Sharp czy Sony

mirasi

New member
Witam.Zwracam się do doświadczonych forumowiczów o radę w wyborze tv.Oglądamy tv głównie wieczorem,raczej film i dokument, rzadko sport.Sygnał z cyfry + z kilkoma kanałami hd.Pokój ok.25m,okno od południa tv stał będzie tyłem do okna(na razie).Na tym form przeczytałem chyba wszystkie wątki i naprawdę ciężko wybrac taki tv który zadowalał by wszystkich. O sklepach już nie wspomnę. Miałem kupic : Sony 40NX700 (w jednym ze sklepów sprzedawca dziwił się czemu myślę o takim "badziewiu", polecił Sharpa 40le814e.Nawet mi się spodobał ale dzisiaj w MM koleś mnie wyśmiał nazywając sharpa padliną składaną z częsci i polecił najlepszy wg.niego tv :Toshiba sl733. Stąd apel do kolegów forumowiczów o jakąś podpowiedź.:eek:k:
 

satanica

New member
Kazdy ci doradzi cos innego. Ja mialem sony 40kdl5500w wszystko cacy, obraz spoko, czern super, ostrosc tez, ale widoczny clouding nie do zniesienia, moj kumpel kupil ten sam model i tez taki sam efekt, ja swoj oddalem, on pozostal przy nim bo oglada tv zazwyczaj przy swietle, wiec mu to tak nie przeszkadza. Teraz mam sharpa 40lu700e. Kolorki spoko, czern tez moze byc,najwazniejsze ze rownomiernie podswetlony i mnie nie denerwują chmurki po rogach. Minus u sharpa jaki zauwazylem to male smuzenie przy ciemnych scenach, nie wiem czy sony to mial bo gapilem sie wkurzony na podswietlenie, wiec nie zwracalem uwagi. Druga uwaga to sony chyba mial lepsze katy. Ale mimo tego wole juz sharpa ze slabszymi komtami bo i tak siedze na przeciwko, niz sony z nierownomiernych podwietleniem

takie jest moje doswiadczenie, moze cos ci pomoze w wyborze, poczekaj na inne opinie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp Jako jedyny ma matrycę X gen UV2A , czyli matryce którą mają też jedynie najwyższe modele Philipsa czy Sony.
http://www.hdtv.com.pl/forum/ces-20...quadpixel-ale-takze-uv2a-ewolucja-tv-lcd.html

System Quad Pixel nie jest jedynym usprawnieniem jakie pojawi się w nadchodzących seriach SHARPA. Dodatkowym usprawnieniem będzie nowa konstrukcja samej matrycy, która pozwoli na łatwiejszą aktywację podświetlenia, szybsze przepuszczenie światła przez filtry, dzięki czemu jak obiecuje producent odczujemy poprawę szybkości reakcji matrycy. Dodatkowymi korzyściami będą zwiększenie jasności, oraz pogłębienie czerni poprzez szybsze i pełniejsze wygaszenie.

002_DSC_9594.jpg

Toshiba SL to matryce LG. Nie będę obrażał Twojego rozmówcy tyle z taką wiedzą raczej powinien przejść na dział owoce.
 

mirasi

New member
Sprzedawca w "M.M." twierdził że Toshiba i Sony mają matryce Sharpa co nie przeszkadzało Mu zmieszac tv sharpa z błotem.Przypomniało mi się że facet miał plakietkę"promotor tv Toshiba " lub coś w tym rodzaju.Może dlatego tak chwalił SL 733. Mam uciułane ok. 4 tys. na telewizor i szkoda by mi było je umoczyc w jakimś szajsie. Pasował by psiakrew nowy tv na święta bo stary Trinitron ledwo dyszy.
 

satanica

New member
ja bym bral sharpa, szkoda ze one takie drogie w Polsce, jak juz wspomnialem wczesniej za mojego dalem 2200 zl z 5 letnia gwarancja ale w UK, do tego mialem 2 tyg na testowanie i w tym terminie moglem oddac bez problemu, w miare mi odpowiada tylko troche to smuzenie w ciemnych scenach to minus, ale moze to byc przyczyna tego ze ustawilem odswierzanie 24hrz zeby filmy mkv z kompa plynnie chodzily bez rwania klatek.Powiem tak wole miec minimalne smuzenie od czasu do czasu w sharpie niz lampki swiateczne po rogach u sonego. Zaznaczam ze to nie jest zadna fachowa opinia ale moje wlasne doswiadczenie.
 

mirasi

New member
sharp LE924 jest nie do dostania w normalnym sklepie w Krakowie.Szkoda bo chciałbym go zobaczyc na żywo, najlepiej podłączonego do sygnału z platformy C+ . Czy ktoś wie jaka jest cena tego Tv sklepie (nie internetowym) ?
 

mirasi

New member
Sharp 40LE924 odpada. Zostają LE824E lub LE814E i ew.LE812E. Oczywiście zdaję sobie sprawę z potrzeby kalibracji w/w TV. mam pytanie do Kikiego :czy w zakupionych u Niego TV wykonujesz kalibrację i ile ta operacja kosztuje , oraz czy wykonujesz je w domu klienta czy u siebie ?
 

kosacki

New member
sony ma troszkę dziwną politykę ala APLE :) czyta często tylko swoje pliki itp dlatego też nie mam do soniacza przekonania :)
 
Do góry