Różnice i wady Sharp LE700/705 - LE810

pascalsegra

New member
Witam

Mam spory dylemat dotyczący zakupu Sharpa LE810 czytam, iż oprócz niedociągnięć przy odtwarzaniu filmów z USB (zawieszanie się tv po zakończeniu filmu, brak dźwięku na kino domowe) dochodzi jeszcze podświetlanie krawędziowe LED. Mam pytanie czy nie lepiej kupić LE700/705 które ma full led,ale jednak brak czwartego koloru i kiepskie głośniki? Co polecicie?

Pozdrawiam
Pascal
 

dżinksu

New member
Hej,

ja właśnie mam aktywny post nt. serii 700/705 oraz 820E i koledzy po fachu zdecydowanie polecają te na full ledzie. Z tego co czytałem to ten czwarty kolor zwiększa w tv paletę kolorów, ale to w końcu nadal świetlówka i czerń na full ledzie będzie lepsza. Super dźwięku z głośników tv (obojętnie jakiego) raczej się nie można spodziewać, tu do tego potrzebny jest przynajmniej dobry system dwudrożny z zewnętrznym wzmacniaczem i wtedy to masz nawet przestrzeń. Porównywałem obie serie, urzekł mnie jednak full led.
 

r0b

New member
W euro stały obok siebie te 2 modele i przez kilkanaście minut oglądałem obraz żeby wyrobić sobie zdanie. W warunkach sklepowych zero różnic. W końcu kupiłem 812(dostałem promo w Saturnie - pisałem o tym w innym wątku). Po prostu jest dużo cieńszy, USB nie używam(Hyundai M-Box), dźwięk jest ok. Widać że jest podświetlanie krawędziowe gdy cały ekran powinien mieć jeden kolor... ale w codziennym użytkowaniu jest ok.Właśnie biorę się za kalibrację.
Pozdrawiam
 

mixman1

New member
Niestety krawędziówki rządzą sie swoimi prawami... Oczywiście super wrażenie jst kiedy takiego cieniutkiego LEDa powiesisz na ścianie... Póki co jednak musisz isć jak cos na kompromis. Ja mam Sharpa 40LU820. Obraz żyleta ale na czarnym tle w ciemnym pomieszczeniu borykam się z nierównomiernym podświetleniem.. Pozdrawiam
 

arabicus

New member
w jednym ze sklepów RTV (znanej sieci...AV..S) Pan, który rzekomo zna się na telewizorach bardzo mi odradzał model 705 a polecał wystawiony na półce 814... na moje pytanie dlaczego - bo SHARP zrezygnował z zakładu, gdzie produkowali matryce... a różnica między krawędziówką a Full Led to dla oka żadna różnica...jednym słowem wciskał mi plazmę Panas...a zamiast plastikowego LEDa...
 
Do góry