Lc 32 le 705 e

Sand

New member
Zgodnie z zapewnieniami producenta telewizor jest 100 Hz. Do dnia wczorajszego w prawym górnym rogu wyświetlały się parametry 1080i oraz 60 Hz. Dzisiaj zauważyłem ze jest 50 Hz. Czy to jest normalne że telewizor 100 Hz pokazywał przez ostatnie pół roku 60 Hz a obecnie 50 Hz?
 

satanica

New member
MOZE KANAL KTORY OGLADASZ JEST TERAZ NADAWANY W 50 HERCACH, ALBO W ZRODLE SYGNALU (DVD, DEKODER, PC) KTOS CI PRZESTAWIL NA 50 HERZOW. JA NA KOMPIE MAM CHYBA 6 MOZLIWOSCI USTAWIENIA ODSIWEZANIA PRZEZ KARTE GRAFICZNA I DO FILMOW USTAWIAM 24 HERCE ZEBY OBRAZ BYL PLYNNIEJSZY I NIE RWALO. PRZYZNAM ZE W SONYM NIC NIE MUSIALEM PRZESTAWIAC ZEBY MI OBRAZ NIE PRZESKAKIWAL (PODOBNO LEPSZA ELEKTRONIKA DO FILMOW 24p)
 

radoskur

New member
A jakie jest źródło sygnału? Jakiś dekoder sat, naziemna, kablówka? Generalnie jak źródło ci poda 50Hz to TV pokaże 50Hz (tak mam na dekoderze VU+ Duo na kanałach HD - pokazuje 1080i 50Hz). Natomiast jak oglądam na odtwarzaczu HD mkv 1080p to mi pokazuje 1080p 24hz - i jest wszystko OK - bo potem to TV i tak przepuszcza przez swoje "bebechy" i polepsza płynność
 

Sand

New member
Źródło jest to samo od początku, dekoder cyfrowy. Rozumiem że jedyną przyczyna zmiany z 60 na 50 Hz może być zmiana sygnału dostawcy telewizji?
 
Do góry