sharp 46lx2 grzeje się !

kobik1

New member
Bardzo proszę o pomoc.
Mam telewizor sharp 46xl2E i z obrazu jestem bardzo zadowolony.
Natomiast ekran strasznie się grzeje a z tyłu z kratek ulatnia się nieprzyjemny zapach elektroniki. Nie pojawia się dymek nie urywa nosa, ale po godzinie cały tv robi się mocno ciepły a w pokoju 25 m2 robi się zaduch (mimo uchylonego okna).
Nie jestem przewrażliwiony, porównywałem inne TV i o wiele lepiej wypadają.
Panowie z serwisu powiedzieli "przecież działa".
Czy to normalne. Mi się wydaje, że nie co robić.
 

kobik1

New member
kiki napisał:
ale odczuwasz że grzeje się co raz bardziej , czy grzał się tak samo cały czas?
Od początku jest tak.
Włączam temperatura się nasila (mocno ciepły) i nieprzyjemny zapach.

Co więcej byłem dzisiaj w sklepie i dotykałem LCD-ki i różnica jest znacząca.
Wąchałem je także (trochę to dziwnie wyglądało :)), ale w porównaniu mój śmierdzi a tamte czuć ciepłym powietrzem.
 
Ostatnia edycja:

ziupo

New member
E tam dziwnie wygląda ;)
Ja skorzystał z prawa do reklamacji i oddał do serwisu.
A co z podświetleniem? Wszystko w porządku?
 

kobik1

New member
ziupo napisał:
E tam dziwnie wygląda ;)
Ja skorzystał z prawa do reklamacji i oddał do serwisu.
A co z podświetleniem? Wszystko w porządku?
Z podświetleniem wszystko dobrze.
Ja również skorzystałem z prawa do reklamacji.
Ja zgłosiłem, że "czuć swąd".
Odpisali: "Telewizor sprawdzono na warsztacie, profilaktycznie sprawdzono połączenia wewnętrzne, odbiornik sprawny. Telewizor nie wydziela szkodliwych substancji. Parametry zgodne ze specyfikacją producenta. ".
I co mam zrobić. Wczoraj byłem u siostry i sprawdzałem jej TV jakiejś nie znanej marki, hula cały dzień i chętnie bym się z nią zamienił.
Mój grzeje się, czuć go przegrzaną elektroniką i jakimś smarem, ALE DZIAŁA.
Co mam zrobić.???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
widocznie mało oglądasz i jeszcze wygrzewa.
Napisz gdzie i kiedy kupiłeś ?
Jaką masz gwarancję ?
 

kobik1

New member
kiki napisał:
widocznie mało oglądasz i jeszcze wygrzewa.
Napisz gdzie i kiedy kupiłeś ?
Jaką masz gwarancję ?

Kupiłem w slepie internetowym ML Handel S.zoo. Olsztyn - 31 grudnia.
Sharp karta gwarancyjna, 24 miesiące Polska.
Co to znaczy wygrzewa. Mam go włączyć na 24h.
Powinien się dobrze wygrzać, nic o tym nie czytałem.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Zastanawiam się czy od samego początku nie szwankuje ci zasilacz w telewizorze,gdyż twój objaw nie jest normalny dla sprawnie działającego telewizora.A może masz telewizor powieszony zbyt blisko ściany i otwory wentylacyjne nie wyrabiają z emisją ciepła i stad te nagrzewanie się telewizora łącznie z nieprzyjemnym zapachem.Więcej nic mi do głowy nie przychodzi co może być objawem tej usterki,gdyż dla mnie to nie jest normalne.
 

kobik1

New member
vienna1980 napisał:
Zastanawiam się czy od samego początku nie szwankuje ci zasilacz w telewizorze,gdyż twój objaw nie jest normalny dla sprawnie działającego telewizora.A może masz telewizor powieszony zbyt blisko ściany i otwory wentylacyjne nie wyrabiają z emisją ciepła i stad te nagrzewanie się telewizora łącznie z nieprzyjemnym zapachem.Więcej nic mi do głowy nie przychodzi co może być objawem tej usterki,gdyż dla mnie to nie jest normalne.

Telewizor stoi na stoliku i ma dobre 30 cm do ściany ( ma dużo z tyłu powietrza) więc to może zasilacz.
Mogę poprosiś prywatnie jakiegoś fachowca aby rozkręcił TV i sprawdził.
Jednocześnie jednak boję się utraty gwarancji.
Co radzicie.
 

Stanley

Member
Bez reklam
kiki napisał:
nie kombinuj . Zgłoś do sklepu w ramach rękojmi .

Raczej z tytułu niezgodności towaru z umową - w końcu kupił telewizor a nie grzejnik ;) (coś takiego jak rękojmia w obecnym prawie konsumenckim zdaje się nie istnieje). Możnaby jeszcze spróbować zmierzyć pobór mocy jakimś watomierzem. Jeżeli pobierana moc istotnie przewyższa znamionową podawaną przez producenta byłby to dodatkowy argument przy reklamacji.

Pozdrawiam -

Stanley
 
Do góry