Nierównomierność podświetlenia Sharp 40 LU820 - Problem

mixman1

New member
Witam Szanownych Forumowiczów.
Od dłuższego czasu przeglądałem forum HDTV, aż wreszcie wybrałem ten ,,MÓJ" ...
Sharp 40 LU820
4 godziny temu wypakowany i podłączony....
Pierwsze wrażenia ... bajka, świetne kolory, wygląd, kontrast,...generalnie bomba.... aż zgasiłem światło w pokoju .....i ,,małe" rozczarowanie.....
Nierównomierność podświetlenia czy moze raczej clouding(?) matrycy na czarnym tle i przy przełączaniu kanałów. Eh...
Wiem, że podświetlenie krawędziowe rządzi się swoimi prawami ale hmm tu są jakby powiedzieć jest kilka plam jaśniej świecących .... nie symetrycznych, ale tym Sharpie to norma?
załączyłem fotki... może nie rewelacja jakość ale będzie pewnie lepiej zobrazować mój problem

(zdjęcie po kliknięciu na linku w moim profilu - z powodów problemów technicznych nie udało mi się wkleić w ten post linka ani załącznika)

Może na zdjęciu jest to nawet lekko mocniej uwydatnione, ale tak to mniej wiecej wygląda jak nic nie jest wyświetlane i jest dość ciemno w pomieszczeniu.
Powiedzcie mi, czy to jest znaczny odjazd od normy?
Reklamacja? Zwrot? Jest to podstawą do tych działań.

Z góry dzięki za pomoc i wyrozumiałość dla mojego niewielkiego profesjonalizmu merytorycznego
Pozdrawiam
 

byczeks

New member
Wygląda to niezbyt ciekawie. Mam ten telewizor (wersję 40LE810) i przy zgaszonym świetle czarny obraz jest całkowicie czarny. Nie widać nawet malutkiej jasnej plamki pomimo, że ma podświetlanie krawędziowe.

A zapytam jeszcze gdzie kupowałeś ten telewizor? Strzelam, że w jakimś markecie.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Eee tam, nie rób człowiekowi halo bo widziałem z tysiąc lcdeków w ciemności i sorry ale Ci nie wierzę. Nie żebym zarzucał Ci kłamstwo itp. tylko zwyczajnie nie wierzę by był na świecie jakikolwiek Lcd bez choćby jednej malusieńkiej chmurki, no way man, it will never happen, just impossible.

Do autora wątku - odpuść sobie bo powiem Ci że twój egzemplarz może nie jest rewelacją pod względem cloudingu ale jeśli nie ma bandingu (tła jasności ok 30% wzwyż) to ja bym nie wymieniał. Możesz mieć nawet duży clouding którego i tak nie zobaczysz przy normalnym oglądaniu (a przy włączonym świetle to już nie ma szans, jak u mnie kinkiet świeci pod kątem nad tv to jest 100% czarne choć mam wszystkie 4 rogi jaśniejsze sporo) a jak masz banding (to jest dla mnie zmora Lcd a nie clouding) to wtedy dopiero zrozumiesz co oznacza dyskomfort podczas oglądania tv. Tak poza tym - clouding to nie jest coś stałego, minie jakiś czas a chmurki się albo zmniejszą albo zmienią konfigurację - gorzej raczej nie będzie. Spróbuj ewentualnie delikatnie pouciskać jaśniejsze miejsca otwartą dłonią (a na niej np. chusteczka do okularów) i uciskając "ścierać na zewnątrz ekranu, taką metodą udało mi się poprawić spory procent paneli.
 
Ostatnia edycja:

byczeks

New member
SierzantHarris niestety ale mylisz się. Dzisiaj wieczorem zrobię zdjęcie i wkleję na forum specjalnie dla Ciebie abyś takich banialuków nie rozsiewał dalej.

PS. do tematu - podczas zakupu markowego telewizora OMIJAĆ MARKETY Z DALEKA! Tylko bezpośredni przedstawiciel i dystrybutor.

Podam na przykładzie budowy fabryki LG w Polsce i ich magazynów z posortowanymi telewizorami:
1 Magazyn - prezenty dla VIPÓW
2 Magazyn - sieci dealerska w kraju
3 Magazyn - markety.

Długo by trzeba było opisywać po co ten sort, lecz domyśleć się można.
 

byczeks

New member
SierzantHarris specjalnie dla Ciebie fotki jak powinien świecić prawidłowo działający Sharp:

Podświetlanie +6
Jasność 0

Pokój całkowicie zaciemniony: ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Zapalone górne światło: ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Jakiś tam obraz z czarnymi paskami góra i dół: ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Zdjęcia nie najlepszej jakości ale w ciemnym pokoju to gdyby nie dioda piramidki, to patrząc na wprost trudno w ogóle zauważyć, że telewizor jest załączony.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Wszystko ok tylko nikt z Was nie napisał w jaki sposob uzyskujecie czarny ekran na tv ?
Jezeli jest to wlaczone powiedzmy HDMI, a na nim dowolny dekoder i jest on wylaczony to TV wchodzi w stan przyciemnienia podswietlania i dlatego super czarny ekran jak na fotce kolegi wyżej.
 

byczeks

New member
Zdjęcia poniżej NIE SĄ w trybie automatycznego przyciemnienia. Są zrobione z wejścia EXT1 na którym mam podpięty odtwarzacz DVD przez EUROSCART.
To trzecie z obrazem CBeeBies jest po HDMI1 z dekodera.

A na trzecim zdjęciu jest obraz załączony w panoramie z czarnymi paskami u góry i na dole. Paski na ekranie są tak czarne, że nie sposób ich w ogóle zauważyć.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Dimming działa na obojętnie jakim czarnym tle, mało tego - nowe sharpy na ledach mają standardowo załączoną funkcję eco która gasi ledy KOMPLETNIE...i na twoich zdjęciach widać tylko to. Rozśmieszyłeś mnie tymi fotkami maksymalnie...wynika z nich że twój tv ma czerń na poziomie 0.000000cdm...Kuro-killer? Jezu co za przedszkole się tu robi...
Takim laikom jak Ty to mam czasem ochotę dać kopa w tyłek (tak tylko w myślach). Mądrujesz się i sadzisz a nie masz kompletnie nawet najmniejszego pojęcia na temat audio video. Mało tego - jesteś na tyle mało lotny i bezczelny że stać Cię na to by się najpierw skompromitować pisząc do mnie że piszę jakieś "banialuki" a potem jeszcze tak nieudolnie próbować mi coś udowodnić. Udowodniłes mi...coś zupełnie odwrotnego niż miałeś w planach. I żeby było jasne: nie zamierzam już więcej z tobą dyskutować bo nie ma to sensu.

Kiki: tak, jasne.
 
Ostatnia edycja:

mixman1

New member
Na wstępie dzięki wszystkim za odpowiedzi...
Kiki - nic mi nie wiadomo, żebym kupił poreklamacyjny model ale kto wie. Karton, (jednorazowe przeciągnięcie taśmą), zapakowanie wyglądało na nietknięte, ale to przecież nie wyklucza powyższego...
Co do analizy - w zasadzie u mnie ten clouding widać jeśli jest prawie zupełnie ciemno i totalnie ciemno. Nie wiem czy łatwo Ci taką atmosferę stworzyć w sklepie kiki ;)

Moje zdjęcia myślę lekko za bardzo uwydatniają problem jakdnak na pewno nie jest aż tak idealnie jak u byczeks'a. Na zdjeciu masz idealnie, gratulacje chyba mega fajnie trafiłeś.....

SierzantcieHarris fajny pomysł z tym przeciągnięciem po matrycy, na pewno bym spróbował jednak mam obudowę typu monolit z szybą z przodu :/ Ale masz racje wczoraj po podłączeniu było chyba troszkę gorzej, potem już się zmniejszyło.


Telewizor kupiony w dużym ogólnopolskim markecie o czerwonych barwach ;)
Niby mam siedem dni na sprawdzenie.... potem już tylko normalny serwis....

Hmm kurcze może się pobawić z wymianą tylko czy przypadkiem człowiek nie trafi gorzej...
 

byczeks

New member
Tak - i na tych zdjęciach również ekran jest z kompletnie wygaszonymi LEDami:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

"A szczególnie te wygaszone LEDy widać w pierwszym poście u autora postu miximan1". !!!!

Jeżeli uważasz, że tak ma poprawnie podświetlać Sharp jak u niego to gratuluję wiedzy, a innym kupującym życzę sprzedawców telewizorów Twojego pokroju omijać dalekim łukiem.

Miximan1 ja na Twoim miejscu bym próbował reklamować ten telewizor tam gdzie go kupowałeś.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Poważnie jesteś tak mało lotny czy się tylko zgrywasz? Widzisz intelektualisto na fotkach założyciela wątku jaki jest u niego poziom czerni? Widzisz że ma podświetlenie ustawione na maks bez dimmingu? Widzisz jak świeci ta "czerń"? Widzisz że to normalna fota a nie spreparowana tak jak twoje? Wydaje ci się że jak zrobisz foty w specjalnych warunkach i ustawieniu aparatu z podświetleniem matrycy na zero to wmówisz mi że taka jest normalnie czerń na tym sharpie? Obudz się chłopie bo to żałosne, tylko się kompromitujesz starając się wmówić ludziom że twój sharp z poziomem czerni +- 0.09 ma czerń duuuuuuuuuuuuuuuuużo lepszą niż najczarniejsze na świecie Kuro. To co widać z twoich fotek jest NIEOSIĄGALNE przez dzisiejszą technologię. Nie ma czerni na poziomie 0.00000....na twoich fotkach taki poziom czerni właśnie jest.
 

MJ MARTINO

New member
Wymiana ... albo oddaj i kup gdzie indziej po prostu :)
Mimo że nie widziałem jak to wygląda ja bym tak zrobił..
Pogadaj z kierownikiem z tej sieci i jak będzie ludz to weźmie i sprawdzi przed wydaniem drugiego egzemplarza a ty zdecydujesz czy bierzesz drugi czy zwrot ;)
Ps. jak możesz podeślij te zdjęcia z 1 postu bo teraz nie dostępne są.
 

satanica

New member
to co ty tu masz to nic w porównaniu do sony40W5500 ktory mialem, tak walilo jak latarką po rogach. Przyznam ze kąty miał o niebo lepsze niż sharp LU700E ktorego teraz mam, ale nie moglem obejrzec przez to podswietlenie zadnego filmu bo ciagle o tym myslalem i sie przygladalem w ciemniejszych scenach czy widac to. Poszedlem fo mojej siostry sprawdzic jej starego 4 letniego LG hd i nie bylo na nim zadnego cloudingu. Sonego odeslalem z torbami i kupilem sharpa. Na twoim miejscu staral bym się oddac ten model bo bedziesz ciagle o tym myslal przy kazdym ogladamiu, bedzie to jak ziarenko piasku w oku, mozna zniesc ale drazni.Ja rzucilem sie na sharpa bo full led i niby czern super, ale kąty bardzo kiepskie, chyba ze siedzisz na srodku. Jak to sie mówi coś za coś.
tu masz linka do mojego problemu z sonym, sa tam zdjecia wiec soie porownaj

sony 40W5500 - Forum IDG.pl - miejsce dyskusji o IT
 

mixman1

New member
byczeks ja na takim wyświetlaniu obrazu (przy paskach z panoramy czarnych również) jak teraz zapodałeś w ostatnim poście też nic nie widzę.
Widzę przy przełączaniu kanałów lub przy czarnym tle w mega ciemnym pomieszczeniu.

Zdjęcie które Wam zrobiłem w zupełnie innym nastawach niż Ty wiec myślę uwydatniło to troszkę efekt.
Teraz dodam z innego ustawienia.

Zdjęcie z otwarcia postu-wartość ISO 100
IMG_1134a.jpg | mixman1 | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

Zdjęcia z ISO 200
IMG_1146.JPG | mixman1 | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl
więc na pewno różnice zebrania problemu przedstawią same ustawienia aparatu
ISO na zdjęciu totalnie ciemnego pokoju u Ciebie byczeks jest jeszcze inne, nie mowiąc o innych parametrach.

Trudno więc porównać te nierównomierności nie widząc ich na żywo.
Obiektywnie mówiąc, jakbym porównywał zdjęcia u mnie z rzeczywistością to pierwsze podkręca problem troszke za dużo a zdjęcie drugie daje na kompie efekt minimalnie zbyt mało uwydatniony (wypośrodkowanego zdjęcia nie mogę kurcze złapać ;)
Tak naprawdę widzę lekko jasniejsze trzy ,,chmurki"? -strefy lekko jasniejszą prawą cześć ekranu i dwie chumrki na dole i na górze (niesymetryczne) na górze i na dole.
I dzięki całej ekipie za zaangażowanie w temat.

Podjadę jutro do ,,czerwonego dużego marketu" ;) jadąc z pracy i porozmawiam o problemie
 

GrzegorzCha

New member
A przyjrzyj się czy nie masz podobnego ( tylko odwrotnego efektu - ciemniejsze chmurki ) podczas oglądania jasnych scen na TV, albo po prostu spróbuj wyświetlić jakieś jasne tło.
 

mixman1

New member
A przyjrzyj się czy nie masz podobnego ( tylko odwrotnego efektu - ciemniejsze chmurki ) podczas oglądania jasnych scen na TV, albo po prostu spróbuj wyświetlić jakieś jasne tło.

Nie, nie ma tego efektu gdy z pendrive'a podałem obraz jpg biały i granatowy. Jest przy przełaczaniu kanałów i na czanrym tle. A co?
 
Do góry