wyszukiwanie cyfrowe a kanaly cyfrowe

gruniu

New member
kupilem 32le700e, generalnie jestem zadowolony, ale znalazlem wade
moja siec kablowa nadaje sygnal cyfrowy, i jak wyszukuje kanaly cyfrowe i zatrzymam wyszukiwanie po znalezieniu 2 pozycji to wyswietla mi polsat, polsat sport, tvp kultura i to wszystko chodzi
ale jesli wlacze wyszukiwanie i dojdzie do konca, to znajduje jeszcze tvn, tvn turbo, tvp sport i jeszcze kilka innych ale wtedy nie dzialaja kanaly polsatowe - wyswietla mi sie komunikat: brak sygnalu, prosze sprawdzic ekrany programu epg (e203)
 

gruniu

New member
zrobilem wyszukiwanie reczne:
wyszukalem kanaly na czestotliwosci tvn i te kanaly sa
pozniej wyszukalem kanaly na czestotliwosci polsatu i mimo ze je znalazl to i tak ich nie dopisal do listy kanalow
 

gruniu

New member
zadzwonilem do centrali sharpa i przedstawilem im moj problem
pan z ktorym rozmawialem poinformowal mnie o tym ze problem wystepuje jezeli obie czestotliwosci sa bardzo blisko siebie, a tak wlasnie mam

jak powiedzialem mu ze na samsungu tego problemu nie ma, to on na to ze nic na to nie poradzi i blad lezy raczej po stronie kablowki :(
 

gruniu

New member
moj kolejny telefon do sharpa i rozmowa prawdo podobnie z tym samym panem

ta sama jego wymowka, czyli: ze wina lezy po stronie kablowki, ja mu na to ze na tv konkurencji tego problemu nie ma a takze nie ma zadnych przepisow ktore reguluja na jakiej czestotliwosci co ma byc nadawane i jakie maja byc odstepy pomiedzy czestotliwosciami
pan zanotowal sobie ten blad wraz z namiarem na moja miejscowosc

w wersji 1.22 blad ten nie zostal poprawiony (przynajmniej nie ma go w opisie) - poczekamy dalej
 

gruniu

New member
do dnia dzisiejszego problem mam nie rozwiazny
dosc dlugo tu nie zagladalem ale postanowilem sprawdzic czy wyszedl nowy firmware ale nie wyszedl
takze problem ciagle istnieje, pomimo zglaszania go do seriwsu sharp juz kilka razy
 

Andy534

New member
Kablowka

W jakim standarcie kablowka dystrybuje cyfrowe programy w DVB-T albo DVB-C?
Problem moze byc z selektywnoscia i czuloscia odbiornika. A tu sa dwie mozliwosci ze model albo konkretny egzemplarz ma odmienne parametre jak konkurencja. To czyste domysly bo nie mam dostepu do tego telewizora. Ewentulanie zerkni czy w menu nie masz jakiejs opcji zmiany czulosci albo wlaczenia napiecia do anteny aktywnej. Druga sprawa to moga byc zroznicowane parametre digitanych multiplexow w kablu ale tego nie sprawdzisz bez specjalnych przyrzadow. Duzy wplyw na konkretna czestotiwosc moga miec elementy posrednie takie jak kabel, wtyczki gniazda oraz rozgalezniki. Spruboj zmienic kabel antenowy na inny podlaczajac bezposrednio do kablowki (gniazda).
 
Do góry