LC-40LE810 problemy z audio out

przemwas

Member
Witam!

Wytłumaczcie mi proszę jak w telewizorze Sharp LC-40LE810 rozwiązać problem wyjścia audio na wzmacniacz. Z boku po podłączeniu jack'a automatycznie wyłącza się dźwięk i w związku z tym zawsze potrzeba jest włączania wzmacniacza razem z TV lub odłączanie jacka, jest to dość uciążliwe w codziennym użytkowaniu bo nie zawsze chcę puszczać przez wzmacniacz. Wykorzystując znowu złącze EURO dźwięk wychodzi tylko przy kanałach telewizyjnych ale już urządzenia podłączone po HDMI (PS3, dekoder kablówki) do TV nie puszczają dźwięku na EURO. Pozostaje wyjście optyczne ale nie mam możliwości sprawdzenia czy puści dźwięk w każdym trybie i TV i z urządzeń podłączonych po HDMI.
Przymierzałem się właśnie do zakupu miniwierzy (nie jestem kinomanem i nie potrzebuje zestawu kina domowego, ale chciałbym polepszyć dźwięk wydobywający się z LCD) ale wszystkie miniwierze mają tylko AUDIO IN po chinche co uniemożliwia słuchanie w każdym trybie TV :( Czy można jakoś obejść ten proble?

PrzemWas
 

Macieq79

New member
Nie chciałbym cie martwić ale nie tylko ten model ma z tym problem. Mam tv lc37le320e i dzije się tak samo. Wydaje mi się że skoro decydujesz się na kupno sharpa to nie masz możliwośi podłączenia wzmacniacza.
 

Andy534

New member
W niedlugim czasie bede sie walczyc z podobnym problemem. Planuje zakupic wzmacniacz ktory na wejsciach bedzie miec tylko chinche. Ale jak narazie nie moge wyprobowac opcji uzyskania dzwieku przez Scart. Z tego co wyczytalem to jest napisane ze dzialaja tylko wejscia. Z ciekawosci rozebralem gniazdo Scart na kabelku redukcyjnym i zauwazylem ze wedlug mnie sa wykorzystane prawie wszystkie kontakty. Czy moglby ktos z kolegow otestowac czy rzeczywiscie pojawia sie wysciowy sygnal audio? A jezeli jest to jak reaguje na wcisniecie Mute na pilocie.
PrzemWas czy to co napisales odnosnie Scarta to testowales? Bo dla nie by wystarczyl sygnal tylko z telewizora, pozostale "zabawki" na audio bede podlanczac bezposrednio do wzmacniacza.
 
Ostatnia edycja:

przemwas

Member
PrzemWas czy to co napisales odnosnie Scarta to testowales? Bo dla nie by wystarczyl sygnal tylko z telewizora, pozostale "zabawki" bede podlanczac audio bezposrednio do wzmacniacza.
SCART w tym modelu daje audio tylko z programów TV, nawet jak się przełączy na inne źródła podłączone po HDMI (w moim przypadku PS3 i dekoder Multimedi) to i tak po SCART szło audio od ostatniego zapamiętanego programu TV - osobiście testowane. Jeżeli chodzi o mute to nie wiem i nie mam możliwości tego w tej chwili sprawdzenia.
 

Andy534

New member
Dzieki za szybka odpowiedz, takie rozwiazanie dla mnie wystarczy. Ale narazie Scarta mam zajetego przez settopbox IPTV ale planuje wymienic na cos nowszego po HDMI i Scart bede miec do dyspozycji na audio z telewizora. Ale to jeszcze ma troche czasu bo narazie zbieram kase na wzmacniacz z kolumnami :)
 
Do góry