SHARP LC-52LE705E - nierównomierne podświetlenie w narożnikach

marbys

New member
Witam,

kupiłem SHARP LC-52LE705E i zauważyłem na jasnym ekranie, że podświetlenie ekranu w narożnikach jest nierównomierne.
Zauważyłem również, że w lewym górnym rogu to niedoświetlenie jest widocznie większe.

Niestety nie mogę dodawać linków, więc proszę zamienić spacje kropkami (pod linkami są zdjęcia które zobrazują mój problem).
bystronski com/tv/sharp1 jpg

bystronski com/tv/sharp2 jpg

bystronski com/tv/sharp3 jpg


Dodatkowo, dlaczego w trybie USB nie ma możliwości regulacji ustawień ekranu? (zdjęcie niżej)

bystronski com/tv/sharp4 jpg


Czy wada w tych narożnikach jest typowa dla tego modelu, czy kwalifikuje się do reklamacji lub zwrotu towaru?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Według co niektórych :)bober:) w tv full led (a w szczególności w Sharp...:-o) absolutnie nie występuje problem nierównego podświetlenia. Według mnie to totalna bzdura. Czy to full led czy ccfl czy też edge led - nie ma to najmniejszego znaczenia bo wszystkie te technologie są podatne w równym stopniu na nierówności ponieważ nie od "lampek" się to bierze a od dyfuzorów i innych warstw.
To że producenci dają do testów "wybrane" egzemplarze i potem chwalą full led bo "jest równomierne w 100%" to niestety nic nie znaczy, był test le705 którego normalnie kupiono w sklepie i ekran był cały w ciapki.

Twój przypadek to niestety standard - jeśli przeszkadza Ci w oglądaniu to wymień albo serwis ale uwierz mi że często nawet trzykrotna wymiana panelu nie pomaga bo kolejne matryce mają te same problemy, clouding, bandung, różne konfiguracje i natężenie problemu. Musisz sam ocenić jak duża to wada (jeśli to tylko same rogi są ciemniejsze to mała). Ryzyk fizyk, zero gwarancji na cokolwiek.
 

PurpleViolet

New member
Witam,

Dodatkowo, dlaczego w trybie USB nie ma możliwości regulacji ustawień ekranu? (zdjęcie niżej)

mnie też to wkurzyło... bo kolorystyka zdjęć jest fatalna, puść mp3 to dopiero ci uszy zwiędną... usb w tym modelu wepchnęli chyba na siłę żeby było co w specyfikacji dopisać, ale zawsze można podpiąć jakiegoś playera i ominąć tą niedoróbkę
 
Do góry