Czestotliwosc odswiezania w LC-40LE810E

mozgosyss

New member
Witam wszystkich forumowiczow.

Jestem nowym uzytkownikiem zarowno waszego forum jak i posiadaczem telewizora LC-40LE810E. Ogolnie jestem z niego bardzo zadowolony jest jednak 1 rzecz, ktora spedza mi sen z powiek, a mianowicie "tna" mi filmy odtwarzane z blu-ray. Po odpaleniu avatara uzyskuje 1080p przy 60Hz co konczy sie delikatnym przycinaniem przy dynamicznych scenach... Prosilbym o pomoc w konfiguracji oraz sposob w jaki mozna uzyskac pelne 100Hz przy odtwarzaniu filmow (jesli mozna tez z kablowki - a mam UPC to byloby super).

Z gory dziekuje za pomoc
 

Gruszek

New member
Ja osobiście też jestem tym tematem zainteresowany i brak mi pomysłu żeby wykorzystać te 100HZ ? . Pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc Forum :)
 

Cyborg65

New member
Witam

Warto przyswoić sobie następujące pojęcia
1 "refresh rate"
2 "motion compensation"
To 2 oznaczają ile klatek pośrednich dla źródła może wyliczyć procesor telewizora, a z nich i tak wybierze 60 które faktycznie wyświetli. To w znakomity sposób zredukuje efekt judder, bo zamiast powtarzać np.25 klatek wejściowych, panel wyświetli 60 różnych klatek prezentujących wyliczony płyny efekt ruchu obiektów na ekranie. Ale taki telewizor ani nie potrafi przyjąć sygnału 100Hz, ani nie potrafi wyświetlić 100klatek w ciągu sekundy. Dlatego to "marketingowy bełkot", spójrz w specyfikację któregokolwiek z tych telewizorów niby 100/200Hz, to zobaczysz, że input może być tylko 24p/25p/50p/60p, żaden nie przyjmie sygnału 120p.
Telewizory 3D mają prawdziwe 100/120Hz, czyli potrafią przyjąć sygnał 120p i wyświetlić 120 klatek w ciągu sekundy.
Pozdrawiam :lol:
 
Ostatnia edycja:

Gruszek

New member
Dziś rozmawiałem z monterem z UPC i wyjaśnił mi że jeśli chodzi o kablówki to dekodery są przystosowane do 50 HZ a dalej to już tylko sprawa obróbki sygnału przez TV
 

satanica

New member
Witam wszystkich forumowiczow.

Jestem nowym uzytkownikiem zarowno waszego forum jak i posiadaczem telewizora LC-40LE810E. Ogolnie jestem z niego bardzo zadowolony jest jednak 1 rzecz, ktora spedza mi sen z powiek, a mianowicie "tna" mi filmy odtwarzane z blu-ray. Po odpaleniu avatara uzyskuje 1080p przy 60Hz co konczy sie delikatnym przycinaniem przy dynamicznych scenach... Prosilbym o pomoc w konfiguracji oraz sposob w jaki mozna uzyskac pelne 100Hz przy odtwarzaniu filmow (jesli mozna tez z kablowki - a mam UPC to byloby super).

Z gory dziekuje za pomoc

a twoj blue ray nie ma opcji 24p ? ja mam inny model i puszczam filmy z kompa i musze ustawiac odswiezanie na 24 hz jak film ma 23.979 klatek, wtedy jest najplynniej (puszczam MKV), czasem tez zdazy sie przyciecie, ale jak puszczalem blue raya samsunga to przy 60hz bylo plynnie. Sharpy nie radza sobie z sygnalem 60 hz przy filmach 24 klatklowych, dla porowniania te same filmy chodzily mi plynnie na sonym 40kdl5500w przy 60hz a na sharpie juz szarpalo obrazem. Dziwna sprawa
 

Cyborg65

New member
Witam

Raczej nic dziwnego.
Sony ma mocniejszą elektronikę.
Oglądam na swoim W5710 wszystko co popadnie MKV 23,976 bez problemów i nie z playerka tylko przez DLNA a z tego co mi wiadomo serwer nic nie robi z ilością klatek/sek .
Pozdrawiam :lol:
 
Do góry