie rozdzielczości full hd z domyślnego 60Hz na 50Hz wszystko śmiga i gra gitara :grin:
 

Sebof01

New member
Trzeba się pobawić ustawieniami w odtwarzaczach :) tv nic nie ma do tego, że obraz się zacina i nie ma płynności. Jak kupiłem odtwarzacz hyndaia to na samym początku też tak się robiło :) ale po próbach w ustawieniach wszystko teraz działa jak trzeba. U mnie pomogło przestawienie rozdzielczości full hd z domyślnego 60Hz na 50Hz wszystko śmiga i gra gitara :grin:

Niestety nie mam takiej opcji w odtwarzaczu. Przypominam że stary lcd + stara plazma działa ok, problem mają nowe ledy.
 

Sebof01

New member
Prosiłbym autora tematu lub innego fachowca o wypowiedź bo mam możliwość zakupienia ostatniej sztuki w promocji "-vat" która trwa do jutra włącznie więc zależy mi na szybkim rozwiązaniu problemu.

Jeżeli to możliwe to proszę o podanie parametrów skalibrowanego telewizora żebym mógł dokonać ostatnich testów przed zakupem.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie mam pojęcia o czym mówisz , na żadnym testowanym modelu nie było problemu z drganiem obrazu. Czytam też różne fora zagraniczne i zero tego typu zastrzeżeń.
 

Sebof01

New member
nie mam pojęcia o czym mówisz , na żadnym testowanym modelu nie było problemu z drganiem obrazu.

Obraz nie drga tylko się tnie. Zaktualizowałem blu-ray-a, zrobię aktualizację telewizora w sklepie i zobaczymy. Ale biorę jeszcze swój kabel hdmi 1.3 bo najbardziej prawdopodobne jest, że spece od tv podmieniali kable hdmi ale żaden nie był 1.3... Po południu podziele się efektami.
 
D

Deleted member 121090

Guest
@zmechol - Kiki sam kalibruje telewizory profesjonalnie więc nie było potrzeby aby robił to ktoś z zewnatrz. Jeśli kupisz ten TV to możesz u Kikiego zamówić kalibracje TV za opłatą i wtedy On przyjedzie do Ciebie do domu i skalibruje Ci telewizor tak jak trzeba.


Pozdrawiam
No właśnie chyba nie. Też do tej pory myślałem że sam kalibruje i świadczy tego rodzaju usługę ale 2-go maja odpisał :
ponieważ sami korzystamy z profesjonalnych usług kalibracji firmy zewnętrznej , w sprawie ustawień proszę się zwracać do nich. Info jeśli chcesz otrzymasz na priw. Przy Sharpie to kilka dobrych godzin pracy .
Czyli jednak tego sam nie robi. Woli to komuś zlecić kto to zrobi lepiej.
I zgadzam się w zupełności że sprzedawanie telewizora który bez kalibracji daje kiepski obraz to strzał w stopę producenta takiej niedoróbki. Co innego bowiem to ustawienie urządzenia do swoich potrzeb a co innego to zła praca bez ustawienia odpowiednich parametrów. To tak jakby producent samochodu sprzedawał model który ma 200KM i 7s do setki w papierach. Ale bez kalibracji po zakupie to tylko 160KM i niestety 10s do setki. I tu rola takiego forum jak to żeby producenta zmusić do rzetelnego podejścia do klientów. Zgadzam się z kolegą który napisał że za taki telewizor dziękuję. Jest wiele innych producentów którzy sprzedają bardziej kompletny produkt. Ale nasza wina w tym też jest. Powinniśmy takie zachowania producentów piętnować a nie się z nimi zgadzać. Nie mam nic do osób które fachowo i odpłatnie taką usługę świadczą. Ale to jest bezpłatne forum i tu my się mamy bezpłatnie dzielić naszymi uwagami i wiedzą. Pomagajmy sobie a nie naganiajmy klientów prywatnym firmom. Przecież jesli chcą to mogą sobie sami swoje usługi chwalić.
 
D

Deleted member 121090

Guest
I jeszzce bym chciał żeby to nie zabrzmiało jak atak w stronę KikIego. Nie. Chwała mu za to że dzieli się z nami swoją dużą wiedzą i doświadczeniem. Każdy z nas ma pełne prawo skorzystać lub nie z jego usług. Nikogo przecież nie zmusza. Ile chce tyle daje nam za darmo a resztę możemy u niego zakupić. Też chce chłop z czegoś żyć i to jest zrozumiałe.
 

Sebof01

New member
Byłem ponownie w sklepie na testach tegoż modelu sharpa i oto co ustaliłem:
Nie zależnie od kabla i odtwarzacza(telewizor i blu-ray po aktualizacjach ) ledowy sharp nie radzi sobie z wyświetlaniem obrazu full hd 1080p 60hz z blu-ray.
Filmy testowe:kung fu panda i iron man 2
Kable testowe: logilink 1.3 + profigold 1.4 + syf od sprzedawcy + kabel od sprzedawcy za "ponoć" ponad 400zł
Testowe blu-ray: samsung średnia półka, samsung wysoka półka 3d, marantz ud5005, toshiba 3d
testowe telewizory: sharp 46le925, sony 37xx720("xx" nie pamiętam czy ex czy lx tegoroczny w każdym razie), toshiba chyba 40w768

Podpinane w różnych konfiguracjach z tym samym efektem, raz mniejszym raz większym.
Pomoc techniczna sharp-a twierdzi że to wina kodeków na złączach hdmi, ale nikt mi nie wmówi że toshiba ledowa + blu-ray toshiba z wystawiki producenta ma również ten problem.

Mój stary samsung le37a656 bije te ledy o jakieś 2-3 lata rozwoju jeżeli chodzi o płynność obrazu i przede wszystkim nie zacinanie się.

Poprosiłem również o prezentacje na plazmie panasonica 50 cali model v20 i tam ten problem nie występował. Uważam że stary lcd samsung ma lepszą płynność ale plazma do zaakceptowania.

Jeżeli moje obserwacje mijają się z prawdą to proszę o korektę, ale moim zdaniem (i już w tej chwili całej załogi w sklepie w którym byłem) ledy nie dają sobie rady z wyświetlaniem sygnału( na sklepowym sygnale hdmi 720p było ok ). Stąd ja wybieram panasonica 42vt30 i czekam na sonego 46hx920 i mam nadzieję że ten telewizor zmieni mój pogląd na ledy i zawiśnie u mnie salonie :)
 

zmechol

New member
Byłem ponownie w sklepie na testach tegoż modelu sharpa i oto co ustaliłem:
Nie zależnie od kabla i odtwarzacza(telewizor i blu-ray po aktualizacjach ) ledowy sharp nie radzi sobie z wyświetlaniem obrazu full hd 1080p 60hz z blu-ray.
Filmy testowe:kung fu panda i iron man 2
Kable testowe: logilink 1.3 + profigold 1.4 + syf od sprzedawcy + kabel od sprzedawcy za "ponoć" ponad 400zł
Testowe blu-ray: samsung średnia półka, samsung wysoka półka 3d, marantz ud5005, toshiba 3d
testowe telewizory: sharp 46le925, sony 37xx720("xx" nie pamiętam czy ex czy lx tegoroczny w każdym razie), toshiba chyba 40w768

Podpinane w różnych konfiguracjach z tym samym efektem, raz mniejszym raz większym.
Pomoc techniczna sharp-a twierdzi że to wina kodeków na złączach hdmi, ale nikt mi nie wmówi że toshiba ledowa + blu-ray toshiba z wystawiki producenta ma również ten problem.

Mój stary samsung le37a656 bije te ledy o jakieś 2-3 lata rozwoju jeżeli chodzi o płynność obrazu i przede wszystkim nie zacinanie się.

Poprosiłem również o prezentacje na plazmie panasonica 50 cali model v20 i tam ten problem nie występował. Uważam że stary lcd samsung ma lepszą płynność ale plazma do zaakceptowania.

Jeżeli moje obserwacje mijają się z prawdą to proszę o korektę, ale moim zdaniem (i już w tej chwili całej załogi w sklepie w którym byłem) ledy nie dają sobie rady z wyświetlaniem sygnału( na sklepowym sygnale hdmi 720p było ok ). Stąd ja wybieram panasonica 42vt30 i czekam na sonego 46hx920 i mam nadzieję że ten telewizor zmieni mój pogląd na ledy i zawiśnie u mnie salonie :)
Pewnie trza go profesjonalnie skalibrować :-D:-D.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Nie wiem jak tam testowałeś ale u mnie w 924 wszystko wyświetla prawidłowo i bez problemów :) Strasznie dziwne to co piszesz i wierzyć się w to nie chce.
 

Sebof01

New member
Nie wiem jak tam testowałeś ale u mnie w 924 wszystko wyświetla prawidłowo i bez problemów :) Strasznie dziwne to co piszesz i wierzyć się w to nie chce.
może twój 924 działa jak należy ale 925 już nie...

Dokonałem jeszcze jednego testu na sonym 46hx800 i ten telewizor jest lepszy od wszystkich testowanych przeze mnie ledów. Są momenty przeskoków i braku płynności ale już trzeba wiedzieć czego szukać, możliwe że w sklepie bym tego nie dojrzał( test przeprowadzany u znajomego). Różnica była tylko taka że źródłem było playstation 3.
Dodam że telewizor lepiej się sprawował przy każdym możliwym ustawieniu od konkurencji(24p on/off ; hz auto/50hz).

Jedna dziwna sprawa na plazmach i starym lcd film był płynny przy 60hz. hx800 natomiast osiągnął najlepszy wynik przy 24p włączonym (może to tylko wrażenie bo test trwał zaledwie 15 min - córki znajomego chciały grać w playstation :) ).

Po długich i męczących próbach doszedłem do wniosku że plazma 42vt30 zawiśnie tymczasowo w salonie, w momencie gdy pojawi się sony 46hx920 plazma idzie do sypialni( zakładając że przejdzie pomyślnie testy).
 

kriswas

Member
Bez reklam
Po długich i męczących próbach doszedłem do wniosku że plazma 42vt30 zawiśnie tymczasowo w salonie, w momencie gdy pojawi się sony 46hx920 plazma idzie do sypialni( zakładając że przejdzie pomyślnie testy).
...a co zrobisz jak na tym Twoim wybrańcu też będziesz miał zacinki?:mrgreen: A tak BTW, to mam przekonanie graniczące z pewnością, że nie jest to wina TV, a:

1 - jak już ktoś wspominał, aktualizacja firmware / odtwarzacza lub TV / - na jakiej podstawie twierdzisz, że do testu używałeś sprzętu z uaktualnionymi softami i sterownikami?
2 - materiał odtwarzany / płyty / są uszkodzone, zabezpieczone lub coś w tym rodzaju - jeżeli materiał testowy zachowuje się "dziwnie", to jest to wina materiału testowego nie zaś sprzętu!

Ze swojego doświadczenia wiem, że ostatecznością jest w podobnych przypadkach, że wina leży po stronie sprzętu, w Twoim przypadku TV.
Moja rada, spróbuj innych płyt, materiałów w postaci plików np. mkv i innych, bo tak, jak napisał kiki i inni koledzy, to nie jest normalne zachowanie NOWEGO telewizora. A Twoja opinia, że cyt."...ledowy sharp nie radzi sobie z wyświetlaniem obrazu full hd 1080p 60hz z blu-ray.", jest tylko Twoją opinią i wcale nie musi pokrywać się z rzeczywistością. Bez urazy.
 

Sebof01

New member
...a co zrobisz jak na tym Twoim wybrańcu też będziesz miał zacinki?:mrgreen: A tak BTW, to mam przekonanie graniczące z pewnością, że nie jest to wina TV, a:

1 - jak już ktoś wspominał, aktualizacja firmware / odtwarzacza lub TV / - na jakiej podstawie twierdzisz, że do testu używałeś sprzętu z uaktualnionymi softami i sterownikami?
2 - materiał odtwarzany / płyty / są uszkodzone, zabezpieczone lub coś w tym rodzaju - jeżeli materiał testowy zachowuje się "dziwnie", to jest to wina materiału testowego nie zaś sprzętu!

Ze swojego doświadczenia wiem, że ostatecznością jest w podobnych przypadkach, że wina leży po stronie sprzętu, w Twoim przypadku TV.
Moja rada, spróbuj innych płyt, materiałów w postaci plików np. mkv i innych, bo tak, jak napisał kiki i inni koledzy, to nie jest normalne zachowanie NOWEGO telewizora. A Twoja opinia, że cyt."...ledowy sharp nie radzi sobie z wyświetlaniem obrazu full hd 1080p 60hz z blu-ray.", jest tylko Twoją opinią i wcale nie musi pokrywać się z rzeczywistością. Bez urazy.


Bardzo proszę abyś najpierw przeczytał wszystkie posty, a dopiero potem odpisywał.
Ale żeby nie było odpowiem na twojego posta.
ad1 Sprzęt miał soft aktualny bo sam robiłem aktualizacje.
ad2 materiał nie był uszkodzony, płyty nowe oryginalne blu-ray: iron man 2 i kungfu panda

Moja opinia jest poparta testami (może są one amatorskie ale znalazłem kilka osób które zdecydowanie potwierdziły moje obserwacje) i jak wynika z moich wcześniejszych postów, inne ledy też mają te problemy. Poza 46hx800 który testowałem- słyszałem że sony ma mocniejszy procesor i to jest powodem jego przewagi. Hx900 nie powinien być gorszy a wręcz przeciwnie, hx920 jest jego następcą więc czekam na pojawienie się tego modelu. Narazie kupiłem plazmę 42vt30 i jest bardzo dobra, choć np obraz w hx 800 bardziej przypada mi do gustu.

Chciałbym jeszcze raz powtórzyć że te płyty byłe testowane (w tym samym blu-ray-u, na tym samym kablu) na jakiejś starszej plazmie panasonika(nie wiem co to , nie sprawdzałem modelu) i na moim starym lcd 37 i wszystko było jak się należy.

A jeżeli hx920 nie spełni oczekiwań to plazma zostanie w salonie a sypialni zostanie stary samsung lcd 37a656 (kontrast i kolory może gorsze, ale jaki oraz płynny - tzn nie zacina się :) )
 

Guzik.

New member
Witam. Nabyłem Sharpa 46LE925 i mam mały problem. Podłączam dołączony adapter, postępuję zgodnie z instrukcją ale w moim podmenu "ustawienia wyświetlania" nie ma pozycji "ustawienia sieciowe". Spotkaliście się z czymś takim?
 

dobo

New member
Witam,
Mam problem z dźwiękiem do TV Sharp mam podłączony tuner sat Opticum TS HD 9600 kabelkiem hdmi do tunera podpięte mam głośniki Logitech Z-5000 kabelkiem coax cyfrowo. Problem polega na tym, że dźwięk z Logitecha jest szybszy od obrazu w Sharpie gdy dodam dźwięk z TV robi się pogłos jak wyciszę Logitecha to dźwięk z TV jest ok względem obrazu. Jak dla mnie to jest problem z opóźnieniem wejścia hdmi, które o parę mili sekund wydłuża dotarcie sygnału do TV coś podobnego do lini opóźniającej w estradowym sprzęcie audio tylko w tym przypadku TV ma opóźnioną ścieżkę i audio i video względem głośników zewnętrznych sprzętu odtwarzającego w tym przypadku tunera sat (testowano też na odtwarzaczu sieciowym WD TV Live i jest to samo) natomiast taki problem z dźwiękiem nie występuje gdy tuner i odtwarzacz podłączam pod monitor z funkcja TV Samsung P2270HD i projektor Benq W1000+. W Sharpie powiedzieli mi bym zaktualizował soft co uczyniłem ale nic się nie zmieniło potem powiedziano mi żebym ustawił obraz jako tryb Gry i tym razem nic się nie zmieniło więc koleś mi powiedział, że mam problem nie z Sharpem tylko z Logitechem i tunerem tylko dlaczego na Samsungu i Benq dźwięk jest oki, a na Sharpie nie?
 

redlum

New member
Bez reklam
A próbowałeś podłączać Logitechy bezpośrednio do TV? W opisie tego TV pisze, że ma gniazdo cyfrowe optyczne.
 

dobo

New member
Jeszcze nie ale nie jest to za ciekawe rozwiązanie nawet jeśli by zadziałało ponieważ musiałbym przekładać kabelek z tv do tunera by potem móc oglądać na projektorze. Tym bardziej, że jak działa na Samsungu i Benq to i na tym powinno ale najwidoczniej coś skopali. Ale sprawdzę zobaczymy co wyjdzie.
 

dobo

New member
Po podłączeniu do wyjścia optycznego dźwięk jest już zsynchronizowany ale jest problem bo jest tylko stereo testowane na kanale TVP HD ustawienia audio tunera to AC3 - optical. Natomiast jeśli w tunerze ustawię AC3 - optical + hdmi telewizor wyświetla niekompatybilny sygnał audio i na TV brak dźwięku jak i brak dźwięku na Logitechu po optyku z TV.
 
Ostatnia edycja:

facet

Member
Bez reklam
W temacie Który LED 46 cali do 10 000zł
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/69039-ktory-led-46-cali-do-10-000zl.html
@hejs pyta: Jak się ma migotanie w 3D pomiędzy Sharpem 46 LE 830 a 46LE925 ?
@kiki odpowiada: Znacznie mniejsze przesłuchy ma 46LE 830 bo ma zdecydowanie szybszą matrycę.

No i znów zgłupiałem:) To jak to jest z tymi modelami ???
Myślałem że 925 jest lepszy skoro ma błyszcząca matrycę i szybsze procesory:) W końcu też jest droższy:)
Na którym modelu jest płynniejszy i piekniejszy obraz ???


...juz wiem jak to jest z tymi modelami... :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry