sharp dh65e problem z hdmi

entilza

New member
Czesc,
Mam problem z hdmi. Po podpiecu komputera i ustawieniu fullhd zdarza sie ze obraz skacze. Jesli podepne komputer pod tzw. wejscie komputerowe hdmi1 i uruchomie gre w nizszej rozdzielczosci to po powrocie do pulpitu obraz skacze lub wyswietla sie komunikat o niewlasciwym sygnale wejsciowym.
Jesli wypne kabel i wepne ponownie obraz pojawia sie bez problemu, czy ktos spotkal sie z czyms takim, jakies rady?
 

afflux

New member
Ja miałem coś podobnego po podłączeniu kompytera przez kabel dvi-hdmi obraz przy full hd lekko drżał widoczne było to szczególnie przy pliku pdf na pełnym ekranie. Miałem 3 metrowy kabel i wymeniłem go w sklepie na 2 metrowy narazie pomogło ale nie wiem czy jest to rozwiązanie problemu bo kabel mam 2 dni.
Moim zdaniem mogło być to spowodowane zakłuceniami pól magnetycznych z komputera i innych urzadzeń obok których przechodził kabel i może słabym ekranowaniem tamtego kabla był troszkę cieńszy niż obecny. Pozdrawiam.
 

entilza

New member
Niestety u mnie obraz nie drga lekko tylko wyraźnie skacze :/. Podłączałem to na 2 różnych kablach do 2 różnych komputerów efekt ten sam :/.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam

W moim 32DH65 przy konfigurowaniu połaczenia z laptopem przez HDMI (robiłem to po raz pierwszy) też skakało, ale jakoś opanowałem. Nie mam teraz dostępu ani do TV, ani laptopa, ale spróbuj ustawić w karcie graficznej komputera częstotliwość odświeżania 50Hz.

Pozdrawiam -

Stanley
 
Ostatnia edycja:

afflux

New member
Entilza mam pytanie czy udało Ci się rozwiązać problem z skaczącym obrazem?
Pytam bo padło mi złącze HDMI2 okazało się że padła płyta główna w Sharpie po wymianie na nową (serwis twierdzi że nowszy model płyty głównej) obraz na PC-cie wyraźnie skacze i nie znalazłem na to sposobu. Jeżeli nie znalazłeś to też odpisz.
 
Do góry