Sharp czy Sony, LED czy EDGE LED? Pomoc w wyborze

dżinksu

New member
Witam wszystkich,

przymierzam się do zakupu mojego pierwszego telewizora po klasycznym CRT. Trochę już się za nim rozglądam (kilka miesięcy), a co za tym idzie poznałem klika testów i opinii, a więc mam pewien wybór. Na początku miały być Sony KDL-40W5500 i EX500 - odpadły. Na chwilę obecną 3 modele: Sharp LC-40LE705EV, 40LE820E oraz Sony KDL-40EX710. Rzeczą która mnie jednak zastanawia to to czy model Sharpa na Full LED nie byłby dla mnie lepszy od pozostałych EDGE LED (chociaż w teście 2 Sharpów lepszy wynik dla 820E). Priorytetem dla mnie jest obraz zarówno w SD jak i HD, ale również płynność w grach na PS3. Oglądałem obraz w HD na LE700E i bardzo mi się podobał. Z tego co słyszałem to produkcja serii 700 Sharpa ma być jeszcze kontynuowana, a że nie ma ciśnienia to zastanawiam się czy nie poczekać. Budżet jaki chce przeznaczyć to 3500 - 4000zł. Jak uważacie? Za wszystkie porady i opinie z góry dziękuje.

Podaje oczywiście warunki w jakich korzystałbym z tv:

odległość od ekranu ? 3,5m
jak słońce świeci w pokoju ? Od płn
Jak duży jest pokój ? 2,5x5 m
jaki masz obecnie telewizor? Panasonic Quintrix CRT 29"
jakie programy najczęściej oglądasz? TVN Turbo, Canal+Sport HD, Discovery HD
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? Wieczorem
preferowana wielkość telewizora? 37"-40"
preferowana marka ? Sony lub Sharp
czego nie lubisz w telewizorach? Słabej łączności Pilot - TV
jakie urządzenia będą podłączone ? PS3, Dekoder HD
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 50% i 50%
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? Na wprost
Czy ważne jest wifi ? Nie
czy USB ma mieć czytanie filmów ? Tak
jakimi złączami ? HDMI, COMPONENT
jaki masz sygnał ? SD I HD
ile programów HD ? 16
ma stać czy wisieć ? Stać
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To Sharp 40 LE 820 -poradzi sobie z SD i HD . Ale do tej odległości wielkość powinna zaczynać się od 46" i tym bardziej że kasy wystarczy na full Led 40 LE 700
 

dżinksu

New member
Dziękuje za odpowiedź. Chciałbym 46", ale niestety nie mam na to warunków, 40' to max. Właśnie bardziej przekonany jestem do Sharpa na full led i szukam informacji nt. kontynuowania produkcji tych tv. Jestem ciekaw czy i ew. kiedy zostaną takie nowe modele zaprezentowane.
 

dżinksu

New member
Aha, no EISA chyba tak co roku musi komuś nagrodę dać, więc padło na EDGE LEDy Sharp'a, a jednak wiele pochlebnych opinii jednak o full led'ach krąży. A ceny tych nowości będą raczej wysokie? Czy w budżecie 4000zł będzie można kupić 40"?
 

dżinksu

New member
Zarezerwowałem sobie telefonicznie 40LE705E w jednym markecie elektronicznym i dostałem potwierdzenie od dwóch osób z działu rtv, że tv jest nowy, oryginalnie zapakowany. Z racji tego, że zależy mi wyłącznie na nowym tv, a nie jakimś spakowanym z wystawy mam pytanie czy można w tym modelu sprawdzic w trybie serwisowym czy nie był nigdy eksploatowany? Myślę, że poprostu przyjrzę mu się dokładnie z wierzchu, ale czy macie może jeszcze jakieś rady jak poznac czy tv na pewno jest nowy i na co zwrócic uwagę?
 
Do góry