Sharp LC-32LE320E-BK - brak dźwięku

Orin

New member
Witam wszystkich.

Wczoraj odebrałem od kuriera w/w sprzęt, czyli Sharpa LC-32LE320E-BK. Obraz jest w porządku, jednak dźwięk w tym TV to totalna porażka, więc postanowiłem podłączyć go do wieży zwykłym kablem cinch-cinch.

Niestety w tym TV wyjście to (czyli dwa gniazda RCA, białe i czerwone, opisane jako AUDIO OUT) jest nieaktywne (albo uszkodzone) co na jedno wychodzi. Przewertowałem całą instrukcję, sprawdziłem całe menu czy się go gdzieś włącza, zaktualizowałem oprogramowanie i nic.

Obecnie mam do TV podłączone: PS3 przez złącze KOMPONENT oraz dekoder n'ki poprzez HDMI.

By było ciekawiej, przytargałem do testów amplituner z wejściem cyfrowym RCA i tu dopiero są niezłe klocki: mianowicie wyjście cyfrowe audio (czyli SPDIF OUT) można włączyć w menu dla wszystkich wejść, jak TV analogowa, SCART, KOMPONENT, AV, PC, a dla HDMI 1-3 ta opcja jest zablokowana co skazuje mnie na badziewne głośniki 10W... By było ciekawiej muzyka i filmy z USB także lecą tylko we wbudowanych głośnikach, bo cyfrowe wyjście tutaj także jest nieaktywne.

Jedyny pomysł to podpięcie wieży jako "słuchawek" w telewizorze, lecz jak dla mnie to półśrodek.

Ma ktoś pomysł co można z tym fantem zrobić?

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
 

JOzi

New member
Witam
Wydaje się, że najprościej dźwięk na wzmacniacz wyprowadzić wprost z dekodera n-ki (jest tam chyba wyjście audio?). Nigdy by mi nie przyszło do głowy przepuszczać go niepotrzebnie przez bebechy telewizora. HDMI też chyba tak myśli...
PS2 to "konsola do gier" tak? (nigdy nie rozumiałem fascynacji "grami"...). Ona chyba też ma osobne wyjście dźwięku. A złącze, które użyłeś - to chyba sam obraz?
Gniazda "audio out" sprawdź na sygnale ze źródła analogowego. Np z anteny naziemnej lub z eurozłącza.
Pozdrawiam.
 

gipsmen

New member
hehe no wlasnie ja mam ten sam problem :)
chcialem podlaczyc 360tke przez spdif do ampli zeby miec dd5.1 w grach z xboxa - no i na HDMI nie ma opcji zeby wlaczyc digital audio out :)
a dlatego chcialem przepuscic przez tv poniewaz jak xbox 360 jest podlaczony po hdmi do tv to nie wypuszcza opticalem dzwieku w ogole :)

nie ma jak tego ominac ?:)
 

Ajejek

New member
próbuję rozwiązać podobny problem z brakiem dźwięku z HDMI i USB na wyjściu AUDIO OUT. Pisałem nawet do serwisu SHARPA, oto jaką odpowiedź otrzymałem:

Dziekujemy za Pana zapytanie E-Mailowe


Tak jak juz Pana wczoraj poinformowalismy, z powodu zabezpieczenia przed kopiowaniem nie ma mozliwosci uzyskac dzwieku wychodzacego ze sprzetu ktory jest podlaczony pod port HDMI lub USB poprzez telewizor na wzmacniacz.

w starszym modelu SHARP bez problemu dźwięk miałem więc jest to prawdopodobnie w tym modelu zablokowane

 
Do góry