Sharp 40LE810E -ustawienia polepszające odbiór programów nie-HD

deratus

New member
Czy są jakieś ustawienia ,mające wpływ na polepszenie odbioru kanałów nadawanych cyfrowo,ale nie HD.
Mam telewizję z Vectry i przyznam,że odbiór jej jest fatalny.Był technik i sprawdził jakość sygnału i niestety stwierdził,że to wina telewizora (a być może ustawień,które właśnie mają na to wpływ)
 

radoskur

New member
Czy są jakieś ustawienia ,mające wpływ na polepszenie odbioru kanałów nadawanych cyfrowo,ale nie HD.
Mam telewizję z Vectry i przyznam,że odbiór jej jest fatalny.Był technik i sprawdził jakość sygnału i niestety stwierdził,że to wina telewizora (a być może ustawień,które właśnie mają na to wpływ)


Tutaj Ciebie raczej rozczaruje - ale ten Sharp ma bardzo duże wymagania na jakość sygnału. To że masz cyfrowe SD i HD tak naprawdę nie wiele znaczy. Wszystko zależy z jaką jakością nadawany jest program - a wiele cyfrowych programów SD nie ma nawet pełnej rozdzielczości PAL, natomiast niektóre HD mają bardzo niski bitrate czesto w okolicach 5-6mbit/s co jest po prostu śmiechem na sali.

Dla porównania puść sobie jakiś film DVD który jest w pełnym PAL (na dobrym kablu EURO lub też HDMI jeżeli odtwarzacz ma takie wyjście) i porównaj go do kanału SD to będziesz widział o czym mówię. Są oczywiście wyjątki od reguły. Niektóre kanaly nadają w pełnym PAL i proporcjach 16/9 - wtedy obraz jest znośny.

Co do HD to 1080p pokazuje pełnię możliwości tych telewizorów - filmy z Blu_ray czy odtwarzacza sieciowego w trybie 1080p24 to sama przyjemność dla oczu.
 

gary1982

New member
To jaką telewizje polecacie ponieważ jestem w trakcie wyboru i nie mogę się zdecydować, a pasuje zeby ten obraz jako tako wyglądał.
 

PurpleViolet

New member
cyfrowa naziemna... tylko 11 programów, ale za free... :) za to jakość OK
a tak poza tym, polecam n-ke, najwięcej kanałów HD oferuje i teraz jakąś promocje mają, co do kablówek nic nie polecam ponieważ jakość sygnału mają gorszą niż cyfrowa naziemna
 
Do góry