Sharp LC-40LE700E - test otwarty

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pp 1895- gratuluję .
Ale u Ciebie były inne warunki.
Po co kupować w ciemno jak można poprosić o prezentację w domu .
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Czy porównywał ktoś na żywo oba modele LE600 i LE700?
Pytałem kikiego ale nie odpisuje więc pisze jeszcze dodatkowo tutaj.
Kupiłem tego LE600 i mimo że mi odpowiada (m.in. dlatego że jest lata świetlne od poprzedniego samsuga) to ciągle myśle nad tym czy nie zrobiłem źle nie kupując LE700. Mam jeszcze 24h na oddanie TV bez problemu i jeśli różnica jest rzeczywiście spora (jak np na innych modelach jakie porównywałem) to zdecydowałbym się na zwrot.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
różnica płynności jest duża . Widać to ale jeśli masz dobry sygnał i siedzisz blisko ekranu. Jeśli masz daleko to oko nie odróżni modeli.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Mam podłączoną Nke i oglądam też filmy z komputera (różnej jakości od zwykłych divx po fullHD). TV z odległości 2.2-2.3m
 

pp1985

New member
46lu700

Kupiłem wczoraj to cacko,
Zanim jeszcze na dobre się za niego zabrałem - wymieniłem soft na najnowszy,
Pierwsze wrażenie - strasznie wielki (przesiadłem się z CRT 25"), mam wrażenie, że jednak ciut za duży - a szczególnie u kobiety mam przerąbane przez najbliższe dni ;)
Żyję jednak nadzieją, że to kwestia przyzwyczajenia.
Te kilka kanałów HD, które posiadam z Multimedii ogląda się świetnie, SD - jest do przyjęcia, jednak kanał kanałowi nie równy - to strasznie widać.
Natomiast to o czym wiele osób pisało - dźwięk jest po prostu tragiczny - środek pasma jak w kuchennym radyjku (mimo ustawień basy +15, wysokie +15).
Na domiar złego wkurzające jest to opóźnienie dźwięku w TV w stosunku do wyprowadzonego do wzmaniacza. Mało tego - zrobiłem doświadczenie - dwa telewizory, ta sama kablówka, ten sam kanał - i Sharp niestety podaje dźwięk później od tego drugiego.
W menu oczywiście opóźnienie dźwięku mam wyłączone.
Uciążliwe jest to o tyle, że w starym tv włączałem wzmacniacz i mieszałem jeden dźwięk z drugim - teraz nie da się słuchać, muszę zupełnie wyciszyć tv.
Miałem cichą nadzieje, że to wina softu, ale skoro w 1.21 jest źle ... to nowszego nie ma póki co ... może ktoś z Was poradził sobie z tym problemem ... szukałem na forum, ale nie znalazłem prostej odpowiedzi.
Pilot - ekhm .... nie będę komentował ;) - ale na szczęście względnie dobrze działa.
Reasumując - telewizor wart swojej ceny - obraz bez zarzutu, ale firma zdecydowała zawaliła z dźwiękiem (fatalna jakość i problem z opóźnieniem).
pozdrawiam wszystkich
Piotr
 

babkaz

Member
hej
do pilota sie szybciej przyzwyczaisz niz ci sie wydaje, z tym opoznieniem to mysle,ze sobie juz nie poradza(3 softy zmienialem od poczatku zakupu i dalej kicha) ale przynajmniej jest pretekst to oddania telewizora jak sie to nie poprawi w najblizszym czasie. tak jak mowiles nie da sie sluchac razem bo jest echo ale wyciszenie dzwieku w tv to nie rozwiazanie problemu bo jest jeszcze cos takiego jak synchronizacja z tym co sie widzi ,co mi z tego ,ze jak scisze dzwiek w tv nie ma poglosu? maly komfort ogladania jak inaczej gebami ruszaja nie pokrywa sie to z dzwiekiem. ten sam efekt jest na programie tv polonia tu nawet nie trzeba wzmacniacza zewnetrznego pobaw sie wylaczaniem opoznienia dzwieku tragedja!!!
obraz w tv piekny ale dzwiek! porazka. ktos mi tu kiedys probowal zwalic wine na cienkie glosniki ale wszczyscy wiemy ,ze nie o to chodzi, samsung albo lg wypuscilo teraz tv cienkie na 3 cm i z dzwiekiem THX nic juz chyba nie trzeba wyjasniac :)
ps jak ci za duze jest 46 to mozemy sie zamienic na 40 :))
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pp 1985 - bardzo szybko się przyzwyczaisz do dobrego.
Żeby nie było to uciążliwe jak najwięcej na początek korzystaj z jakości hd.
 

pp1985

New member
dzięki za pocieszenie chłopaki :)
ja o siebie się nie martwię, bo jak coś kupię, to staram się nie żałować później, więc ok,
gorzej z moją żoną ... tu będzie problem nie lada, ale cóż ... popracuję i nad tym ;)
 

koba12

New member
pp1985-napisał:
''Na domiar złego wkurzające jest to opóźnienie dźwięku w TV w stosunku do wyprowadzonego do wzmaniacza''
U mnie po wgraniu ostatniego softu problem już nie istnieje.
 

babkaz

Member
pp1985-napisał:
''Na domiar złego wkurzające jest to opóźnienie dźwięku w TV w stosunku do wyprowadzonego do wzmaniacza''
U mnie po wgraniu ostatniego softu problem już nie istnieje.

co nie istnieje??? co nie istnieje dalej jest dupa!!!!! nie wprowadzaj ludzi w blad opoznienie nie jest poprawione w nowym sofcie!!!!!
 

koba12

New member
co nie istnieje??? co nie istnieje dalej jest dupa!!!!! nie wprowadzaj ludzi w blad opoznienie nie jest poprawione w nowym sofcie!!!!!

Wchodzisz MENU-OPCJE-OPÓŹNIENIE DZWIEKU WYCHODZACEGO-otwiera się zakładka OPÓŹNIENIE DZWIĘKU WZGLĘDEM OBRAZU-zaznaczasz -DOSTOSOWANIE OBRAZU- WŁ- i gitara.Jak nie umiesz wprowadzić prostych ustawień to Ci opisałem to łopatologicznie i to Ty nie wprowadzaj ludzi w błąd.
 

babkaz

Member
chlopie te ustawienia co piszesz byly juz wprowadzone w poprzednim sofcie ktory tez nic do konca nie zalatwil. zostalo to lekko tylko poprawione. ale opoznienie wystepuje dalej.moze roznica wynika z sygnalu dostarczonego do tv??? u mnie idzie to z tunera sat. moze u ludzi u ktorych juz sie "niby" poprawilo sygnal pochodzi z innego zrodla?? jak jest w Twoim przypadku?

edit. i jescze jedno moze bardzo wazne sygnal audio z tunera do wzmacniacza mam puszczony kablem optycznym ( takie glupie skojarzenie mi teraz przyszlo jest szybszy od swiatla chyba stad ta roznica hehe)
niech sie ludki okresla komu pomoglo i przy jakich ustawieniach bo ja sobie tego przeciez nie wymyslam(i nie tylko ja)
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pp1985

New member
dźwięk

Ja nie mam doświadczenia, jak było wcześniej, bo na starcie po zakupie tv wgrałem nowy soft.
Sprawdziłem przed momentem i wygląda to tak, że przy włączonym opóźnieniu (dostosowanie obrazu włączone) dźwięk wychodzący do wzmaka z tv jest ok w stosunku do głośników tv, natomiast nadal jest rozjazd z dźwiękiem pochodzącym np. bezpośrednio z dvd do dźwięku z tv.
Chciałem korzystać z dźwięku podawanego bezpośrednio z dvd czy dekodera hdtv na wzmacniacz, a nie przepuszczanego przez tv, ale tak czy inaczej jest to jakieś wyjście - przynajmniej przejściowe.

[*]
[*]
[*]
 

cz28

New member
Witam.

Mam problem z modelem LC-32LE700E. Próbuje uzyskać full hd 1080p na tym telewizorze. Podłączyłem go z PC kablem DVI-DVI + przejściówka na HDMI jednak ucina mi obraz na krawędziach tak, że prawie nie widać paska zadań, oraz innych pasków znajdujących się przy krawędziach. Dopiero przy dostosowanej przeze mnie nieco niższej rozdzielczości obraz z PC mieści się w TV, jednak wszystko jest jakby lekko rozmyte i nieładne, ponieważ nie jest to jego rozdzielczość natywna. Poprzez złącze D-Sub maksymalna rozdzielczość jaką mogę ustawić to 1360 x 768. Karta graficzna to GeForce 8800GTS 512MB. Proszę o pomoc jak ustawić ten TV tak aby rozdzielczość 1920 x 1080 mieściła się normalnie na ekranie bez ucinania krawędzi.
 

cz28

New member
Ok, już poradziłem sobie z tym problemem. Było to banalnie proste i nie wiem czemu wcześniej na to nie wpadłem. Podaje rozwiązanie jakby ktoś miał podobny problem. W skalowaniu TV w trybie HDMI należy przełączyć opcje PEŁNY na PIKSEL NA PIKSEL.
 

SuchyTM

New member
Kupiłem sobie sharpa 32-LE700E.
Mam dość stary firmware, bo M jeszcze o numerku M000102
Chciałem zaktualizować do najnowszej wersji 1.21, bo słyszałem, że warto (zna ktoś zmiany?) dostępnej na stronie, ale niestety za Chiny nie mogę tego wykonać.

Oto co zrobiłem:
Ściągnałem co trzeba. Wziąłem pendrive 1 GB (ponoć nie powinny być większe niż 2 GB, tak facet z serwisu mówił). Sformatowałem go w systemie FAT (nawet nie FAT32). Wgrałem na niego pliki PRHARM104.bin oraz PRHREE121.USB Podłączyłem do TV i spróbowałem pozycji aktualizacji.
Niestety po sprawdzaniu pendrive'a stwierdził, że nie wykrył plików aktualizacji. Postąpiłem więc zgodnie z załączonym PDFem. Włączyłem TV, odpiąłem zasilanie, podłączyłem pena, przytrzymałem przycisk POWER z brzegu obudowy i trzymając podpiąłem zasilanie. Dioda faktycznie zaczęła migać na pomarańczowo. Po 3 mignięciach puściłem POWER, ale próbowałęm też dłużej i krócej. Niestety we wszystkich przypadkach dioda pomigała sobie jeszcze max jakieś 5 sekund, po czym robi się zielona i telewizor normalnie się włącza jak gdyby nigdy nic. Nie startuje aktualizacja, a wersja formware'u jest nadal taka jaka była.

Poprosze o pomoc.
 

koba12

New member
Wyślij mi na PW swój adres e-mail,to wrzucę Ci poprzedni soft 1.16.Wgrasz go ,a puźniej 1.21.Ja formatowałem pendrive w FAT32.
 

krbar

New member
Witam!
Mam ten sam problem z wgraniem nowego softu w 705 co SuchyTM.
Tv mam 2 tygodnie , ogólónie jestem bardzo zadowolony, ale ciekawe co z ta aktualizacją?.Jest tylko jedna na ich stronie.Czekam teraz na odpowiedź z Sharpa.
 
Do góry