Sharp LC-37LE320?jest coś lepszego?;)

tobiasz20

New member
Witam serdecznie. To mój pierwszy post na tym jakże przydatnym forum. Oczywiście trafiłem na nie ponieważ chcę świadomie dokonać dobrego wyboru przy zakupie telewizora i mam nadzieję że dzięki doświadczonym userom ta sztuka mi się uda, ale dość pitolenia :) przejdźmy do meritum...
Jestem zainteresowany modelem LC-37LE320 dlaczego akurat tym? słyszałem dobre opinie o matrycach sharpa, o ich dobrej czerni i małym poborze prądu, podoba mi sie też design i to że ma matową matryce. Jednak nie ukrywam że jeśli jest jakiś konkurent który ma identyczne zalety(albo jest lepszy) i tańszy to chciałbym się z nim zapoznać:) dlatego proszę o opinie. Przedstawię warunki domowe w których telewizorek ma działać.
Odległość od ekranu to max 2-3m
pokój dosyć intensywnie nasłoneczniony, szczególnie latem dlatego preferuję matrycę matową
Wielkość pokoju to 25m2 ...może za mały do 37'??może wystarczy 32?
Obecny telewizor to 21' niestety chiński Sony CRT który świeci już prawie na fioletowo;) kineskop się chyba kończy.
Najczęściej oglądane są programy typu wiadomości, filmy...sport rzadko.
Preferowana wielkość to 37...no chyba że 32
Nie będą podłączane raczej konsole, tv też nie będzie służył jako monitor.
Sygnał na razie jest ze zwykłej anteny czyli SD ale jest mocny, wszystkie programy(aż 7 odbierają czysto i wyraźnie)...może w przyszłości coś cyfrowego.
Próg cenowy to max 2500zł.
Proszę o konkretne rady...za wszystkie z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam:grin:
 

PurpleViolet

New member
co do matrycy w tym modelu to nie te w nich montują z których zasłynął sharp z dobrej czerni, lepszym wyborem jest 40LE705... oferuje lepszą czerń (matryca UV2A) i zaawansowane menu co do ustawień obrazu (zaawansowany C.M.S. + RGB regulowane), model 320 jest nieźle okrojony pod tym kątem...
 

SATORO

New member
co do matrycy w tym modelu to nie te w nich montują z których zasłynął sharp z dobrej czerni, lepszym wyborem jest 40LE705... oferuje lepszą czerń (matryca UV2A) i zaawansowane menu co do ustawień obrazu (zaawansowany C.M.S. + RGB regulowane), model 320 jest nieźle okrojony pod tym kątem...


Ale 700-tka ma bodajże błyszczącą matrycę a z postu tobiasza wynika że woli matowe. 320-tka to dobry TV jednakże bez rewelacji. Z cloudingiem ponoć nie ma wielkiego problemu choć na pewno nie jest go całkowicie pozbawiony, jak każdy EDGE LED. No i nie posiada trybu GRA ale nie wiem tobiaszu czy jesteś graczem... jesteś ? :smile:
 

tobiasz20

New member
no i to jest konkretna odpowiedź:) myślę że zakupię tego sharpa spokojnie po nowym roku...może będą nawet jakieś wyprzedaże. pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na prezentację warto było by oprócz Sharpa siegnąć po 37XV 733 Toshiba, Sony 37EX 500 i Panasonic 37 s20. Z tym ze tylko Sharp ma podświetlenie led.
 

SATORO

New member
Na prezentację warto było by oprócz Sharpa siegnąć po 37XV 733 Toshiba, Sony 37EX 500 i Panasonic 37 s20. Z tym ze tylko Sharp ma podświetlenie led.

Toshiba i Panasonic posiadają co prawda naprawdę dobrą czerń jak na matryce IPS ale i tak nie umywają się do czerni Sharpa.
Natomiast ten Sony niezbyt dobrze radzi sobie z SD no i pobiera więcej prądu niż Sharp.
 

SATORO

New member
Gdzieś tu na forum czytałem że MVA od AUO. A co do czerni i TruMotion to żadne stereotypy tylko fakty. Wielu użytkowników skarży się na TruMotion, także na Ceneo. A co do czerni to są testy tych modeli, wystarczy tylko poszukać i poczytać. Zresztą, widać to nawet gołym okiem...
 

PurpleViolet

New member
Gdzieś tu na forum czytałem że MVA od AUO. A co do czerni i TruMotion to żadne stereotypy tylko fakty. Wielu użytkowników skarży się na TruMotion, także na Ceneo. A co do czerni to są testy tych modeli, wystarczy tylko poszukać i poczytać. Zresztą, widać to nawet gołym okiem...

czyli sharp 320 lepszy będzie
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
jak widać stereotyp rządzi :p, kilka opinii do poczytania
LG 37LE5500 - opinie, komentarze o produkcie

Podawać link do opinii z Ceneo jako "argument" to jest dopiero dowód na to że pojęcie żadne. Panele od Lg maja fatalną czerń i jeśli moje opinie to mało, polecam poczytać pomiary z których ewidentnie wynika że poziom czerni na dzisiejszych Lg (bez dimmingu ofc) to poziom mva,pva,asv z przed 5ciu lat czyli tak z 300% słabiej niz dzisiejsze tv lcd. 0.15 to nie 0.04/0.05 itd. No chyba że Ty swoje opinie opierasz na obserwacjach tv Lg grającego w nasłonecznionym pokoju o godzinie 12 w południe.
 

PurpleViolet

New member
każda opinie w jakiś sposób jest pomocna zanim dokona się wyboru tym bardziej gdy ma się ograniczony budżet.
Który tv lcd 37' ma czerń na poziomie 0,05 w cenie 2,5tyś?

pozdrawiam
 

SATORO

New member
Podawać link do opinii z Ceneo jako "argument" to jest dopiero dowód na to że pojęcie żadne. Panele od Lg maja fatalną czerń i jeśli moje opinie to mało, polecam poczytać pomiary z których ewidentnie wynika że poziom czerni na dzisiejszych Lg (bez dimmingu ofc) to poziom mva,pva,asv z przed 5ciu lat czyli tak z 300% słabiej niz dzisiejsze tv lcd. 0.15 to nie 0.04/0.05 itd. No chyba że Ty swoje opinie opierasz na obserwacjach tv Lg grającego w nasłonecznionym pokoju o godzinie 12 w południe.


LG nie osiągają nawet poziomu 0.15.
@LUPO78 To że twoje LG z local dimmingiem ma dobrą czerń nic nie znaczy. Bo tu jest mowa o niższych modelach LG a te, niestety, ssą.
 

LUPO78

Banned
i tu jest problem bo każdy lcd ma ten sam problem z czernią po za lcd z lokalnym przyciemnianie,no ale tu nic nowego nie stwierdziłeś,ale chwała tobie za to że nam forumowiczom przypomniałeś o tym
 
Ostatnia edycja:

Macieq79

New member
Ja też zastanawiałem sie nad wyborem TV pomiedzy sharpem 37LE320E, a philipsem 37PFL5405H ostatwczniewybór padł na sharpa z uwagi na wygląd i ledy. Także ja bym sie wogóle nie zastanawiał. Co do LG to robili niezłe nagrywarki, a Tv to dla mnie totalna lipa nie udalo mi sie osiągnąć takiego obrazy jak na sharpie pomimo tehgo że oba były podłączane pod tuner HD /mama kupiła i załuje po tym jak kupiłem sharpa chce do mnie codziennie przychodzić na telewizje/
 
Do góry