p55 nowa seria Sharpa (LC-26P55E, LC-32P55E, LC-37P55E)

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Sharp wprowadza nowe modele do Polski
obecnie - TV LCD 32 P 55 z matrycą pal /made in Japan/ .
Jak zwykle starannie wykonany model,z dbałością o elementy wykończenia. Nowy sposób pakowania pozwolił znacznie wyszczuplić karton. Podstawka też ciekawie zaprojektowana.
Wyposażony we wszystkie rodzaje złącz. Pilot standardowy.
Jak zwykle /sygnał ze zwykłej anteny / dzięki matrycy ,która bez kompresji przekazuje sygnał -wyjątkowy.Ostre i wyraźne kontury ,duża płynność obrazu. Podłączony przez HDMI z dvd /Thomsona 255 -HDMI/ pokazuje starannie każdy element- specjalnych pokazów dvd.
Z synału HDTV - jak każdy LCD - gra znakomicie.
Licząc -nową cenę rynkową - jest to model który ostro zamieszał w klasie cenowej 5.000 zł.
Wiele osób / również z tego forum / jest już w jego posiadaniu - wystawiając mu znakomite oceny.

LC-37P55E.jpg

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
26 P 55 - dostępne od 20.03.2006
Ale czekają nas też wkrótce Sharpy :
32 P 70
37 P 55
37 P 70

Co do ga 9 - nie ma zadnych danych terminowych.
pozdrawiam
 

tiem72

New member
Mam pytanie - jakie są róznice pomiędzy modele p50 a p55. Czy dotyczą tylko kosmetyki (wygląd), czy są też istotne zmiany techniczne? Wydaje mi się, że to wciąż ta sama matryca (jasność, kontrast, czas reakcji). Pytam, gdyż wizualnie zdecydowanie bardziej podoba mi się model P50 i jeśli nie ma istotnych różnic.... Pozostałbym przy starszym
 

SerwisSharp

New member
Witam,
Odpowiadając hurtem,
GA9E/GD9E ? Czy będą wersje 26" - raczej nie przynajmniej na chwilę obecną nic mi nie wiadomo o tym żeby miały być.

P50 a P55 - wczoraj sobie rozebraliśmy :D dla porównania obie konstrukcje.
O ile matryca wyglądają podobnie o tyle konstrukcja (logika) elektroniki jest zupełnie inna.

Podstawowa różnica z poziomu uzytkownika jest jedna:
P55 ma analogowe wejście komputerowe - oczywiście w związku z tym że jest to matryca "PAL-owska" rozdzielczości wyświetlane sa sa przeskalowywane.
Tak więc ci którzy liczą że będą mogli go używać jako monitor komputerowy będa zawiedzeni.
Z kolei ci którzy będą korzystali z tego wejścia do wyswietlania filmów z komputera (testowalismy DVD i Div-X) będa zachwyceni. Byłem pod wrażeniem jakości.

Uprzedzając ataki że sam się przyznaję że sprzedajemy sprzęt i sami przyznajemy że jest kiepsko:
Idea serii P50 i P55 to stworzenie telewizora z matrycą o rozdzielczości PAL tak aby wyświetlac obraz TV bez przeskalowywania. Okazało się, że wielu użytkownikom brakowało możliwości wejścia z PC po analogu (zamiast HDMI) i stąd to wejście. Przy czym powtórzę jak mantrę: to jest telewizor a nie monitor PC.

Przepraszam ale nie jestem w stanie odpowiadać przez najbliższy tydzień na maile (wyjazd) Więc jeżeli pojawią się jakieś pytania będe odpowiadał z pewnym poślizgiem.

Pozdrawiam
SS
 

Tom0000

New member
Modele tunerow DVB-S i DVB-T skoro nie sa hdtv to pewnie sa standardu mpg2. Czyli nie wydaje sie aby wbudowany dvb-t moglbyc do czegokolwiek w PL przydatny.

Na szczescie sa modele bez tych tunerow. No to pytanie.
Czy maja one miejsce na podlaczenie tych tunerow , ktorych sa pozbawione ? Jest to o tyle wazne, ze kiedys sharp bedzie robil tunery mpg4 i czy planuja, ze obecne tv beda mogly byc w nie wyposazone poprzez dokupienie odpowiedniego modulu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
obecnie ponad milion osób ma mozliwość w Polsce korzystać z tunerów w które obecnie są wyposażone Sharpy.
Kiedy bedzie u nas MPEG 4 - nie wiadomo. Władze polskie mają na głowie raczej becikowe - niż systemy nadawania TVP.
pozdrawiam
 

nowy66

New member
Pytanie do SerwisSharp :

37" - bardziej GA6E czy P55? Taka sama cena w D.
37" - bardziej GA9E czy GA6E? Czy warto dodać 200€ ? Miałeś już możliwość porównać (np na Cebit'cie)?

Szukam TV a nie ekranu PC.

pzdr
 

SerwisSharp

New member
Witam,
bardziej GA6E czy P55? Szukam TV a nie ekranu PC
No to sam sobie odpowiedziałeś - P55. :)

bardziej GA9E czy GA6E? - Nie widziałem nie byłem na Cebicie. A z tymi co byli będę się widział dopiero za tydzień

pzdr
SS
 

nowy66

New member
SerwisSharp napisał:
No to sam sobie odpowiedziałeś - P55. :)
...Cebicie. A z tymi co byli będę się widział dopiero za tydzień

Czy nowy P55 ma system (nie wiem czy dobrze pamietam) "podświetlania" czerwieni(?) ? Czy to jest tylko zarezrwowane dla modeli z górnej półki?

Jak juz będziesz miał kontakt z "tymi co byli" to podziel sie garścią informacji o nowych modelach, zmianach itp. Proszę.

pzdr
 

ANDREW

New member
RS4 napisał:
No matryca 6ms robi wrażenie, ja czekam na ten LCD i wtedy wymienię moją plazmę na LCD
http://www.sony-europe.com/view/View.action?section=en_EU_Press&pressrelease=1140104311075&site=odw_en_EU&page=PressReleaseDetail
niestety nie wiadomo jakie opóźnienie będą miały te ekrany ale myslę że 6ms to będzie standard zwłaszcza przy dużych przekątnych.

RS4

Ciekawi mnie jak to jest z tymi ms czy jestesmy w stanie odróznic 6ms od np 12 jak to sie mierzy i jaki to ma naprawde wplyw na jakosc obrazu?Ciekawe kiedy taka matryca osiagnie wartość 0ms ;)
 
Do góry