LE810 - Problem z płynnym odtwarzaniem filmów 24p

Aalto

New member
Witam,

czy ktoś wie jak zmusić ten model do płynnego odtwarzania filmów nagranych w 23.976 klatkach? Odpalam filmy 1080p przez PC (podłączony za pomocą kabla DVI - HDMI) i doświadczam nieprzyjemnego efektu, obraz delikatnie zwalnia/przycina co jakiś czas. Sprzęt mam wystarczająco mocny, aby spokojnie uciągnąć obróbkę obrazu Full HD. Próbowałem zmienić częstotliwość odświeżania na 24 Hz, ale nawet to nie pomogło. Miał ktoś wcześniej podobny problem i poradził sobie z nim? Proszę o pomoć, lub radę. :)

Pozdrawiam
 

satanica

New member
ja mam starszy model i jedynie plynny obraz z rownomiernymi przycieciami co ok 1.5 min uzyskalem przestawiajac odswiezanie na 24 herce, obraz idzie plynnie i sie co jakis czas przytnie, sharp chyba nie radzi sobie z tym za bardzo bo jak podlaczam kompa z tym samym filmem do soniacza, to nie musze nic przestawiac nawet przy 60 hercach jest w miare plynnie, widocznie sony ma lepsza elektronike i sobie z tym radzi. Zadne reclocki tu nie pomoga. Plynnosc najlepsza uzyskasz przy 24 hercach ale i tak obraz sie bedzie co jakis czas przycinal bo chyba wspolpraca z kompem nie jest najlepsza dla szarpa
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Nie filozofujcie Panowie że coś sobie nie radzi - są dwa sposoby żeby filmy 23.976fps szły bez przycięć.

1.W sterownikach karty (nvidia) dodajemy rozdzielczość 23hz (dokładnie 23.976hz +-) - powinno być to widoczne pod "dostosuj rozdzielczość". W ati też powinno być - tv w każdym razie raczej obsługuje 23.976hz na 99% tak więc powinno dać radę ustawić taką rozdzielczość (u mnie na którymś już z kolei tv działa bez problemu)

2. Film oglądamy przy 24hz w tv/karcie ale instalujemy programik Reclock (ustawiamy go jako renderer dzwięku w np. mpc hc). Programik ten przyśpieszy wtedy film (miiiiinimalnie i niezauważalnie - działa automatycznie i zawsze włącza się automatycznie) do 24fps i będzie płynniutko.

Amen.
 

satanica

New member
to powiedz jak dodac rozdzielczość 23hz (dokładnie 23.976hz +-) -bo nigdzie takiej opcji nie znalazlem, jest tylko rozdzielczosc ekranu-ustawienia zaawansowane-monitor i tu sie z listy wybiera odswierzanie,23,24,25 z przeplotem,29 z przeplotem, 30 z przeplotem 59 i 60 hercow. mam ustawiane na 24 herce przy filmach 23.9.. fps relock mi sie swieci na zielono, a i tak rownomiernie co minute wystepuje przyciecie obrazu i idzie dalej plynnie az do nastepnej minuty, nie wazne jaki film bym wlaczyl, na sonym nie mam takiego zjawiska

co do 2 sposobu, ustawilem na 24 herce, wszedlem w mpc hc- view - options i gdzie mam dodac relocka jako renderer dzwieku bo nie bardzo moge znalezc. Dodam ze zapala mi sie na zielono przy 24 hercach ale co jakis czas nastepuje przyciecie i zwolnienie obrazu, efekt ten nie wystepuje na filmach 25fps i na 30fps, tylko na 23.97fps. Na monitorze full hd 24 cale ktory mam nie wystepuje zaden przeskok tak jak na tv
 
Ostatnia edycja:

Aalto

New member
@Harris: Polecasz jakąś szczególną wersję Reclocka, czy nie gra to większej roli?

@satanica: Spróbuj w ustawieniach panelu sterowania NVIDIA, a nie w "windowsowych". Znajdziesz tam bardziej zaawansowane możliwości zmiany odświeżania ekranu.

Dołączę się jeszcze do pytania satanica. Gdzie dokładnie w MPC:HC dodać filtr Reclock. Pod "External filters"?

No i dzięki za rady Panowie :)
 
Ostatnia edycja:

satanica

New member
robilem to na ustawieniach nvidii, probowalem zmienic na 23.976 hr ale za kazdym razem mam ze monitor nie obsluguje takiej rozdzielczosci, a 24 herce na ustawieniach windowsowskich nie ma problemu ze nie obsluguje :/
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
W nvidia wybieracie 23hz - jest to specjalny tryb z odpowiednimi timingami i daje on 23.976hz (info pokazuje 23hz ale jak sprawdzicie w np. reclocku czy mpc hc ctrl+j to widać że jest 23.976hz+-).

Reclock najnowszy najlepiej 1.8.7.3 - ustawiacie w nim swoje audio (pierwsza zakładka), wyłączacie "time stretching", w ostatniej zakładce zaznaczacie "give high priority to player". Możecie wybrać tam konkretny program z jakim startować ma reclock. "Na sztywno" reclocka ustawiacie tak: w mpc-hc w zakładce "output" w polu "audio renderer" wybieracie "reclock audio renderer".

Jak odpalicie film 23.976fps mając odświeżanie 24hz to ikona reclocka powinna świecić na zielono - jak podczas odtwarzania klikniecie w nią to pokażą się informacje - w obu polach powinno być ustawione "auto".

Jeśli pomimo że macie 24hz i film 23.976 (działa to również z np. 29.97fps i 30hz itd.) i pomimo że reclock pokazuje w info że odświeżanie pokrywa się z fps filmu (1/1) ikonka jednak świeci się na żółto (i w info wyświetla się "cannot sync video to display, please set the refresh....") to najprawdopodobniej jest to bug. Czasem zdarza się że reclock po instalacji "nie łapie" funkcji auto (można to zweryfikować ustawiając w reclocku ręcznie 24fps i sprawdzić czy ikonka jest zielona czy nadal żółta) i nie ustawia automatycznie fps filmu tak jak to robić powinien (po to jest funkcja auto). W takim przypadku powinno pomóc zainstalowanie (bez deinstalacji poprzedniej wersji) kilku starszych wersji reclocka (instalujecie parę razy kilka innych starszych wersji i jak "załapie" to instalujecie najnowszą - oczywiście wszystko bez deinstalacji poprzednich - "nakładacie kolejne wersje"). Jak już załapie to wtedy reclock zawsze automatycznie będzie dobierał odpowiednio fps filmu. W każdym razie jak załapie to zawsze (możliwe że po przeinstalowaniu windowsa znowu nie będzie łapał ale sposób już znacie).

Jakby coś to piszcie.
 
Ostatnia edycja:

Aalto

New member
Zrobiłem wszystko tak jak napisałeś z jedną małą różnicą. Musiałem użyć "zwykłego" MPC, ponieważ z niewiadomych przyczyn Reclock nie chciał wystartować pod MPC:HC, oraz w zakładce Output nie mogłem wybrać Reclock Audio Renderer (w ogóle nie pokazała się taka opcja). Pod standardowym MPC wszystko było dokładnie jak w Twoim opisie. Ikonka zmieniła kolor na zielony, odświeżanie TV wynosi 23.971 Hz, więc praktycznie pokrywa się z liczba klatek filmu, a mimo to nadal odczuwam delikatne rwanie. Jest zdecydowanie lepiej, ale do idealnej płynności nadal trochę brakuje. Może lepiej się już po prostu nie da. Zaczynam tracić nadzieję ehhh...
 

satanica

New member
poustawialem tak jak radziles, jeszcze nie sprawdzalem czy przeskoki co minutowe zginely bo mam inny problem, przedtem wlaczaly mi sie napisy automatycznie, teraz po zmianie ustawien nie mam napisow txt :(
 

Aalto

New member
Już wiem, dlaczego wcześniej Reclock nie startował pod MPC:HC. Po prostu nie obsługuje 64 bitowej wersji playera. To tak dla czystej informacji :)
 

Aalto

New member
Żadnych problemów z napisami. Przypadkiem nie zmieniłeś renderera w zakładce Output (pod DirectShow Video)?
 

Aalto

New member
Aby wyświetlać napisy w MPC:HC bez zewnętrznych filtrów (jak VSFilter) musisz wybrać jeden z trzech rendererów: VMR-9, EVR Custom Presset, lub Haali Renderer. Polecam wybrać ten pierwszy, generuje najładniejszy obraz. Tak przynajmniej wyczytałem na zagranicznym forum MPC:HC.
 

satanica

New member
dzieki , mam juz napisy, ale ustawienia sierzanta nie wiem czy cos zmienily bo obraz i tak ma przycinki po plynnej jakiejs minucie , moze wiecej, relock swieci sie automatycznie na ziolono, film jest nagrany 23.976fps a reclock
pokazuje
wideo hardware:refresh rate 23.974hz wiec prawie sie pokrywa z filmem, nie wiem co jeszcze moglbym zmienic, przycinki wystepuja tylko na 23.9...fps, na 25,30 nie ma takiego problemu wiec to nie wina kodekow
:(
 

satanica

New member
Aby wyświetlać napisy w MPC:HC bez zewnętrznych filtrów (jak VSFilter) musisz wybrać jeden z trzech rendererów: VMR-9, EVR Custom Presset, lub Haali Renderer. Polecam wybrać ten pierwszy, generuje najładniejszy obraz. Tak przynajmniej wyczytałem na zagranicznym forum MPC:HC.
ustawilem tak jak mowiles, mam napisy ale teraz spiesza sie :(, jak nie urok to sraczka w innych programach idzie to dobrze tylko w mpc hc nie
 

Aalto

New member
Problem leży prawdopodobnie w samych napisach (licznik FPS), spróbuj z dwoma innymi renderami. Znalazłem za to, świetny sposób na poradzenie sobie z rwaniami (tearing'iem). W zakładce Output wystarczy zaznaczyć pole D3D Fullscreen (zmusza Direct3D do renderowania obrazu), jedynym minusem jest brak dostępu do menu podczas odtwarzania, ale od czego sa skróty klawiszowe. Zmiana ścieżek z napisami pod klawiszem "S", a wyjście z playera "Ctrl+C". Niczego więcej nie potrzeba. ;)
 
Do góry