sharp LC-32LE320E Mega Problem

byniek

New member
Witam serdecznie. Jestem po zakupie Sharp (model j.w. ) Podłączony po HDMI z dekoderem Cyfry Plus. Po włączeniu dekodera i TV, Sharp "nie gada" z dekoderem (na jedną sekundę pojawiawia się informacja o kanale bez obrazu ). Po przepięciu kabla na HDMI 2 obraz i dzwięk się pokazują (bez wyłączania dekodera i TV ) . I tak jest po każdym uruchonieniu TV (za każdym razem przepinam kable ). Może ktoś z Państwa zna rozwiązanie.??? Moim błędem było że kupiłem TV w EURO RTV AGD Kraków Zakopiańska. O tym jak mnie potraktowano po zakpie napiszę jak mi ciśnienie spadnie. Generalnie to "Kupiłeś frajerze to wyp...aj.. "
 

byniek

New member
Został wymieniony dekoder na nowy i kabel HDMI. Sytacja wygląda w ten sposób że bezproblemowo działa tylko HDMI 3 z Cyfrą. Pozostałe 2 wejścia bez zmian. Dziwne jest to że po podłączeniu DVD na HDMI 1 i HDMI 2 wszystko działa bez zarzutu. Ręce mi opadły......
 

PurpleViolet

New member
powołaj się na rękojmie i oddaj tv do sklepu jako towar niezgodny z umową... skoro tak jak mówisz nieładnie Cię potraktowali... albo sprawdź ten dekoder na innym tv... jest coś takiego jak zgodność hdmi.
Zrób tak... najpierw włączyć TV na określone wejście HDMI, a dopiero potem do prądu dekoder (może tak zadziała).
 
Ostatnia edycja:

majklar

New member
Witam, od niedawna jestem posiadaczem tego modelu więc pisze w tym temacie, chociaż problem mam inny,a mianowicie: czasami (nie zauważyłem regularności) w trybach: TV, SCART, USB (narazie tylko z tych korzystałem) po pewnym czasie oglądania ekran 'zielenieje' tzn. wygląda to tak jakby na normalny obraz nakładał się jakiś filtr zielony. Zieleń nie jest jednolita - są to zielone poziome zauważalne z odległości ok. 2 metrów paski. Wygląda to tak na zbliżeniu piksela na ekranie LCD z tym że paski są zielone i poziome jak już pisałem. Sytuacja nie ulega zmianie po przełączeniu trybu natomiast po wyłączeniu i ponownym włączeniu 'zieleń' znika. Ma ktoś jakiś pomysł? Mam 2 tygodnie na reklamację sklepową jakby co i liczę na Waszą pomoc i z góry dzięki.
 
Do góry