Sharp LX700 - Menu

geresz

New member
Witam

Mam prosbe/pytanie o podlaczanie audio Sharpa Lx700 do kina domowego przez digital audio out.. w instrukcji telewizora, w dziale dotyczacym podlaczania glosnika/wzmacniacza jest informacja ze mozemy wybrac format wyjsciowy audio tzn:
MENU -> OPCJA -> CYFROWE WYJSCIE AUDIO - i tu do wyboru PCM lub Dolby Digital

Problem polega na tym ze takiej opcji u mnie nie ma .. czy pojawi sie ona w menu dopiero po podlaczeniu kabla/urzadzenia ? czy moze to kwestia wersji softu tv ?

z gory dzieki za pomoc
 

geresz

New member
to nie jest kwestia pcm czy dolby digital ... u mnie wogole nie ma takiego podmenu OPCJA - CYFROWE WYJSCIE AUDIO..

masz podlaczone jakies kino/wzmacniacz/glosniki do wyjscia audio w TV ?
 
Ostatnia edycja:

zgred80

New member
to nie jest kwestia pcm czy dolby digital ... u mnie wogole nie ma takiego podmenu OPCJA - CYFROWE WYJSCIE AUDIO..

masz podlaczone jakies kino/wzmacniacz/glosniki do wyjscia audio w TV ?

wiem... wiem....

nic nie mam podłączonego do TV....

i w menu mam obydwie opcje do wyboru: Dolby Digital lub PCM....
 

geresz

New member
pobawilem sie troche pilotem i troche sie zdziwilem ..

pewne rzeczy w menu sa do wyboru w zaleznosci od wyboru zrodla sygnalu.. przy wyborze av czy dtv menu staje sie bogatsze w opcje .. m.inn wlasnie cyfrowe wyjscie audio czy chociazby identyfikacja..

w tej chwili tv jest podpiety do dekodera upc przez HDMI i to powoduje ze niektore z opcji w menu sa niedostepne (niewidoczne po prostu nie ma) :-?
 
Ostatnia edycja:

PurpleViolet

New member
ja najbardziej zdziwiłem się jak pod usb podłączyłem pendrive ze zdjęciami... wszystkie opcje nieaktywne od ustawień obrazu lub wycięte poza regulacją podświetlenia...
 

zgred80

New member
pobawilem sie troche pilotem i troche sie zdziwilem ..

pewne rzeczy w menu sa do wyboru w zaleznosci od wyboru zrodla sygnalu.. przy wyborze av czy dtv menu staje sie bogatsze w opcje .. m.inn wlasnie cyfrowe wyjscie audio czy chociazby identyfikacja..

w tej chwili tv jest podpiety do dekodera upc przez HDMI i to powoduje ze niektore z opcji w menu sa niedostepne (niewidoczne po prostu nie ma) :-?

wcześniej miałem podłączony dekoder SD... teraz lecę po module CAM...
w obydwu miałem pełne menu.....
 

mozgosyss

New member
ja tez mam taka konfiguracje i tez pewne opcje w menu sa niedostepne, wyglada na to ze dekoder je blokuje np. nie bedziesz mial teletextu w tv jak masz w upc...itp...
 

geresz

New member
chyba doszedlem do rozwiazania.. kazde urzadzenie podpiete pod HDMI nie bedzie pozwalalo na wybor rodzaju dzwieku wyjsciowego..pod inne HDMI mam podpieta nagrywarke DVD i efekt jest ten sam - brak opcji ..

nie znam sie na tym ale na logike ma to sens.. niech mnie ktos wyprowadzi z bledu jesli sie myle ale jesli dekoder UPC czy nagrywarka przesyla na telewizor okreslony sygnal to tylko taki sygnal moze wypuscic tv ;/
 

PurpleViolet

New member
sprawdź czy dekoder lub nagrywarka ma opcje zmiany dźwięku, jeżeli mają to w tv te opcje zostały celowo wycięte... a trybie DTV,ATV są ponieważ sygnał jest z koncentryka
 

geresz

New member
dekoder ma .. nagrywarka pewnie tez ..nie sprawdze teraz bo zona siedzi i cos koniecznie musi obejrzec :p ..

tu pewnie jest rozwiazanie tematu..
 

torken

New member
Chłopaki, mam ten sam problem i chyba tu faktycznie znalazłeś rozwiązanie. Ta opcja o której piszą w instrukcji jest możliwa do wyboru jedynie po wybraniu zwykłego wejścia antenowego. W pozostałych wypadkach nie mamy możliwości wpływu na wyjście audio. Przypuszczam że TV sam dostosowuje się wybierając dźwięk jak najlepszy. Ty Sharp LC-40LE810E.

Najgorzej że ma film z ac3 i odtwarzam go przez laptopa przez hdmi i nie mogę uzyskać ac3. Najpierw podejrzewałem TV ale teraz widzę ze problem pewnie leży po złej konfiguracji filtra ac3filter...

Pozdro
 

PurpleViolet

New member
chyba doszedlem do rozwiazania.. kazde urzadzenie podpiete pod HDMI nie bedzie pozwalalo na wybor rodzaju dzwieku wyjsciowego..pod inne HDMI mam podpieta nagrywarke DVD i efekt jest ten sam - brak opcji ..

nie znam sie na tym ale na logike ma to sens.. niech mnie ktos wyprowadzi z bledu jesli sie myle ale jesli dekoder UPC czy nagrywarka przesyla na telewizor okreslony sygnal to tylko taki sygnal moze wypuscic tv ;/

niestety lipne odwalił sharp :evil:
mam HDD Playera podłączonego przez hdmi do tv, a tv do amplitunera optykiem. W opcjach playera mam ustawia dla audio HDMI RAW lub HDMI multi LPCM to niestety, ale dźwięk przepuszczony przez tv wychodzi stereo po optyku na amplituner (PCM), a jak optykiem podłączę playera pod amplituner i przestawię na SPDIF RAW to mam 5.1, tak że jeżeli ktoś chce mieć 5.1 z zewnętrznych urządzeń to lepiej nie przepuszczać nic przez tv bo wyjdzie stereo na amplitunerze... chyba że ktoś znalazł jakiś sposób
ps.
ciekaw jestem jak innych firm tv sobie radzą w takim ustawieniu
 

tracer68

New member
Witam,
Mam podłaczone do amplitunera : dekoder C+, odtwrzac BD i Tv, wszystko podpięte za pomoca HDMI + TV dodatkowo optykiem. W TV ustawiony ma Aquos Link i gdy właczam za pomoca pilota Tv , obraz jest ale dzwięku brak Za kazdym razem gdy właczam pilotem TV , włacz a sie amplituner ale "kolumny głosu nie daja" .Muszę wyłaczyc/właczyc ze 3-4 x tv aby był obraz oraz dźwiek. Moze mam cos "źle w ustawieniach" ale nie mam juz na to pomysłu a i kciuk mnie zaczyna boleć od tego ciagłego włacznia/wyłacznia. Jak ktos zna rozwiazanie tego problemu , prosze o pomoc.
Pozdrawiam
 
Do góry