Sharp 46le925 Ouatron czyli pierwszy telewizor Sharpa 3D - test otwarty

yareck

New member
Nie jest tak różowo ...

Skusiłem się na promocję w Saturnie na ten model, ale nie jestem do końca zadowolony. Obraz wyśmienity, pod warunkiem, że w ciemnym pokoju.
Dodatkowy żółty pixel to marketingowy haczyk na klienta. Kontrowersyjna szyba na przednim panelu odbija światło jak w lustrze, nie sprawdza się w pobliżu okna, nawet przy słabym świetle daje denerwujące refleksy. Jednak najgorsze są trzaski obudowy. Telewizor stoi na stole w miejscu, gdzie czasem jest cieplej (kaloryfer), czasem zimniej (okno) i w irytujący sposób plastik w obudowie strzela przy nagrzewaniu, potem przez dłuższy czas słychać naprężenia przy stygnięciu panelu.
Ale jak się okazuje jest to normalne :-( Cytat z instrukcji: "Z telewizora czasem dochodzą trzaski.Nie jest to objaw nieprawidłowego działania..."
Zdarza mi się oglądać sam obraz bez dźwięku i nie ma nic bardziej irytującego. Menu działa wolno, wyłączenie dźwięku pozostawia gustowną ikonkę z paskiem głośności na ekranie. Obraz 3D to niepotrzebny gadżet. Okulary działają mało intuicyjnie, dodatkowo słychać (!) ich pracę, delikatnie bzyczą. Za cenę 5000 można wymagać jednak perfekcyjnego działania ...

Zalety:
Bardzo dobry obraz, ale tylko w ciemnym pomieszczeniu
Nowoczesny design, ale najlepiej jest wieszać go na ścianie.

Wady:
Szyba na przednim panelu jak lustro odbija wszystko.
Trzaski w obudowie przy nagrzewaniu i stygnięciu panelu.
Gniazdo USB słabo dostępne, zwłaszcza na ścianie.
Okulary 3D delikatnie bzyczą podczas pracy.
Filmy HD w serwisie Youtube to pomyłka we wbudowanym serwisie ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Błyszczące matryce znajduję się obecnie we wszystkich wysokich modelach wszystkich firm.
Jeśli masz z tym problem to koniecznie powinieneś szukać matryc matowych.
Nie słyszałem żeby okulary bzyczały.
Sprawdziłem - nie bzyczą.
Może masz uszkodzone. Pierwszy raz słyszę o takim problemie.
Obudowy był problem z serią LE 820 .
W tej serii jeszcze nikt nie zgłaszał.

Gniazda USB w większości telewizorów są tak umieszczone.
W wiszących telewizorach warto dopłacić kilka złotych do wyjeżdżanego ze ściany uchwytu i po kłopocie.

Dla mnie oglądanie serwisów Youtube na dużym ekranie to jest nieporozumieniem. Często na małym ekranie jest już fatalnie.
Taki model służy do dobrej jakości sygnału i jest extra.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Panowie

Noszę sie z zamiarem kupna 46 cali i nie wiem co wybrac

Na dole mam Samsunga 40C8000 i myslalem ze kupie 46C8000 - ale juz ich nie ma w normlanych cenach...

No i mysle o tym Sharpie, mysle tez o samsungu D8000 jak wejdzie - ale bedzie drogi....

Moze doradzicie :)?

Ps

Na stronie Sharpa.eu podaja ze posiada on tylko głowice DVB-T mpeg2 a nie mpeg4

wiec jak to jest ?
 
Ostatnia edycja:

szatanos

New member
witam,
mam dwa pytania:
- czy da się jakoś ustawić automatyczne włączanie wyboru wejścia? chodzi mi o to żeby po włączeniu np xbox'a automatycznie przełączył się na hdmi#1 np. (z usb tak działa)
- wg opisu da się wyłączyć to świecące logo sharp - tylko jak?
 

cezary69

New member
Bez reklam
witam,
mam dwa pytania:
- czy da się jakoś ustawić automatyczne włączanie wyboru wejścia? chodzi mi o to żeby po włączeniu np xbox'a automatycznie przełączył się na hdmi#1 np. (z usb tak działa)
- wg opisu da się wyłączyć to świecące logo sharp - tylko jak?


Co do drugiego to myślę, że nie ma wielkiej różnicy w menu mam 924 i w tym modelu można to ustawić w Ustawieniach - Opcja - Podświetlenie i tam jest 4 możliwości ustawienia tego podświetlenia. A co do pierwszego to może pomoże ustawienie Automatyczne wyświetlanie HDMI w instrukcji obsługi do 924 jest na stronie 42 PL do 925 może być na innej, ale pewnie tak samo się nazywa ta funkcja. Dobrze jest czasem poczytać instrukcje żeby się nie męczyć :)
 

Evitare

New member
Panowie

Noszę sie z zamiarem kupna 46 cali i nie wiem co wybrac

Na dole mam Samsunga 40C8000 i myslalem ze kupie 46C8000 - ale juz ich nie ma w normlanych cenach...

No i mysle o tym Sharpie, mysle tez o samsungu D8000 jak wejdzie - ale bedzie drogi....

Moze doradzicie :)?

Ps

Na stronie Sharpa.eu podaja ze posiada on tylko głowice DVB-T mpeg2 a nie mpeg4

wiec jak to jest ?

mam ten sam dylemat i czekam na d8000 lub le830
 

szatanos

New member
Co do drugiego to myślę, że nie ma wielkiej różnicy w menu mam 924 i w tym modelu można to ustawić w Ustawieniach - Opcja - Podświetlenie i tam jest 4 możliwości ustawienia tego podświetlenia. A co do pierwszego to może pomoże ustawienie Automatyczne wyświetlanie HDMI w instrukcji obsługi do 924 jest na stronie 42 PL do 925 może być na innej, ale pewnie tak samo się nazywa ta funkcja. Dobrze jest czasem poczytać instrukcje żeby się nie męczyć :)


Czytałem instrukcje ale widocznie pominąłem część o podświetlaniu :), a co do automatycznej zmiany na wyjście HDMI to miałem tak już wcześniej ustawione i nie chce działać ani z PC ani z xbox'em
 

cezary69

New member
Bez reklam
Czytałem instrukcje ale widocznie pominąłem część o podświetlaniu :), a co do automatycznej zmiany na wyjście HDMI to miałem tak już wcześniej ustawione i nie chce działać ani z PC ani z xbox'em


Z tym automatycznym przełańczaniem przez hdmi to można zapomnieć :neutral: takie coś jest w starym Euro, a w hdmi niestety nie ma takiego sygnału. Być może w nowej wesji Superhdmi wprowadzą automatyczne sterowanie... :-D Brawo dla inżynierów!
 

szatanos

New member
Z tym automatycznym przełańczaniem przez hdmi to można zapomnieć :neutral: takie coś jest w starym Euro, a w hdmi niestety nie ma takiego sygnału. Być może w nowej wesji Superhdmi wprowadzą automatyczne sterowanie... :-D Brawo dla inżynierów!

no to niezła lipa, ale dzięki za info przynajmniej nie będę już kombinował :)
 

pawelo79

New member
Witam

Zakupiłem Sharpa 46LE925 i jestem rozczarowany odbiorem(dokładnie kolorami).Próbowałem pogrzebać trochę sam ale myślę,że bez wielkiego efektu.Może miał ktoś podobny problem i mógłby podzielić się ustawieniami.Na TV obieram cyfrowy sygnał z kablówki Vectra.
Proszę o poradę i pomoc
 

szatanos

New member
HI,

czy można gdzieś znaleźć informację co wnosi nowy update w bo dzisiaj zrobiłem update 109e1103281 i nie mogę wygooglować żadnych informacji.
 

zmechol

New member
Witam. Na wstępie chcę się przywitać, tj. mój 2 post:).
Przeprowadzony test przez kikiego jest bardzo dobrze przeprowadzony ale nie do końca dla mnie rzetelny ( bez urazy:)). Jeżeli telewizor był profesjonalnie skalibrowany to jaki to ma sens ocenianie go jak świeci?. Mało kto, może jedna osoba na sto profesjonalnie zleca kalibracje, mało kto o czymś nawet takim słyszy. Dlatego dla mnie test bez pomocy osób zewnętrznych byłby miarodajny. Ale bardzo dobrze że napisałeś w minusach że potrzebuje, duże wymagania kalibracji, bo wiem że bym go już nie kupił. Dziękuję i Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nic a nic nie zrozumiałem z Twojej wypowiedzi.
Nie kupiłbyś bo wymaga kalibracji ?
To że mało kto wie że potrzebne są kalibracje to jakiś zarzut i do kogo ?
Co to znaczy miarodajny test bez osób zewnętrznych.
Niby po Polsku a trudno zrozumieć,, ale chętnie poczytam wyjaśnienia.
 

zmechol

New member
Witam. Chyba do końca się nie zrozumieliśmy.
Czytając ten test i osób co się wypowiedzieli wywnioskowałem że telewizor został skalibrowany przez firmy zewnętrzne (osoby zewnętrzne) do tego testu. Byłem tym telewizorkiem zainteresowany i nie wiem co o tym myśleć. Napisz proszę czy ten tv został skalibrowany profesjonalnie a później przez ciebie zrecenzowany. Pozdrawiam.
 
@zmechol - Kiki sam kalibruje telewizory profesjonalnie więc nie było potrzeby aby robił to ktoś z zewnatrz. Jeśli kupisz ten TV to możesz u Kikiego zamówić kalibracje TV za opłatą i wtedy On przyjedzie do Ciebie do domu i skalibruje Ci telewizor tak jak trzeba.


Pozdrawiam
 

zmechol

New member
Ok- to teraz rozumie że tv został skalibrowany przez kikiego. Przepraszam za małe zamieszanie, ale ciekawi mnie jak owy sprzęt świeci bez kalibracji, bo chyba każdy musi przyznać że mało osób decyduję się na kalibracje profesjonalną. Pozdrawiam.
 

Sebof01

New member
Mam pytanie odnośnie tego oraz innych nowych telewizorów. Po przeczytaniu udałem się do sklepu ale podczas testów okazało się że obraz skacze przy odtwarzaniu filmów blu-ray. Wygląda to tak jakby telewizor miał problem z rozdzielczością full hd (jakby musiał przetwarzać/dekodować film i procesor sobie z tym nie radził - a od tego jest chyba blu-ray). Dodam że testowane filmy to kung fu panda i iron man 2. Testowałem telewizor używając 2 różnych napędów samsunga oraz obecny model marantz ud5005. Podmieniałem nawet kable hdmi i nic. Włączanie 24p tylko pogarszało sprawę. Ten sam test wykonałem na sonym 37ex720 i takie same rezultaty. Przywracanie fabrycznych ustawień też nie pomogło. W domu na starym telewizorze samsunga 37a656 żadnych problemów, podobnie na starej plazmie panasonica u znajomych.
I teraz moje pytanie o co chodzi? Bo nie chcę kupować nowego telewizora z lepszą czernią, kolorami, 3d i innymi czarami, a następnie cieszyć się tym wszystkim ze skaczącym obrazem :?.
 
Do góry