Sharp LC-45GD1E podłączenie cyfry HD

skiman1

New member
Witam

Mam problem z podłączeniem TV z tunerem cyfry HD, ponieważ w swoim TV nie mam wejścia Hd, mam tylko component i DVI. Jak podłączyłem kabel HD-DVI to nie było obrazu, natomiast jeżeli chodzi o kabel component: w tunerze od cyfry mam wyjscie tylko euro i HDMI. Ktos mi doradził że mam kupić kabel componnet-hdmi, ale takiego kabla nie moge znaleźć nawet nie wiem czy taki jest. A nie chce podłaczć euro-componet, gdyż wydaje mi się że stracę na jakości. Może jakoś źle podłączłem kabel HDMI-dvi ale wydaje mi się że jest to nie możliwe, powinien z automatu się włączyć.
Ma ktoś jakiś pomysł jak to podłączyć???

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mówiłem Ci o czymś takim :




12361_1.jpg



albo coś takiego

All to HDMI Scaler - Upscale to 720p / 1080p (Composite,Component,AV,VGA,DVI,SCART to HDMI) - Supports RS232 Commands
 

skiman1

New member
Wydaję mi się, że te urządzenie mi nie pomoże. Bo sygnał z tuner wychodzi przez hdmi, czyli cyfrowy, a wejście w TV mam component czyli analogowe, to czy te urządzenie zamieni mi sygnał w tą stronę. Zastanawia mnie jeszcze jedno, że nie działało mi podłączenie HDMI(tuner)-DVI(TV).
Jeżeli jestem w błędzie to mnie wyprostujcie:)))))
 

skiman1

New member
Już wszystko wiem, zadzwoniłem do infolinii sharpa, i okazuje się że ten TV nie ma odpowiedniego protokołu (chipa), żeby obsługiwać hdmi, więc jest to TV Full HD do którego nie można podłączyć tunera HD
 
Do góry