Pomocy Blokada pilota i panelu przedniego

Rob36Rob

New member
Witam serdecznie
Dzięki temu forum zakupiłem telewizor Sharp LC-40LE810E
Telewizor jak dla mnie rewelacja
Ale mam mały problem może pomożecie mi go rozwiążać bez jechania do serwisu
Telewizor mam ponad 2 tygodnie
Wszystko było ok dopóki mój syn nie zaczął grzebać w ustawieniach
I po jego wybrykach mam zablokowany pilot i zablokowane funkcje obsługi pilota na panelu przednim
Czyli nie mogę włączyć ani wyłączyć telewizora
Włączam i wyłączam przyciskiem z tyłu ,głos w telewizji ustawiony jest na tyle ze słychać
Kanały przełączam za pomocą tunera cyfrowego polsatu i jakoś na razie oglądam
Czy jest jakaś możliwość odblokowania bez jechania do serwisu
Podobno z tyłu telewizora jest jakieś miejsce gdzie można zresetować telewizor i funkcje powrócą do ustawień fabrycznych
Pomóżcie może ktoś zna jakiś sposób
Robert z góry dziękuje
 

Siemiono

New member
Wg. instrukcji - Nie można jednocześnie ustawić opcji „Blokada pilota” i
„Blokada przycisków
” więc na pewno możesz sam to odblokować.

Instrukcja (str. 33) Anulowanie blokady
Naciśnij przycisk MENU na telewizorze i wybierz opcję „Wył.”, aby anulować funkcję „Blokada pilota”.
Naciśnij przycisk
MENU na pilocie zdalnego sterowania i wybierz opcję „Wył.”, aby anulować funkcję „Blokada przycisków”.
Sposób obsługi menu za pomocą przycisku MENU - z przodu telewizora można znaleźć na str. 6.
 
Ostatnia edycja:

Rob36Rob

New member
dzięki za zainteresowanie
ale nie działa menu na telewizorze
ani menu w pilocie
na przednim panelu nie działa żaden przycisk
 

Siemiono

New member
Sprawdź czy w ogóle działa pilot. Można to w domowych warunkach zbadać patrząc na diodę z przodu pilota poprzez włączoną kamerkę np. telefonu komórkowego. Naciskając kolejne przyciski dioda powinna migać.
 

Rob36Rob

New member
Przed zablokowaniem telewizora pilot działał
Nie działały tylko przyciski na przednim panelu telewizora
W instrukcji jest napisane ze panel jest blokowany i można go odblokować za pomocą pilota z menu telewizora
i tak kombinował ze zablokował również pilota bo jest tam taka funkcja
i w tej chwili
jest blokada pilota i blokada przycisków na panelu przednim telewizora
 

PurpleViolet

New member
sprawdź czy pilot działa na innym tv (np w sklepie :)) jak działa to chyba serwis będzie pomocny, ponieważ w instrukcji jest napisane że obydwu blokad nie da się wprowadzić.
Jest też druga opcja... przyciski na tv są uszkodzone, a syn dodatkowo wprowadził blokadę dla pilota.
 

Rob36Rob

New member
Juz jest sprawa załatwiona
blisko mieliśmy serwis
przyjechał serwisant i na miejscu zrobił
Odklejony był panel dotykowy z przodu panelu
Po za tym kążdemu polecam ten telewizor
wybrałem go ze względu na jakość obrazu
według mnie jak obserwowałem kilka telewizorów na nim wydawał sie najlepszy obraz
nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale podobno 2 firmy produkują tylko matryce sharp i samsung
pozdrawiam i dziekuje za pomoc
 

syljan

New member
Witam mam takie pytanie zakupiłam telewizor "sharp" lc32ld145y nie wiem co się stało ale nie mogę oglądać żadnych kanałów w HD,wyszukuje tylko analogowe co by to mogło być?Czy muszę oddać go do naprawy?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Analogowy sygnał nie istnieje w dvb-t, stąd pewnie chodzi Ci o kablówkę.
Aby odbierać kanały cyfrowe z dvb-c musisz od operatora kablówki dostać kartę CI+, którą wkładasz w kieszeń koło portu USB. Wtedy przy strojeniu kanałów znajdzie Ci kanały cyfrowe, oraz kanały w jakości HD.
 
Do góry