Sharp LC-37GE1E wszystko o danym modelu

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
LC37GE1E.jpg


Panel LCD o pełnej rozdzielczości HD ( 1920 x 1080 ) 1080p
Nowy typ podświetlenia ekranu o czterech falach podstawowych w widmie
Wbudowany cyfrowy tuner naziemny (DVB-T)
Dwa cyfrowe interfejsy „HDMI” umożliwiające odtwarzanie wyjątkowo wyraźnych obrazów
Panel LCD Advanced Super View i Black TFT
Wysoka jasność 450 cd/m2 i współczynnik kontrastu średniego 1.200:1
Szeroki kąt obserwacji w pionie i w poziomie: 176°
Układ przetwarzania obrazu o wysokiej jakości „truD” (płynne odtwarzanie obrazów wideo)
Demontowalny głośnik / perforowana metalowa osłona głośników
Zaawansowana funkcja optycznego sterowania obrazem (OPC)
Lampa podświetlająca o żywotności rzędu 60.000 godzin

Wg Sharp Polska model obsługuje 1080p​
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Z mojej wiedzy - wynika ,ze telewizor ten jako jeden z bardzo niewielu będzie odbierał sygnał 1080 p. I to jeszcze w jakiej cenie.
Dziś ukazała się chyba informacja Cyfry - w sprawie opłaty za abonament - bo było kilkadziesiąt telefonów i klika zapisów na sprzęt- to nie źle jak na pierwszy dzień. Ciekawostką jest nieporównywalnie większe zainteresowanie jest/ tymi telewizorami/ osób - które nie mają wiedzy specjalistycznej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie znaleźlismy żadnych testów w necie na temat 37 Ge1 . Jedyne informacje są na forum w Szwecji - ale ich jezyk jest mocno nierozumiały.
Do nas dotrą pierwsze sztuki za kilka - kilkanaście dni.
wówczas się odezwiemy.
 

Tom0000

New member
W tym tekscie jest :
"
Jak wspomniano na początku, urządzenia 1080p konwertują wszystkie nadchodzące sygnały do swojej natywnej rozdzielczości 1080p, ale nie potrafią przyjąć natywnego lub skompresowanego sygnału 1080p."

Czy w takim razie model , ktoremu poswiecony jest ten watek jest jak tu sie wspomina, czy tez juz potrafi przyjac zewnetrzny sygnal 1080p60 ?

Pytanie to nie jest trywialne jesli uwzgledni sie nastepny cytat:
"
Ostatecznie wszystkie filmy na płytach Blu-ray i HD DVD będą w formacie 1080p, i nawet jeśli będą miały prędkość wyświetlania 24 klatek na sekundę (w związku z ich kinowym pochodzeniem), fakt, że będą w takiej samej rozdzielczości jak kino cyfrowe, rzeczywiście oznacza, iż wreszcie będziemy mogli w domu cieszyć się jakością dźwięku i obrazu sali kinowej."
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
więc ten Sharp z całą pewnością będzie momentem przełomowym
w obnizkach telewizorów - Full Hd.
 

Jakow

New member
Cena na jakim poziomie zostanie skalkulowana?

No i ciekawe, czy rzeczywiscie TV bedzie w stanie przyjac 1080p, bo jesli tak, to bedzie wreszcie pierwszy TV Full HD ktorego zakup mozna rozwazyc, i ktory nie zestarzeje sie tak szybko.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
cena dla członków forum lub dla abonentów cyfry + jest 9999 zł
ale kończą się rezerwacje . Zostały tylko tryz wolne miejsca na liscie z tej dostawy. Chyba że ktoś zrezygnuje z odbioru. Telewizory są dostepne tylko w sklepach wymienioneych w ulotce na terenie kraju.
Nie będą w wolnej sprzedaży do września 2006.
Następna pula dostępna będzie ok. 20.07.2006.
 

Tom0000

New member
To co piszesz zaprzecza temu co glosisz na tym forum, czyli napierw sprawdz a potem kup.

Ci co to zamowili to musza byc chyba jacys maksymalni ... nie nie wiem kto. Jak mozna zamawiac sprzet za 10k zl , ktorego nikt do tej pory na oczy nie widzial ?
 

welshy11

New member
kiki napisał:
witam
cena dla członków forum lub dla abonentów cyfry + jest 9999 zł
ale kończą się rezerwacje . Zostały tylko tryz wolne miejsca na liscie z tej dostawy. Chyba że ktoś zrezygnuje z odbioru. Telewizory są dostepne tylko w sklepach wymienioneych w ulotce na terenie kraju.
Nie będą w wolnej sprzedaży do września 2006.
Następna pula dostępna będzie ok. 20.07.2006.

Moje pytanie jest następujące. Czy nie będzie on "za mały" do oglądania(korzystania z konsoli) z 3-4 metrów ?
 

RaFiB

New member
Wczoraj kupiłem LCD 37 " SWISSTEC i powiem Ci że wielkością będziesz zadowolony. Testowałem na kablówce, Polsat i PS2. Rozmiar można uznać za uniwersalny bo i do oglądania TV na dłuższą metę i do komfortowego oglądania DVD. Pokój 4x5m
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie załapałem dygresji.
Ten telewizor jest w ofercie promocyjnej Cyfry + , Sharpa i tego portalu.
Kto chce się załapać zapisuje sie w kolejce. Ponieważ ilość jest ograniczona a cena sponsorowana chetnych nie brakuje.
Dane techniczne były podawane. A jest to jedyny telewizor w klasie cenowej poniżej 9999 . To jest dobra wola każdego kto chce wejść w posiadanie LCD full Hd , na promocyjnych warunkach.
Ale przymusu nie ma.
pozdrawiam
 

welshy11

New member
RaFiB napisał:
Wczoraj kupiłem LCD 37 " SWISSTEC i powiem Ci że wielkością będziesz zadowolony. Testowałem na kablówce, Polsat i PS2. Rozmiar można uznać za uniwersalny bo i do oglądania TV na dłuższą metę i do komfortowego oglądania DVD. Pokój 4x5m

Dzięki, cały czas się gryzę, czy 37" sharpa czy 40" sony lub samsung. Z tego co się naczytałem na tym forum to sharp oferuje najlepszą jakość.
 

welshy11

New member
kiki napisał:
nie załapałem dygresji.
Ten telewizor jest w ofercie promocyjnej Cyfry + , Sharpa i tego portalu.
Kto chce się załapać zapisuje sie w kolejce. Ponieważ ilość jest ograniczona a cena sponsorowana chetnych nie brakuje.
Dane techniczne były podawane. A jest to jedyny telewizor w klasie cenowej poniżej 9999 . To jest dobra wola każdego kto chce wejść w posiadanie LCD full Hd , na promocyjnych warunkach.
Ale przymusu nie ma.
pozdrawiam

Kiki, pytanie do niekwestionowanego cognoscente tego forum w kwestiach lcd i nie tylko, czy Twoim zdaniem ten lcd Sharpa 37" nie będzie za mały, szczególnie przy full hd, do oglądania czy grania z 3+ bądź 4+ metrów?
 

nowy66

New member
Podłączam tabelkę odległości dla różnej odległości od TV (wykorzystuje skan z innego forum - za AV, mam nadzieję, że się nikt nie obrazi). Podobno kontrowersyjna - cokolwiek to znaczy. Ale daje wyobrażenie. Gdybyśmy tak blisko siedzieli od ekranów - toby dopiero był problem z jakością odbioru. Ale dla HDTV....?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/l0ysgwuto5a4jbjh.html

Mam nadzieję, że przyda ci się.

pzdr
 
Ostatnia edycja:

welshy11

New member
Dzięki bardzo. No nie wygląda to za ciekawie 2,2 m przy 1280x720 i 1,47m przy full hd. Moje oczy i tak są zbytnio przeciążane ciągłym czytaniem. A grą w Splinter Cell czy Metal Gear Solid z odległości 1,47 m wzrok się chyba szybko męczy.
 

Tom0000

New member
Tyle czasu minelo i nikt tego sprzetu jeszcze nie widzial , albo sie do tego na forum nie przyznaje. Jest to co najmniej dziwne.
 
Do góry