Audio w sharp 40LE810E

dhab

New member
Witam. Jestem "szczęśliwym posidaczem tego właśnie modelu sharpa. Wszystko ładnie wygląda ale mam dwa problemy z audio.
1. Po podłączeniu słuchawek słysze spore zakłucenia. Ciężko byłoby słuchać czegokolwiek?
2. W jaki sposób mam podłączyć tv z kartą muzyczna w PC żebym mógł oglądać programy telewizyjne z dziękiem w głośnikach komuterowych. (Gigaworks S750)?
 

Siemiono

New member
Ad.1 A czy podłączasz do poprawnego gniazda? U mnie słuchawki działają idealnie. Podłączam do gniazda nr 7 opisanego w instrukcji (str. 4) jako Złącze OUTPUT [słuchawki/AUDIO (L/R)]
Ad.2 Powinno zadziałać podłączając kabelkiem jack-jack z wyjścia słuchawkowego TV do gniazda w k.muzycznej opisanego jako line-in tyle, że z gniazda słuchawek wychodzi dźwięk tylko stereo no i w głośnikach TV nie słyszysz wtedy dźwięku. W komputerze sprawdź czy nie jest wyciszone Wejście liniowe.
 
Ostatnia edycja:

dhab

New member
Tak podłączam w odpowiednie wejście. Zakłócenia słyszę głównie przy niskim poziomie dzwięku, gdy dam głośniej problem znika. Zobacz jak to wygląda u Ciebie gdy dzwięk masz na poziomie 2-10)

Było też tak jak pisałeś z line-in...było wyciszone. Problem jednak jest taki że tutaj z kolei jest delikatne trzeszczenie głośników przy odtwarzaniu dzwięku na PC. Wiesz może co jest tego przyczyną?
 
Ostatnia edycja:

arturdj

New member
Ja mam podpięte bezpośrednio do telewizora poprzez jack głośniki logitecha 2.1 x-230 i jak na razie spisują się bardzo dobrze :)
 

Siemiono

New member
Tak podłączam w odpowiednie wejście. Zakłócenia słyszę głównie przy niskim poziomie dzwięku, gdy dam głośniej problem znika. Zobacz jak to wygląda u Ciebie gdy dzwięk masz na poziomie 2-10)

Było też tak jak pisałeś z line-in...było wyciszone. Problem jednak jest taki że tutaj z kolei jest delikatne trzeszczenie głośników przy odtwarzaniu dzwięku na PC. Wiesz może co jest tego przyczyną?

U mnie również w zakresie 2-10 może nawet do 11 coś słychać w słuchawkach. Mógłbym to porównać do silnika samochodu, który pracuje na wolnych obrotach jednak te dźwięki są bardzo ciche.

Niestety nic nie przychodzi mi do głowy co mogłoby być przyczyną trzeszczenia głośników komputerowych.
 

dhab

New member
Problem rozwiązany. Okazało się że gdy podłączałem mini jack pod kartę muzyczną powstawały te trzeszczenia. Gdy podpiąłem bezpośrednio pod panel sterowania głośników problem znikł.
Mam jeszcze jedno pytanie. Mianowicie chodzi o dzwięk 7.1. Chciałbym oglądać tv i słuchać dzwięku w głośnikach komputerowych. Jednak gdy podłącze za pomocą przewodu z mini jack działa mi tylko w systemie 2.1. Czy jest jakaś możliwość aby podpiąć tak tv do kompa żebym mial 7.1? Czytałem że jest jeszcze jakieś złącze optyczne audio...Kompletnie się na tym nie znam dlatego pytam.
 
Do góry