52x20e i ciemny obraz

speeder77

New member
Witam serdecznie!
Mam problem z kupionym kilka dni temu telewizorkiem Sharpa 52X20E. Wyświetlany obraz jest bardzo ciemny, a w przypadku scen nocnych wszystko zlewa się w czerń z niewielkimi zmianami tonalnymi. W zasadzie nie oglądam telewizji na zdefiniowanych ustawieniach, FILM, DYNAMICZNY itp. i wybieram tryb użytkowika z maksymalnymi ustawieniami podświetlenia, jasności i kontrastu. Mimo tego efekt nie jest zadowalający i jakość obrazu przede wszystkim z kablówki jest raczej słaba. Na DVD przez EURO jest tylko trochę lepiej. W sumie wydałem całkiem spore pieniądze a jakość TV jest dużo poniżej moich oczekiwań. Dodam, że kupiłem TV z wystawy, ma więc za sobą już pewnie spory przebieg ale cena była bardzo atrakcyjna a podczas prezentacji w sklepie nie dostrzegłem tej wady. Zresztą reklamy wyglądają całkiem nieźle, problem pojawia się przy ciemnych sceneriach. Zastanawiam się czy jest to wada kwalifikująca się do serwisu. A może uda się to jakoś skorygować przy pomocy menu serwisowego?
 

speeder77

New member
gdzie to jest w menu "zasilanie"? Zaglądałem tam i wydaje mi się, że nie miałem włączonej opcji oszczędzanie energii. Ale może powinienem szukać tego gdzie indziej? OPC mam wyłączone, obraz jest ciut jaśniejszy ale to jeszcze nie jest to.
 
Do góry