Sharp LC32 LE320E problem

_xamil_

New member
Witam wszystkich,
wczoraj zakupiłem telewizor Sharp LC32LE320E, no i niestety niedane jest mi się nim cieszyć. Podłączyłem go do dekodera Cyfrowego Polsatu (a nawet dwóch), zarówno przez scart jak i hdmi, ale obraz pozostawia bardzo wiele do życzenia. Podczas ruchu obraz zaczyna się składać jakby z większych pikseli, robi się ziarnisty, a także nie jest płyny, wyraźnie się przycina. Statyczne obrazy także są kiepskie, jakiekolwiek napisy są niewyraźne, przypomina to trochę, jakby obraz w Photoshopie jednocześnie wyostrzyć i rozmazać. Próbowałem zmieniać ustawienia, ale praktycznie żadnych zmian. Zwłaszcza zastanawia mnie, że zmiany w pozycji redukcja szumów nie dają żadnych zauważalnych zmian. Dodam tylko, że w domu mam drugi telewizor LCD, Samsunga 40 cali, model bodajże B650, na tym samym dekoderze obraz jest bez porównania lepszy, bez ziarna i z płynnym ruchem.

To wszystko jest tym ciekawsze, że po podłączeniu Sharpa do komputera przez hdmi sytuacja jest znacznie lepsza, może nie idealna, ale zwłaszcza obrazy statyczne są generalnie bez zarzutu. Bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
edit: obraz dynamiczny również po podłączeniu do komputera jest dobry.
 
Ostatnia edycja:

Krogulec75

New member
No ja mam podobny problem z SHARPEM 37 LE320E. Podłączyłem go do N-ki poprzez HDMI i o ile obrazy statyczne są ok ostre i czytelne, to obrazy w ruchu to dramat. Nawet jak spiker w dzienniku rusza głową to jakaś mora zostaje :/ Przestawiałem opcje 100hz i film ale nie zauważyłem żadnego efektu. Po włączeniach polepszaczy jakiś efekt widać ale poprawy nie ma. Jestem wkurzony strasznie, czuję się jak bym wyrzucił forsę w błoto .Jak myślicie jest na to jakaś rada? czy reklamować jako towar niezgodny z umową? No bo to chyba nie jest normalne że obraz na ekranie nie ma płynności i ostrości.
 
Ostatnia edycja:

Macieq79

New member
Krogulec wymień kabel HDMI na inny zakładam że jest zrąbany kabel ja tak miałem. Jednak obraz był czarnobiały skaczący i znikający na kilka sekund do tego brak dźwięku.

Natomiast w 2 przypadek jest dośc dziwny, u mnie na słonecznej platwormie bez zarzutu tylko tv mam 37 cali. Sprawdzałeś wszystkie porty HDMI? Może sygnał jest słaby z satelity /tu strzelam bo w/g mnie nie powinien wogóle odbierac 2 tv albo powinien sie zachowywać tak samo dziwnie jak sharp/
 

Krogulec75

New member
Zaraz po pracy jadę po nowy kabel HDMI i przelecę wszystkie porty, mam nadzieję że zadziała.W tunerze mam ustawone rozciąganie obrazu 4:3 do 16:9 ale to raczej nie powinno mieć wpływu na płynność. Moja wersja telewizora to również 37 cali.
 

Macieq79

New member
Napisz czy pomogła wymiana kabla HDMI. Co do rozciągania to sądze ze nie ma to wpływu, przed chwilą sprawdziłem i jakoś nie widzę żadnej różnicy. Mam takie jeszcze jedno pytanie czy oglądasz kanały HD gdy tracisz ostrość?
 

Krogulec75

New member
Wymiana kabla nie przyniosła żadnej zmiany.Utrata ostrości pojawia sie przy szybkim ruchu na ekranie zarówno na kanałach sd jak i hd.W jakiejś mierze jest to zapewne uzależnione od sygnału bo czasami mimo że na ekranie odgrywane są sceny dynamiczne to te smużki są minimalne powiedzmy takie do zaakceptowania, chociaż jakiś dyskomfort ciągle pozostaje.Nie jest to tylko moje subiektywne odczucie bo żona i znajomi widzą to samo.Moja ocena jest taka że telewizor nie radzi sobie z płynnym wyświetlaniem obrazu, ostatnio oglądałem na TVP HD film "jutro idziemy do kina" i groza pierwszy plan gdy był w ruchu był tylko rozdygotany ale drugi plan to w zasadzie była smuga.Domyślam się że też masz jakieś problemy z tym telewizorem??
 

Macieq79

New member
Ja w sumie nie mogę się do niego przyzwyczaić za bardzo wyraźny obraz mam wrażenie że wszystko jest za szkłem. Co do akcji to w filmach nie widzę żadnych smug, ale na meczu zauważyłem pixele wokół piłkarza biegnącego z piłką, ale to nie był kanał HD. Może w SD tak może być. Nie możemy zapomnieć że te telewizory mają około 150 ms zwłoki także to może być tym spowodowane.

Dziś poszukam na kanałach HD jakiegoś meczu może mi się porównać.
 

Macieq79

New member
No i problem rozwiązał się sam ;D. Mecze na kanale Polsat Footbal były nadawane w złej jakości stąd miałem pixeloze na ekranie. Mecze na innnych kanałach wyglądają zajebiście,a w hd mnie powaliły poprostu. Ale takie są skutki jak sie przesiada z monitora z funkcja tv z anteną naziemna na której obraz jeszcze śnieżył.
 
Do góry