Lc-40le814e

dziarmol

New member
Witam wszystkich

Mocno zastanawiam się nad modelem LC-40LE814E cena 3500 w euro czy za tą cenę można kupić coś lepszego?

Odległość od ekranu: 2 m -2.5 m
Jak słońce świeci : w pokoju okna od wschodu a więc słabo
Jak duży jest pokój około- 25 m
Preferowana technologia- led
Oglądam - sport, filmy, dokumenty.
Oglądam wieczorem najczęściej
Preferowana wielkość telewizora - 40 "
Czego nie lubisz w telewizorach - zbyt odblaskowego ekranu, przekłamań kolorów
jakie urządzenia będą podłączone - dekoder HD, zestaw kina domowego( w przyszłości) , może odtw blue-ray, ps3, komputer

Siedzisz na wprost czy również z katów bocznych - na wprost ale lubie zerknąć lekko z boku ;]
Telewizor ma mieć wi-fi- chyba tak
Ma czytać przez USB filmy-tak
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć ps3, komp, dekoder HD zest kina
Ile masz kanałów HD : 16 na razie
Ile godzin dziennie ma grać telewizor- 3-4 h
Ile osób zasiada przed telewizorem od 2 do 4
Ma stać czy wisieć obojetne

do 3500 PLN

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie ma zbyt odblaskowego ekranu więc zgodnie z oczekiwaniami. Odległość też akurat do wielkości.
Dodatkowo masz dobre skalowanie, większą rozdzielczość, większą paletę barw .
 

kanterstrajk

New member
Ja wybralem LC40LX810e, to sa minimalne różnice w obudowie + EPG. Gdy patrzysz w ekran nie ma odbić, takie pojawiają się jedynie gdy Tv jest wyłączony i światlo odbija się od czarnej powierzchni matrycy. Kolory i obraz są reewelacyjne, nie będziesz żałował.
 

dziarmol

New member
Będę szczery zależy mi najbardziej na jakości obrazu . Zastanawiam się czy za cenę 3500 PLN da się kupić telewizor 40" cechujący się brakiem takich wad jak ziarnistość obrazu, rozmywanie się konturów ,czy problemy z wyświetlaniem szybko zmieniających się scen, brakiem czrnego koloru, odpowiednim kontastem.
Do tej pory radziłem sobie właściwie bez własnego telewizora , a więc żadne "bajery" nie przedłożę nad jakość wizji, obejdę się spokojnie bez 3D.
Spędziłem trochę czasu w sklepach i widzę ,że praktycznie te same modele w różnych sklepach pokazują zupełnie inną jakość. Zakładam brak chęci okłamywania klienta a raczej brak profesjonalizmu przy doborze sygnału.
Większość recenzentów podkreśla bardzo zaawansowany software firmy Sony jednakże, Sony korzysta z cudzych matryc właśnie Sharpa czy Samsunga.
Jak napisałem na wstępie zależy mi głownie na dobrej wizji oraz podstawowych funkcjach dodatkowych które jednak nie mogą stać się "wąskim gardłem" przy rozbudowie mojego kina domowego .
Czy za 3500PLN da się coś takiego kupić czy dorzucić powiedzmy 500 PLN i kupić na przykład model Sony 40 kld hx 700 ? Co bym tak naprawdę zyskał za te pieniądze?
Jaka suma ustala wartość graniczną po której można powiedzieć , że ma się świetny obraz na telewizorze 40" ?
Wymieniłem model Sony ponieważ napisano o nim że wygląd ma tragiczny, ale jakość obrazu podobno jest świetna właśnie.
Z natury jestem bardzo krytyczny i nie chcę później żałować swojego wyboru , ogranicza mnie niestety ekonomia więc tym bardziej zależy mi na dobrym wykorzystaniu tej kwoty.

P.S.
A może Samsung LE40C750 czy Sharp LC-40LX814E ?


Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Andy534

New member
Moim zdaniem zwocilbym uwage na to z jakim zrodlem sygnalu bedziesz korzystac. Mam zaledwie kilka dni 46LE810e. Piekna zabawka super obraz ale pod warunkiem ze masz dobre zrodlo sygnalu. U LCDeka odrazu widac jezeli sygnal jest troche slabszej jakosci. Mam mozliwosc porownania sygnalu analogowego w kablowce, DVB-T skonwertowanego do kablowki, DVB-S skonwertowanego do kablowki, oraz programow IPTV na setopboxie i czasami roznice sa kolosalne. Wczesniej mialem CRT i tam wszystko bylo na bardzo zblizonym poziomie. Teraz DVB-T oraz IPTV dostaly porzadnego kopa w gore jezeli chodzi o jakosc. Widac nawet roznice miedzy poszczegolnym multiplexami jezeli maja rozny datowy tok.
Jezeli chodzi o menu to Sharp wedlug mnie jest troche pod gorke, konkurencja ma lepsze rozwiazania.
Sharpa 46LE814e kupilem za 1180 €. Pomimo ze byl orginalnie zapakowany to brakowalo dwoch kabelkow. Zadzwonilem do serwisu i za pol godziny odzwonili z informacja ze moge odebrac osobiscie albo wysla poczta. Poniewarz serwis byl dla mnie po drodze tak ze wieczorkiem mialem kabelki redukcji Scart oraz chinch u siebie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp z uwagi na szybkie procesory potrafi wykonać skalowanie szybciej a co za tym idzie wyraźniej.
Więc przy jednakowym źródle sygnału obraz zawsze w Sharpie będzie mniej zaszumiony.
A żeby nie było innych Z paletą naturalną , przejściami tonalnymi ustawionymi prawidłowo - wymaga kalibracji obrazu .

Test monstera i też znakomity wynik. Płynność skośna bardzo dobra.
017_P1120498.JPG


018_P1120499.JPG


019_P1120500.JPG


sygnał SD
023_P1120505.JPG


024_P1120507.JPG
 

Andy534

New member
Farby, farbami ale Sharp wedlug mnie dal pozadna plame jezeli chodzi o porzadkowanie programow w DTV modzie (DVB-T). Poprostu porazka. U producenta takiego formatu to sie nie spodziewalem takiej wpadki. Rozne stare pieciolenie settopboxowe smiecie sobie lepiej radzily z porzadkowaniem programow w porownaniu z tym jak to rozwiazal Sharp. ATV (analog) jeszcze jakos do przyjecia, troche pod gorke ale dziala. Po przeskanowaniu wszystkich multiplexow, znalezieniu w moim przypadku okolo 60 programow wysypal wszystko jak kupe smieci bez ladu i skladu. Programy z jednego multiplexu dal na pozycje 11, 22, 23, 34, 35. I w zaden sposob nie mozna tego zmienic tak zeby byly po sobie i na dodatek aby zaczynaly sie od 1. Znalezione programy nie mozna wymazac wszystkie naraz ale po jednym. Tak ze przy tej ilosci jest troche roboty bez tego aby nie zmieniac pozostalych nastawien.
Jeszcze sie ludze nadzieja ze w nowym firmware poprawia opisane bolaczki. Na dodatek posiada tylko jeden port USB ktory wlasciwie jest dla ozdoby bo obsluguje tylko kilka formatow a przy korzystaniu z WiFi modulu juz niema mozliwosci podlaczenia czegokolwiek. Mozliwosci korzystania z internetu sa daleko w tyle za duzo tanszymi modelami od konkurencji. Jedynie co zaluguje na pochwale to mozliwosci nastawienia kolorow, nizki pobor pradu ale wszystko pozostale to tylko pic na wode aby mozna bylo umiescic troche ikonek na kartonie. Nawet wyjscie audio jest skopane. Mozliwe jest podlaczenie przez Jacka sluchawkowego ktory automatycznie wylancza glosniki. Jest to troche niewygodne bo w przypadku kiedy chcialbym dzwiek puscic przez zewnetrzny wzmacniacz (z wejsciami Chinch) musze to robic recznie. Reasumujac Sharp jako monitor jest do przyjecia ale pozostale funkcje to maja sporo do zyczenia. Chcialem uniknac wielu cegielek i miec wszystko w jednym kawalku ale nawet przy moich skromnych wymaganiach jest to skomplikowane. Gdybym wczesniej wiedzial o tych mankamentach to bym kupil tanszy model 810 i pozostale problemy rozwiazalbym za pomoca eGreata albo Xtrymera. Kupilem eGreata R4A za 106 € z 5 letnia gwarancja i naprawde moge polecic kazdemu. Jak narazie nie spotkalem formatu ktorego nie wiedzial przegrac (po wgraniu najnowszego firmweru).
.:: UMAX Czech a. s. ::.
Jak na Chinczyka to ma calkiem niezlego pilota a i menu jest logiczne.
Jako ciekawostke moge dodac ze pobor mocy w wylaczonym stawie jest na poziomie 0,6 W a w przypadku ogladania filmu .mkv z internego dysku 2,5" 220 GB na poziomie 10 - 11 W (2,5" dysk jest w calosci schowany w srodku a nie jak to widac na niektorych zdjeciach). W porownaniu z Xtrymerem jest cichszy bo niema wewnetrznego wentylatora.
Tutaj najwyrazniej widac ze Sharp jest dobry jezeli chodzi o produkcje olowkow automatycznych ale z elektronika to jeszcze troche kuleje :) Telewizor to nie tylko matryca ale i inne sprawy z ktorymi przychodzi sie do styku.
Odnosnie mojego poprzedniego postu to troche za puzno zauwazylem i nie moge juz poprawic bledu, kupilem model 814 a nie 810
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to bardzo prosta sprawa w informacji o potrzebach telewizora trzeba wpisać swoje potrzeby. My rozmawiamy o jakości obrazu a nie o ustawieniu kanałów z karty Cyfry +.
Ktoś kto ma tuner zewnętrzny nie ma takich potrzeb ustawiania kanałów w telewizorze. Kanały są w dołączonym tunerze.
I do podanych warunków - nie ma błyszczącej matrycy, świetnie skaluje w SD, nie ma przekłamań kolorów po kalibracji, ma znakomitą czerń , mały pobór energii.
Dlatego wymienianie potrzeb , oczekiwań ma ogromne znaczenie.
Jeśli jeszcze są wątpliwości kłania się prezentacja w domu.
 

Andy534

New member
Ja pisalem o DVB-T a nie o Cyfrze+. Z tego co wiem to satelity sa DVB-S.... W dzisiejszych czasach w mojej okolicy DVB-T to podstawa. A jezeli Sharp ma z tym problemy to niech swoich produktow nie nazywa telewizorem ale monitorem :)
Tak bardzo sie nie klaniaj... bo z taka prezentacja to ktos z nas by wyszedl jak Zablocki na mydle :) Troche za daleko jak do mnie. Ja mam jeszcze ta mozliwosc ze jak cos mie jeszcze wkurzy to do 7 dni moge zwrocic bez podania powodu dlatego ze zamawialem przez internet.
 
Ostatnia edycja:
Do góry