Opóźnienie dźwięku na RCA przy obrazie HDMI

brayanek

New member
Podłączyłem pod LE700 głośniki stereo z własnym wzmacniaczem za pomocą przewodów RCA do sekcji OUTPUT R-AUDIO-L. No i mam problem bo dźwięk jest strasznie rozjechany z obrazem z tunera SAT (HDMI). Czy ten typ tak ma i muszę kupić jakiś porządny zestaw audio czy da się gdzieś postukać młotkiem żeby było ok ;)?
 

brayanek

New member
Wypusc dzwiek z tunera SAT bezposrednio z pominieciem TV. Wtedy bedzie dobrze.

No niby jest jakiś sposób ale głośniki wpięte do tv obsługują mi tuner, htpc i ps3. Przełączanie kabli nie wchodzi w grę więc pewnie trzeba kupić zestaw kina domowego z hdmi. Wpiąć wszystkie końcówki hdmi do amplitunera a z niego na tv no i oczywiście kolumny? Dobrze główkuję? :rolleyes:

Czy na cyfrowym wyjściu audio na TV też jest takie opóźnienie względem obrazu po HDMI? Pytam bo tańszą opcją byłby zakup zestawu głośników z wejściem cyfrowym niż kino domowe.
 
Ostatnia edycja:

piotrflo

New member
No niby jest jakiś sposób ale głośniki wpięte do tv obsługują mi tuner, htpc i ps3. Przełączanie kabli nie wchodzi w grę więc pewnie trzeba kupić zestaw kina domowego z hdmi. Wpiąć wszystkie końcówki hdmi do amplitunera a z niego na tv no i oczywiście kolumny? Dobrze główkuję? :rolleyes:

Czy na cyfrowym wyjściu audio na TV też jest takie opóźnienie względem obrazu po HDMI? Pytam bo tańszą opcją byłby zakup zestawu głośników z wejściem cyfrowym niż kino domowe.

Tu to ja Ci nic nie poradze, bo sie az tak nie znam. W zyciu nie korzystalem z wyjscia optycznego w rzadnym sprzecie jaki mialem. Mysle, ze tak czy tak warto miec zewnetrzny amplituner. Zawsze to rozwojowo i inny wymiar dzwieku. Oczywiscie wszystko kwestia kasy czy jest na zakup amplitunera? Nie trzeba od razu jechac w jakies wielkie KD bo to juz kilka ladnych tysiecy sie robi. Nie wiem jak u Ciebie z glosnikami, ale jak masz cos podpiete pod TV to znaczy, ze glosniki masz. Co to za wzmacniacz o ktorym piszesz? Bo nie bardzo zrozumialem te kwestie.
 

brayanek

New member
...Mysle, ze tak czy tak warto miec zewnetrzny amplituner. Zawsze to rozwojowo i inny wymiar dzwieku.

No i chyba będę musiał się z Tobą zgodzić ;)

Oczywiscie wszystko kwestia kasy czy jest na zakup amplitunera? Nie trzeba od razu jechac w jakies wielkie KD bo to juz kilka ladnych tysiecy sie robi. Nie wiem jak u Ciebie z glosnikami, ale jak masz cos podpiete pod TV to znaczy, ze glosniki masz. Co to za wzmacniacz o ktorym piszesz? Bo nie bardzo zrozumialem te kwestie...

Jak nie ma wyjścia to trzeba będzie rozbić skarbonkę :D. A w tej chwili grają zwykłe aktywne komputerowe głośniki. No - może nie tak do końca zwykłe bo to całkiem spore, drewniane klocki Geniusa SP-HF1500. Chodziło mi o wbudowany w głośniki wzmacniacz :rolleyes:.
 

babkaz

Member
No i chyba będę musiał się z Tobą zgodzić ;)



Jak nie ma wyjścia to trzeba będzie rozbić skarbonkę :D..

hej
zadna skarbonke ja mam to samo amlituner yamaha i glosniki eltaxa masakra razem nie mozna sluchac bo dzwiek po optyku jest szybciej w amplitunerze niz w telewizorze efekt tragedia jakis poglos echo szock:shock:
poprzedni telewizor filipek gral ok
 

brayanek

New member
hej
zadna skarbonke ja mam to samo amlituner yamaha i glosniki eltaxa masakra razem nie mozna sluchac bo dzwiek po optyku jest szybciej w amplitunerze niz w telewizorze efekt tragedia jakis poglos echo szock:shock:
poprzedni telewizor filipek gral ok

Ale amplituner który będzie działał "jako przelotka HDMI" chyba da radę? Chyba istnieje takie rozwiązanie, że SAT podaje AUDIO-VIDEO na amplituner a dopiero dalej mamy puszczony dźwięk na kolumny (zero opóźnienia, analog) i obraz na TV (chyba też bez opóźnień).

Jeszcze dzisiaj po południu sprawdzę dokładnie ale wydaje mi się, że na PS3>TV + PS3>TV>STEREO jest ok.

UPDATE: Niestety na PS3 też mam opóźnienie. Najpierw grają głośniki a pół sekundy później tv. O co kaman?

PS. Kable HDMI dałem najkrótsze jakie się dało i nie mają więcej niż 1,2m.
 
Ostatnia edycja:

babkaz

Member
O co kaman?

PS. Kable HDMI dałem najkrótsze jakie się dało i nie mają więcej niż 1,2m.
wiesz o co kaman? o to ,ze szarp dal ostro dupy przez duze Py .
dlugosc kabla tu nie ma znaczenia powinno byc dobrze i juz . nie wspomne o tragicznym dzwieku z glosnikow tego tv. jakosc obrazu za to zadowala
 

brayanek

New member
No więc wraz z opublikowaniem nowego softu [ver. 1.20-USB DE z dn. 26.01.2010] problem mamy z głowy :eek:k:
Krótki help dla tych, którzy nie mają czasu na szukanie:
1) Firmware pobieramy ze strony SHARPa . Nie przejmujemy się, że jest w języku niemieckim.
2) Na pendrive'a wrzucamy dwa pliki z pobranego archiwum: PRHARM104.bin oraz PRHREE120.USB
3) Wtykamy pendrive'a do TV
4) Bawimy się prztyczkami na telewizorze:
a) wyłączamy główny przycisk zasilania po LEWEJ
b) trzymając wciśnięty włącznik po PRAWEJ włączamy główny przycisk zasilania po LEWEJ. Ja trzymałem aż na ekranie pojawiła się informacja o postępie aktualizacji (startuje sama). Całość trwa około minuty.
5) Na koniec otrzymujemy zielonkawy ekran z komunikatem, że UPGRADE SUCCESFULLY :D
6) Jako, że pilot nie reaguje wyłączamy TV przyciskiem po PRAWEJ.
7) Ponowne włączenie przyciskiem po prawej i z menu wybieramy OPCJE > OPÓŹNIENIE DŹWIĘKU WYCHODZĄCEGO > WŁ. i problem z pogłosem na głośnikach mamy z głowy :p
 

brayanek

New member
nie wiem co ci ten soft poprawil? wprowadza tylko funkcje wlaczenia opoznienia i tyle. a opoznienie jak bylo tak jest dalej.

Hej! Próbowałem odpowiedzieć Ci w innym wątku ale testowe forum coś kuleje i nie mogłem opublikować wiadomości.

Po włączeniu opcji opóźnienia dźwięku audio w tv jak i na wyjściu RCA stereo jest zsynchronizowane. Dało mi to tyle, że gdy gram na PS3 i np. robię rozpierduchę z porządnej giwery to dźwięk strzału idzie idealnie jednocześnie w tv jak w podłączonych głośnikach. No i oczywiście podczas oglądania czegokolwiek nie mam denerwującego pogłosu, który uniemożliwiał oglądanie tv wraz z włączonymi zewnętrznymi głośnikami.

Generalnie nowy soft dał mi całkiem sporo i jestem całkiem happy :)
 

babkaz

Member
a sprobuj podlaczyc to samo przewodem optycznym (ja nie mam innej mozliwosci brak odpowiednich kabli)i zobacz czy nie ma opoznien. u mnie po optyku opoznienie jest teraz minimalnie mniejsze ale jest ,najbardziej wkurza ten poglos wlasnie jak jest tez dzwiek w tv wlaczony
 

babkaz

Member
hej a sprobuj podlaczyc to w ten sposob.ps dzwiek bezposrednio do tych glosnikow i obraz po chinch do tv i daj znac czy sie opoznienia pojawily. bo z tego co wczesniej pisales to dzwiek wypuszczasz z tv na glosniki zew.
 
Do góry