Sharp le 924 czy Philips PFL 8605H

emzet1

New member
Witam. Mam zamiar kupić nowy lcd 40 cali w cenie ok. 5 tys. Mój wybór na razie stanął na Sharp le 924 lub Philips PFL 8605H. Czytam forum, ale na dzisiaj nie jestem pewien co wybrać. Ten model Sharpa raz jest dostępny w sklepach, raz nie, więc wątpliwości są większe. Może ktoś miał do czynienia z tymi LCD? Bardzo proszę o rzeczowe opinie.
 

SATORO

New member
Moim zdaniem zdecydowanie Philips.Technologia Quattron póki co to się nie sprawdziła, wystarczy poczytać sobie recenzje TV w tej technologii, byle nie na tym serwisie... Jest mowa o poważnych przekłamaniach kolorów a chyba zależy ci na poprawnym odwzorowaniu barw, czyż nie ? Wejdż sobie na stronkę DigitalVersus.com, tam akurat ostatnio zrecenzowali tego właśnie Philpsa i wypadł świetnie. Pozdro :)

PS. Po za tym ma zadziwiająco mały input lag (zaledwie 17ms - rewelacja) i bardzo dobry dżwięk jak na LED'a.
 
Ostatnia edycja:

emzet1

New member
Test Philipsa 8605 zamieszczone w "Płaskich ekranach" czy "digitalversus.com" wskazują na bardzo dobrą jakość obrazu tego tv. Dla mnie ma jedną wadę - nie czyta napisów w filmach w divx. Czy ktoś znalazł test Sharpa 924? Wszędzie tylko testy niższych modeli serii 800 Sharpa i "porównywanie ich" z droższymi modelami konkurencji. Dziwne jest też to, że Sharpa 924 bardzo trudno znaleźć w większości sklepów. Jest głównie w dużych marketach rtv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp ma znaczą przewagę nad Philipsem nawet w wyposażeniu.
Matryca X gen, 20% większa paleta barw, 20% większa rozdzielczość w subpikselach, mniejszy pobór energii, local diming.
Lepiej skaluje obraz .
 
Do góry