TV Sharp 46LE 820 - test otwarty, opinie, wszystko na temat serii 820

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Do Axela

a ja się czuję jak bym zakupił tą wersję przed produkcyjną :p no jest znaczna różnica, kiki bo denerwujące jest to wyświetlanie w górnym prawym rogu tego że jest teraz np podłączone HDMI można to jakoś wyłączyć ?
Witam i jak mozna wyłaczyć ten napis HDMI z prawej strony ekranu ? bo to jest nie możliwe żeby to cały czas się wyświetlało . Pozdrawiam i czekam na wiadomość.
lolek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp po raz pierwszy poszedł w kierunku nowej jakości dźwięku .
Tak wygląda wbudowany subwoofer Pioneera w LCD Sharpa LE 820:
SG203654.JPG


Dwa głośniki na każdy kanał dla średnich i wysokich
SG203643.JPG


źródło : fullhd
 

Hartson

New member
Bez reklam
Jak ktoś jest z Warszawy, to może sobie ten LCD obejrzeć w MM na ul. Ostrobramskiej. Jest w wielkości 46", podłączona chyba kablówka.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
motobartcompany
Odbicia są jak jak w każdym nowym lcd led .
Kolory chyba źle przetłumaczyłeś - bo napisane że standardowe ustawienia są słabe ( jak we wszystkich ustawieniach nowych lcd - kłania się kalibracja obrazu ).
Jakość obrazu na Sharp LE820 ma wiele elementów bardzo pozytywnych. Czas reakcji jest niski. Obraz HD jest piękny i głęboka także czerń pokazująca pełne odcienie szarości szczegółowo. Standardowe ustawienia są słabe, jednak reprodukcja kolorów i stopniowanie kolorów jest piękne, a błyszczący panel podnosi ntensywność i głębię kolorów .W porównaniu do bezpośrednich konkurentów czuję, że Sharp opracował bardzo, bardzo konkurencyjny model LE820. TV to ciekawy krok naprzód i Sharp stawia na elity, zarówno w zakresie projektowania oraz jakości obrazu LCD, a ja niniejszym gorąco polecam .
Tak brzmi podsumowanie testu.
 

z3

New member
Bez reklam
@motorbartcompany Chyba mnie link przenosi do innego testu bo nie doczytałem się tam o poważnych problemach z kolorem. Co do szyby to niestety w nowych LCD normalka, co jest trochę smutne.
 

saszka123

New member
Czy są różnice w jakości obrazu, przetwarzania ruchu oraz dźwięku pomiędzy le820 a le810?

Ze specyfikacji wynika że w le810 jest brak DLNA, funkcji pauzy oraz jest zmieniona obudowa / powłoka ekranu(tego do końca nie wiem). Ze specyfikacji wynika także że w le810 jest brak "Systemu dźwięku HD MPEG4 AVC / MPEG4 AAC".

Czy jakość obrazu jest identyczna pomiędzy le820 i le810?
Jaka jest różnica pomiędzy dźwiękiem? (czy są te same głośniki, co oznacza brak HD MPEG4 ...)

I ostatnie pytanie czy le810 ma CMS (możliwość konfiguracji obrazu).

Dzięki i pozdrawiam,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ScreenShot008_540x432.jpg


Nowy piksel daje większe możliwości nie tylko w kolorach ale również w wyrazistości linii skośnych.

ScreenShot002_540x432.jpg

mapa terminów wprowadzenia lcd LED.

ScreenShot003_540x432.jpg

różnice wyposażenia.
 

saszka123

New member
Kiki czy masz na stanie le810?

Ciekawy jestem jak w rzeczywistości prezentuje się obraz le810 w porównaniu do le820?
Niby ma słabszy kontrast 4M:1 (le820 5M:1) - ale to pojęcie względne.

Ciekawy jestem jak wygląda prezentowanie barw, skalowanie sd i hd, kąty i czerń (w porównaniu do le820)?

le810 posiada matrycę nieosłoniętą szybą. na pewno będzie mniej odbijać światło - ale czy nie wpłynie negatywnie na poziom czerni i kąty?

Kiki czy mógłbyś również potestować model le810 i podzielić się swoimi uwagami na forum? Dzięki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak już jest LE 810 ale w czwarte skończę test i będzie w oddzielnym wątku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
modele w Polsce i Europie dostępne z serii 810 to wymiar 40 i 46"
W sprzedaży będą za kilka dni 40 LE 810, a modele 46Le 810 - już są .
 

Tym-Bark

New member
Witam,
Zamierzam kupić model 810. Jak przeczytałem w instrukcji odtwarza filmy w różnych formatach, ale czy wyświetla do nich napisy? W formacie txt, czy sub? I czy obsługuje polskie znaki?
Jeśli ktoś ma taką możliwość, bardzo proszę o sprawdzenie :)
 

dari555

New member
Widziałem dzisiaj tego sharpa w Kieleckim sklepie nie dla idiotów... ;) ładnie się prezentował... ale czekam na rozmiar 52 cale.
 
Do góry