Sharp LC-40LE700E - test otwarty

hugitao

New member
Witam. Zakupiłem telewizor Sharp LC 40LE700V 9września tego roku i właśnie się "skończył". W trakcie oglądania zaczął wydawać z siebie przeraźliwy szum, a na ekranie pojawiły się pionowe różnobarwne smugi i nie dał się wyłączyć pilotem. Co mogło się stać ?

Czy któryś z użytkowników spotkał się z takim problemem? Jeśli tak proszę o pomoc.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
był taki przypadek - było przepięcie w sieci.
Zgłoś do serwisu . Tylko niczego nie sugeruj. Masz na gwarancji i tyle.
 

PX1

New member
Pytanie

Witam wszystkich, piszecie duzo porównań lc40le700 do , sony, jvc.., a jak się ma do Hitachi l37x01.?
 

vendettav

New member
Witam! Właśnie mam go od 2 godzin. 32" (mały pokój), podłączone do Cyfrowego Polsatu, niestety jeszcze bez programów HD. Obraz rewelacyjny. Dźwięk może być. Cena 3100 z dostawą do domu. Zakup bardzo udany. Nie wiem dlaczego na wielu forach piszą, że obraz RGB jest lepszy. Mam Sony 10-letniego i uważam, że ten Sharp ma zdecydowanie lepszej jakości obraz.
 

new

New member
dodomir napisał:
Od niedawna posiadam SHARPA LE700 i zauważyłem jedną niepokojącą rzecz. Przy kalibrowaniu obrazu i testowaniu różnych nastaw zauważyłem, ze gdy jest mały kontrast to podczas meczu piłki nożnej i poziomego ruchu kamery pokazującej mecz z góry widać delikatne paski pionowe (jeden dość wyraźny). Nie sądzę że tylko ten egzemplarz tak ma bo czytałem na forach o takim zjawisku w innych TV. Zminimalizowałem ten efekt maksymalnym kontrastem i indywidualną kalibracją. Może nie każdy na to zwrócić uwagę . Widać to zwłaszcza na meczach w HD na zielonym tle. Przy obrazie nieruchomym brak tej smugi. DNR mam wyłączony. Sprawdzałem wszystkie tryby ECO, nadal jest to minimalnie widoczne. Nie sądzę aby serwis uznał to za usterkę .Czy ktoś może też potwierdzić takie drobne niedogodne zjawisko?
Serwis to powinien uznać . Miałem tak samo w modelu P55 matryca PAL (pionowe niedoświetlone pasy ) najbardziej widoczne przy oglądaniu meczów piłkarskich gdy ruchy kamery są poziome . Wychodzi na to że nawet przy LEDach w Sharp-ach coś takiego wychodzi , nie dobrze myślałem że Sharp sobie poradził już z tym problemem .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ten telewizor nie ma bandingu bo ma inne podświetlenie matrycy.
Zgłoś do serwisu bo może masz po prostu wadę.
 

roro90

New member
goly6666 napisał:
witam zainteresował mnie ten telewizorek, ale zastanawiam sie czy nie lepszy byłby Samsung B7000? doradźcie towarzysze!!!!

Mnie również zainteresował ten telewizor.Do tej pory myślałem o Panasonic TX-P42V10E , a teraz zastanawiam się który z nich lepiej poradzi sobie ze zwykłymi programami Sd .Plazmy radziły sobie z tym lepiej.Po przeczytaniu testu Kiki jestem ciekawy jego opinii porównawczej tych tv.
 

roro90

New member
kiki napisał:
podajcie jakie macie warunki w pokoju ?
Telewizor będę oglądał z 4-5m.Naprzeciwko telewizora okno od północnej
strony . Kąt oglądania do 30st. Najjczęściej oglądamy programy TVP1,TVN,Sportowe z n-ki i czasem filmy/teraz z dvd a po kupnie tv z BD/
Ponieważ większość oglądanych programów jest nie HD a SD , a bardzo nie lubię "rozmazanego" obrazu to zależy mi na telewizorze dobrze odtwarzającym obraz SD.Wiem,że z tej odległości mógłbym mieć TV 50cali lub więcej ale wydaje mi się że oglądając na takim dużym ekranie obraz SD będzie on fatalnej jakości.
 

senior45

New member
30 stopni to zabojstwo dla tego telewizora.Nawet przy 15 stopni robi sie szaro.Co do 50 cali i sygnalu SD szczerze odradzam.Ja mam 40 cali z odleglosci 3 do 3,5 metra i jest ok.Testowalem 46 ale byl za wielki kloc oczywiscie do materialu ktory ogladam a jest to w wiekszosci SD i kilka programow HD ktore ma N.
 

bk1974

New member
tv Sharp lc-40le700e

Drogi kolego senior45 zanim zaczniesz psioczyć na temat tego tv lc-40le700e proponuję abyś zweryfikował swoje wywody po wcześniejszym wgraniu najnowszego softu z dnia 03.12.09 a następnie porównał go z innymi tv. Myśle ze Twoje zdanie ulegnie zmianie. Ja kupiłem ten tv w listopadzie, zmieniłem soft i różnica w obrazie sd jest spora na korzyść i śmiem twierdzić iz jest to jeden z liderów tv jeśli chodzi o obraz.
 

zuto

New member
bk1974 napisał:
Drogi kolego senior45 zanim zaczniesz psioczyć na temat tego tv lc-40le700e proponuję abyś zweryfikował swoje wywody po wcześniejszym wgraniu najnowszego softu z dnia 03.12.09 a następnie porównał go z innymi tv. Myśle ze Twoje zdanie ulegnie zmianie. Ja kupiłem ten tv w listopadzie, zmieniłem soft i różnica w obrazie sd jest spora na korzyść i śmiem twierdzić iz jest to jeden z liderów tv jeśli chodzi o obraz.

skąd można pobrać nowy soft?
---
edit.
już znalazłem
soft znalazłem i pobrałem, ale z germańskiego języka nijak nie dojdę jak go uaktualnić w TV.
Może ktoś mi podpowie jak to zrobić?
 
Ostatnia edycja:

sunmoon

New member
@zuto: Chociaż mógłbyś uczynnie napisać, skąd to ściągnąć, coby inni nie musieli szukać. A sama instrukcja po niemiecku też ciekawa. Napisało w niej: "Halten Sie die Netztaste...". A co to jest "Netztaste"??? W oryginalnej instrukcji po niemiecku taka nazwa nie występuje. Włącznik sieciowy po lewej to "MAIN POWER-Schalter" a po prawej to "Stromtaste". Stawiam na to, że "Netztaste" == "Stromtaste" ale mogę się mylić :). A jakbyś od razu zapodał linka, to bym Ci całą instrukcję streścił po polsku, a tak to sobie poszukaj tłumacza :) (hint: Google translate)

edit: a czy ten germański soft pozostawia język polski w menu TV?
 
Ostatnia edycja:

roro90

New member
senior45 napisał:
30 stopni to zabojstwo dla tego telewizora.Nawet przy 15 stopni robi sie szaro.Co do 50 cali i sygnalu SD szczerze odradzam.Ja mam 40 cali z odleglosci 3 do 3,5 metra i jest ok.Testowalem 46 ale byl za wielki kloc oczywiscie do materialu ktory ogladam a jest to w wiekszosci SD i kilka programow HD ktore ma N.

Jeśli 30 a nawet 15 stopni to za dużo to chyba dobrze rozumiem ,że ten tv mogą oglądać maksymalnie 2 osoby siedząc na wprost!!!
 

sunmoon

New member
senior45 napisał:
30 stopni to zabojstwo dla tego telewizora.Nawet przy 15 stopni robi sie szaro.Co do 50 cali i sygnalu SD szczerze odradzam.Ja mam 40 cali z odleglosci 3 do 3,5 metra i jest ok.Testowalem 46 ale byl za wielki kloc oczywiscie do materialu ktory ogladam a jest to w wiekszosci SD i kilka programow HD ktore ma N.

Chodzę dokoła tego TV i jakoś nie widzę, żeby TV wyzionął ducha. Wszystko widać w jak najlepszym porządku. Mam 46" z 3 m i jest najzupełniej OK. Jeśli stacja nadaje dobrze, to i jest dobrze (np. TVP HD). A nawet i SD też nie jest źle. A jak jakieś Araby posuwają badziewie, to i na ekranie jest pokaz nieostrości. Trudno.
 

koba12

New member
LC-32/40/46/52LE700E Software-Update - ver. 1.16-USB DE, 34.93MB, 03.12.2009, Software Update for LC-32/40/46/52LE700E, version 1.16-USB, German language.Można ściągnąć z polskiej strony Sharpa z zakładki, obsługa klienta-centrum pobierania-oprogramowanie.Jestem nowy na forum i nie mogę dodawać linków,ale łatwo znaleźć.
 
Ostatnia edycja:
Do góry