Sharp LC-46824E jako monitor LCD...

K.M.Bak

New member
Witam!

Podłaczam ten telewizor do komputera (karta GTX580) i w rozdzielczościach do wyboru nie ma 1920 x 1080 w trybie PC.

Załączyłem obrazek...

Trzyletni LG 37" nie miał z tym problemu - wszystko działało jak trzeba.

Niby można wybrać 1080p @ 60Hz w trybie HDTV, ale niestety nie do końca wszystko jest tak jak być powinno... W trybie kolonowania, gdzie jeden LCD jest w trybie PC a drugi w trybie HDTV karta graficzna nie przechodzi (w trybie spoczynku, pulpit) w zegary 2D. Druga kwestia to, że przy synchronizacji pełnoekranowej (VSYNC w grach) jest minimalne przesunięcie klatki na klonowanym ekranie (na klonie "niegłównym"). Przesunięcie objawia się takim odcieciem w 1/4 wysokości obrazu i każda z części synchronizuje się jakby we własnym tempie. Wiem, że wynika to właśnie z różnych timingów na wyjściach karty dla HDTV i monitora LCD. Za chiny nie mogę zmusić monitora do pracy w trybie HDTV ani telewizora do pracy w rozdzielczości 1080p w trybie PC...

I terz pytanie czy jest na to rozwiązanie? Dodam, że jak się działa sięna jednym lub drugim ekranie (pojedynczo) to prolemów nie ma...

Mam też jednak wątpliwości czy obrazna wyjściu karty w trybie HDTV nie jest "gorzszy" niż w trybie PC... Niby na TV wygląda wszystko ok, ale jakby z takim delikatnym rozmyciem...
 

Attachments

  • Fuckup.jpg
    Fuckup.jpg
    89,1 KB · Wyś: 347

Andy534

New member
Wstepnie to wyglada ze karta graficzna "nie wyrabia w zakretach". Spruboj nastawic glebie kolorow na 16 bitow lub czestotliwosc odswierzania na 50 Hz. Jezeli problem zniknie tak klania sie wydajnosc karty. Nie jest to rozwiazanie problemu ale w ten sposob to przynajmniej otestujesz. Ewentualnie poszukaj nowszych albo alternatywnych sterow do karty. Moze pomoc wylaczenie roznych dodatkowych graficznych bajerow na PCecie.
 
Ostatnia edycja:

K.M.Bak

New member
Wstepnie to wyglada ze karta graficzna "nie wyrabia w zakretach". Spruboj nastawic glebie kolorow na 16 bitow lub czestotliwosc odswierzania na 50 Hz. Jezeli problem zniknie tak klania sie wydajnosc karty. Nie jest to rozwiazanie problemu ale w ten sposob to przynajmniej otestujesz. Ewentualnie poszukaj nowszych albo alternatywnych sterow do karty. Moze pomoc wylaczenie roznych dodatkowych graficznych bajerow na PCecie.


To nie karta, bo poprzedni TV sobie radził doskonale... Pokopałem już trochę i wiem, że nie da się tego załatwić... :roll:
 
Do góry