sharp 40 LU700 moze trzeba bylo brac sony?

satanica

New member
witam, posiadam owy tv od jakis 3 tyg, byla okazja wciagnac za 2200 zl w 5 letnia gwarancja wiec sie pokusilem. teraz mam pytanie apropo odtwarzania mkv na tv. Nie wiem czy wy tez tak macie, ale jak zapodam mkv przez kabel dvi-hdmi to obraz klatkuje na kazdym odswiezaniu, najlepszy efekt uzykuje jak ustawie odswierzanie 24hrz na tv. Wtedy obraz jest plynny i tylko co jakis 3-4 min troche klatki przeskacza. Kombiowalem z reclokiem i tylko przy 24-25 hercach dziala na zielono. przy ustawieniach na recklocku auto lub 25 klatki plynnosc jest w miare ale tylko na 24 hrz nie na 50 hrz. dziwi mnie to bo 50 jest podwojeniem 25 wiec powinno byc tez plynnie. Teraz moje pytanie, czy ten telewizor tak ma ze trzeba przestawiac na 24hrz bo taki jest kiepski czy to normalna rzecz dla lcd. 24 herce to troche wolno i przy szybszych akcjach mimo plynnosci troche brak dobrego efektu
moj sprzed core 2 duo 2,66ghz
4 gb ram 800 hrz
dysk seagate 7200rpm
grafa 8800 gts 640 mb
wszysko piwinno smigac
Kombinowalem z rózna rozdzalka i tylko na 24 hercach jest najlepiej
Puszczalem filmy z blueray i nie ma widocznego klatkowania przy 60 hrz wiec nie rozumiem czemu mkv tak majá mimo ze maja 23.979 klatek jak kazdy film blue ray

kodeki juz mialem wszystkie wiec to chyba nie wina tego


mialem przedted sony kdl405500w i jakos nic nie musialem ustawiac na 24 herce, podlaczalem i poprostu szlo normalnie, niestety tv sony oddalem ze wzgledu na widoczne podswietlenie w rogach,

Jeszcze jedna rzecz mnie marwi tv troche smuzy szczegolnie w ciemnych scenach np przy ruchu twarz sie troche rozmywa widoczne to bylo na blue rayu w trybie film zaawansowane, na standardzie jest juz lepiej, czy ktos cos takiego tez zauwazyl i mozna to jakos zredukowac.
Mysle ze tej klasy tv powinien sie spisywac lepiej, na moim starym LG takiego efektu nie ma

Mialem wybor miedzy sonym KDL4500Z z 200 hrz a sharpem, teraz nie wiem czi dobrze wybralem :/
 
Do góry