Sharp BD-HP21SB

michasz

New member
Witam,

mam toto "cudo" i mały problemik ( a w zasadzie 2 )..

Zapuściłem z dwuwarstwowej płyty 8,5GB filmik..I w chwili przejścia na drugą warstwę przeskoczył o 20 minut..Cofanie nie pomogło.. Jakby tych 20 minut w ogóle nie widział.. Co ciekawe: zwykły odtwarzacz DVD Manta poradził sobie z nim bez najmniejszych problemów i zacięć.. Spotkał się ktoś z takim "surprisem"?

W związku z tym pomyślałem o aktualizacji softu.. Nagrałem pięknie na pena (4GB) plik z aktualizacją (zgodnie z instrukcją - pen czysty, dziewiczy.. sformatowany do FAT32 (potem też z FAT zwykłym ale i to nie pomogło..). "Wetknąłem" w USB na tylnej ściance i zgodnie z instrukcją ze strony Sharpa chciałem zaktualizować. Niestety - odtwarzacz stwierdził, że w gnieździe USB nic nie ma.. I teraz pytanie: za duży pen czy uszkodzone gniazdo..?

Pozdrawiam,

MSZ
 

afflux

New member
Mam tv Sharpa i do aktualizacji softu wymagany jest nie większy pen niż 1GB tak stoi w instrukcji, więc może o to chodzi ?
 

michasz

New member
Kupię zatem dziś mniejszego i sprawdzę z tą aktualizacją..

A co z dwuwarstwowym DVD i przeskokiem miedzywarstwowym..? Miał ktoś taki problem..? Sprawdziłem ja też w BD w laptopie - poszła bez mrugnięcia.. :/
 

destructor

New member
Bez reklam
Mam tv Sharpa i do aktualizacji softu wymagany jest nie większy pen niż 1GB tak stoi w instrukcji, więc może o to chodzi ?
W instrukcji do blu-ray nie ma takiej informacji.
W pliku z aktualizacją ze strony sharpa macie szczegółowe instrukcje w pliku pdf, mi.in jest tam info że:
1. USB podłaczyć do tylnego gniazda
2. na pendrive może znajdować się TYLKO plik z aktualizacją i NIC więcej
3. w odtwarzaczu nie może być włożona żadna płyta
Wszystko z rysunkami jest w pliku pdf wewnątrz archiwum z aktualizacją.
 

michasz

New member
Z całym szacunkiem destructor, ale tak jak napisałem wyżej, przeczytałem instrukcję i robiłem wszystko ZGODNIE z nią. Był TYLKO plik z aktualizacją wgrany na CZYSTY, świeżo sformatowany pendrive i NIC poza nim. Płyty w odtwarzaczu nie było..
Naprawdę, aż tak tępy nie jestem i instrukcję (zazwyczaj.. ;-) ) czytam ze zrozumieniem.. :) Co nie zmienia faktu, że tym razem nie zadziałało.

EDIT: W ramach uzupełnienia: kupiłem dziś na alledrogo pena 512MB (w sklepach już nie ma.. minimum to 2GB) i jak tylko go dostanę, to przetestuję, czy "się da"..)
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Nie napisałem, że jesteś jakiś tam. Czasami zdarzy się przeoczyć coś.
Być może twój pendrive nie jest kompatybilny z playerem.
Gdzieś tam wczoraj wyczytałem jak ktoś podawał inną metodę aktualizacji:
1. włożyć pendrive do USB
2. w opcjach playera wybrać RESET
Po zresetowaniu się playera niby ma wczytywać się aktualizacja z pena.
 

michasz

New member
Za to ciekawą rzecz znalazłem w drukowanej instrukcji dołączonej do BD (str. 37)..
"Pozycja AKTUALIZACJA OPROGRAM. jest wyświetlana na ekranie, ale ten odtwarzacz obecnie nie posiada takiej funkcji. Opcja ta jest przeznaczona do ustawień obsługi klienta."
I jak to się ma do możliwości aktualizacji i inf. ze strony Sharp'a..? Bo ja mam teraz "lekkie zdziwienie".. Można czy nie można..?
 

DanielKK

New member
Jak ten model Sharpa działa po wgraniu aktualizacji? Mam kilkuletni amplituner (Denon 1707) i zastanawiam się czy taki BD by nie wystrczył (i tak nie wykorzystam wszystkich możliwości tej technologii, szcególnie w zakresie dźwięku, tym bardziej, że mam klasyzny zestaw 5.1)
 
Ostatnia edycja:
Do góry