Sharp LC-40LE700E - test otwarty

orange

New member
Tomku, widzę, że jesteś również z pięknego miasta BYdgoszcz :)

Co to za link??Ja tam nie widze żadnych testów ani konkretnych argumentów za i przeciw.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
senior45 - nie denerwuj się . Ja sprawdziłem kilkadziesiąt modeli przed wysyłką i podczas kalibracji. I z całą pewnością nie brakowało żadnemu ostrości.
Nie rozumiem o co chodzi Ci z tym wciskaniem ciemnoty.
Przecież jeśli brakowałby ostrości to zdjęcia które zamieściłem w teście były by blade. Bo z pustego i Salomon nie naleje.
Oczywiście masz prawo do swojego zdania i swojego wyboru.
Dlatego zapytałem czy tylko patrzyłeś czy może testowałeś model.
 

senior45

New member
Ja sie nie denerwuje i zapewne nie jestem takim ekspertem w dziedzinie telewizorow jak Ty ( bez ironii oczywiscie).Poprostu jest to moje subiektywne odczucie.Jak juz wczesniej pisalem porownywalem Sony We5 i stojacy obok Sharp 700.
 

ROMAN W

New member
Jak porownałeś te dwa tv to na jakich ustawieniach były,czy sam ustawiałeś bo w sklepach to jaja robią,nastawiają tak jak by im zależało żeby niektóre modele się nie sprzedawały,pozatym każdy tv trzeba sobie ustawić do swoich oczu pozdrawiam.
 

senior45

New member
Telewizory staly obok siebie i mialy ten sam sygnal.Mialem sporo czasu gdyz przyszedlem rano zaraz po otwarciu octomedii ( konkurencja media markt).Bawilem sie duzo ustawieniami ale na sygnale HD nie uzyskalem takiej ostrosci jak w sony WE5.Najgorzej juz bylo podczas ruchu.W tedy Sharp bardzo rozmazywal obraz szczegolnie w HD.Dla mnie jest zbyt pastelowy i ma bardzo slabe katy i dzwiek.Na wprost elegancko i ladne kolory.Dodam jeszcze ze Sony WE5 46 zuzywal w trybie dynamicznym 100 Wat a w standard 80-85 wat.Mysle ze 40 cali zejdzie do 60 Wat.Teraz moze takie drobnostki.Sharp w stosunku do Sony jest ubogi w wyposazenie.Pilot to jakas pomylka.Materialy i wykonanie rodem z chinskiego garazu.Sharp zrobil na mnie wielkie wrazenie ale trwalo to tylko kilka chwil.Uwazam ze sa tylko 4 firmy ktore potrafia zrobic dobre Tv.Sony, Panasonic, Löwe i Pioneer.Reszta to jakas pomylka.Oczywiscie ktos powie Philips i Samsung.Oczywiscie KIA robi dobre auta ale nie sa to Mercedesy.A tak na koniec.Niech kazdy kupuje co uwaza i niech sie tym cieszy i sprawia mu wiele radosci.
 

krisder

New member
Bez reklam
Senior45- Jesteś typowym, wręcz książkowym przykładem bezpodstawnego powielania mitów. Dzięki takim osobom jak Ty VW i Mercedes jeszcze sprzedają swoje samochody. O ile Mercedes w przeszłości dzięki niezawodności i długowieczności swoich aut zasłużył na uznanie o tyle VW (samochód dla ludu?) nigdy nie grzeszył urodą ani nie wniósł nic do rozwoju techniki motoryzacyjnej. Zobacz na rankingi niezawodności, gdzie znajdują się obie marki ze swoimi aktualnymi modelami. Ale to tak na marginesie, to nie jest forum motoryzacyjne.
Podane przez Ciebie firmy rzekomo jedyne, które potrafią wyprodukować dobry tv, to już chyba żart.
Sony- w zasadzie goni czołowych producentów lcd po tym jak przez lata produkował odbiorniki crt (swoją drogą bardzo dobre) uważając że idą jedyną słuszną drogą bo technologia plazmowa i lcd nie ma przyszłości.
Panasonic- gdyby Twój post ukazał się w dziale dotyczącym plazm jeszcze bym mógł przemilczeć ale technologia lcd jest tej firmie prawie obca.
Lowe- na temat tej firmy i jego produktów powiem krótko, tak jak w przypadku VW nieuzasadniony niczym wytwór niemieckiego szowinizmu. Firma, która dzięki temu każe za swoje przeciętne telewizory płacić niebotyczne sumy.
Pioneer- Znakomite plazmy ale to już było i minęło. Jak wiesz firma pomału wygasza produkcję telewizorów.
 

senior45

New member
Widze ze jestes przeciwnikiem wszystkiego co niemieckie.Kuzyn Kaczora? Gdyby plazma byla tak przyszlosciowa to Sony nie zaprzestaloby jej produkcji.Löwe jest drogie ale to jakosc i solidna niemiecka robota na ktorej nie znajdziesz naklejki " made in china".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zgadzam się tym razem z - krisder - i to w całości.
Świat ewoluuje .
I trzymajmy się Tematu bo admin nas pogoni.
 

senior45

New member
a ja sie nie zgadzam. A teraz trzymajmy sie tematu.Technologia LED raczkuje.Ja bym sie tak nie napalal na nowosci.Powiem wam szczerze, ze troche denerwuje mnie progres jesli chodzi o technologie TV i im pochodnych.Dzisiaj kupuje LED a Sony przy wspolpracy z Panasonic zapowiadaja juz Tv 3D na przyszly rok.Moze jestem konserwatywny ale bardziej odpowiadaly mi czasy kasety VHS.Niech cos sie dotrze i wejdzie cos nowego-jego nastepca.Czesto na forach uzywa sie liczb i specyfikacji do oceny telewizora.To dziala na podswiadomosc.Oczywiscie sa one pomocne ale moim zdaniem najlepiej isc do sklepu i poogladac Tv samemu.Kazde oko jest inne.Pozdrawiam i zycze udanych swiatecznych zakopow.
 

torpedo

New member
Nie chcę zakladać nowego tematu,więc zapytam tutaj-
-na jakiej wysokości powiesić tv (będzie własnie led 700 40").Odległość od kanapy do ściany to jakieś 3m,a wysokość kanapy około 40cm.
-kalibracja- są jakieś gotowe ustawienia (zdaje sobie sprawę,że będą uzależnione od pomieszczenia i indywidualnych oczekiwań użytkownika,ale czy może ktoś wrzucić jakieś zeby stanowiły mi za bazę?).
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
orange napisał:
Tomku, widzę, że jesteś również z pięknego miasta BYdgoszcz :)

Co to za link??Ja tam nie widze żadnych testów ani konkretnych argumentów za i przeciw.
Witam. Jak klikniesz na link to po prawej stronie masz zdjecie tv a pod nim miniatury zdjec . Kliknij na ostatnie , tam sa wyniki testu.
 

krisder

New member
Bez reklam
senior45 napisał:
Widze ze jestes przeciwnikiem wszystkiego co niemieckie.Kuzyn Kaczora? Gdyby plazma byla tak przyszlosciowa to Sony nie zaprzestaloby jej produkcji.Löwe jest drogie ale to jakosc i solidna niemiecka robota na ktorej nie znajdziesz naklejki " made in china".

Nie jestem przeciwnikiem wszystkiego co niemieckie ale i nie wierzę ślepo w "w jakość i solidną niemiecką robotę". Powinieneś przyjąć do wiadomości że obecnie napis Made in China to nie zawsze oznacza beznadziejną jakość. Musisz odróżnić wytwory chińskich manufaktur od nowoczesnych zakładów, których właścicielami są znane światowe koncerny. Mój amplituner Yamaha powstał w Chinach, DVD w Malezji, lustrzanka cyfrowa w Chinach. Wszystko działa bez zarzutu a jedyny problem mam z niemieckim zestawem głośnikowym M-audio. Zamierzam zmienić zestaw po 5-ciu latach bezproblemowego użytkowania tylko z powodu braku HDMI i nowych dekoderów dżwięku. Wszystko było by dobrze ale nie kupię nowego ampli i dvd i nie podłącze do charczących kolumn. Gdyby nie solidna niemiecka robota (wykonana rękami Turków, byłych Jugosłowian czy innych arabów) budżet pozwolił by na zakup wypasionego "chińskiego" amplitunera a tak muszę zakupić dodatkowo zestaw głośnikowy.:(
 

dodomir

New member
Od niedawna posiadam SHARPA LE700 i zauważyłem jedną niepokojącą rzecz. Przy kalibrowaniu obrazu i testowaniu różnych nastaw zauważyłem, ze gdy jest mały kontrast to podczas meczu piłki nożnej i poziomego ruchu kamery pokazującej mecz z góry widać delikatne paski pionowe (jeden dość wyraźny). Nie sądzę że tylko ten egzemplarz tak ma bo czytałem na forach o takim zjawisku w innych TV. Zminimalizowałem ten efekt maksymalnym kontrastem i indywidualną kalibracją. Może nie każdy na to zwrócić uwagę . Widać to zwłaszcza na meczach w HD na zielonym tle. Przy obrazie nieruchomym brak tej smugi. DNR mam wyłączony. Sprawdzałem wszystkie tryby ECO, nadal jest to minimalnie widoczne. Nie sądzę aby serwis uznał to za usterkę .Czy ktoś może też potwierdzić takie drobne niedogodne zjawisko?
 
Ostatnia edycja:

bob77

New member
dodomir napisał:
Od niedawna posiadam SHARPA LE700 i zauważyłem jedną niepokojącą rzecz. Przy kalibrowaniu obrazu i testowaniu różnych nastaw zauważyłem, ze gdy jest mały kontrast to podczas meczu piłki nożnej i poziomego ruchu kamery pokazującej mecz z góry widać delikatne paski pionowe (jeden dość wyraźny). Nie sądzę że tylko ten egzemplarz tak ma bo czytałem na forach o takim zjawisku w innych TV. Zminimalizowałem ten efekt maksymalnym kontrastem i indywidualną kalibracją. Może nie każdy na to zwrócić uwagę . Widać to zwłaszcza na meczach w HD na zielonym tle. Przy obrazie nieruchomym brak tej smugi. DNR mam wyłączony. Sprawdzałem wszystkie tryby ECO, nadal jest to minimalnie widoczne. Nie sądzę aby serwis uznał to za usterkę .Czy ktoś może też potwierdzić takie drobne niedogodne zjawisko?

Probowales czy efekt ten utrzymuje sie po wylaczeniu 100Hz?
 

Rick1

New member
lg

ROMAN W napisał:
Okulary już mam a porządny tv lu700 mam mieć we wtorek, porównywałem w sklepie stojące obok siebie samsung 7000, sony z5500 i sharp le600, ustawienia fabryczne, sygnał hd i najlepiej chodził sharp piękne kolory,głębia i ostrość a najgorzej było w sony bez głębi,matowo i pastelowe kolory.
a nie brałeś pod uwagę telewizora Lg Sl 9000 ? bo ja zaczynam się juz zastanawiać ,a byłem już zdecydowany na LE 700...skoro piszecie o tylu niepokojących objawach no i niektóre opinie też nie są zbyt pochlebne....
 
Ostatnia edycja:

dodomir

New member
bob77 napisał:
Probowales czy efekt ten utrzymuje sie po wylaczeniu 100Hz?

Tak próbowałem i wygląda tak jakby to było na matrycy telewizora. Zaznaczę że tylko widać to na meczu piłki nożnej, szybki ruch poziomy, przy słabym kontraście. Zwiększanie kontrastu i "przejaśnienie" obrazu niweluje to . Ale zbyt jasnego obrazu nie da sie oglądać. Prosze o sprawdzenie swoich TV LE700 czy jest to w całej serii, czy tylko w moim egzemplarzu. Podkreślam, że trzeba sie przypatrzeć, wygląda to jak coś w rodzaju odbicia od anteny telewizyjnej naziemnej (którą doświadczalnie też odłączałem). Proszę życzliwych uzytkowników o poświęcenie paru minut i ustawienie na słaby kontrast i obejrzenie fragmentu meczu piłki podczas przesuwania szybkiego kamery w poziomie. Napiszcie czy jednak jest to widoczne czy nie.
 

bob77

New member
Mam LE600, przypatrzylem sie dzis i rzeczywiscie widac cos jakby cienie w postaci pionowych ciemniejszych pasow przy szybkich ruchach kamera jesli w tle jest murawa. Gdybym nie przeczytal Twojego posta to bym tego nie widzial. Niemniej jednak w LE600 nie jest to rzecz uciazliwa czy w jakikolwiek sposob przeszkadzajaca. Kontrast mam ustawiony na +23.
 

dodomir

New member
bob77 napisał:
Mam LE600, przypatrzylem sie dzis i rzeczywiscie widac cos jakby cienie w postaci pionowych ciemniejszych pasow przy szybkich ruchach kamera jesli w tle jest murawa. Gdybym nie przeczytal Twojego posta to bym tego nie widzial. Niemniej jednak w LE600 nie jest to rzecz uciazliwa czy w jakikolwiek sposob przeszkadzajaca. Kontrast mam ustawiony na +23.
Może głupio to zabrzmi ale mnie uspokoiłeś. Też nie upieram się co do uciążliwości tej przypadłości telewizora. Może nawet jestem nadwrażliwy i zawsze szukam w sprzętach mankamentów a nie pozytywów, bo te znaleźć łatwo.Sądzę że w wielu TV także innych firm, jakby na to zjawisko tak jak ja zwrócić uwagę, wyszłoby coś nie tak. Wielkie dzięki za sprawdzenie tego i niech inni się nie zniechęcają tylko zwrócą na to uwagę przy zakupie TV także innych firm. Chyba jest to zjawisko powszechne lecz nie na tyle uciążliwe aby rozpaczać. Widać taka technologia. Jednak prosiłbym wszystkich, którzy to zauważą o zgłoszenie telefoniczne do SHARPA. Ja tak zrobiłem, bo może następny firmware coś poprawi. Mam pytać SHARPA za tydzien co z tym można zrobić.
 
Do góry