Sharp LE-700 (32/40/46/52)

PiotrM_

New member
W tym miesiącu ma się pojawić na rynku amerykańskim nowa, obiecująca seria podświetlana LED-ami. Ciekawe czy i kiedy trafi na nasz rynek.

Ceny sugerowane:
  • LC-52LE700UN – $2,799.99
  • LC-46LE700UN – $2,199.99
  • LC-40LE700UN – $1,699.99
  • LC-32LE700UN – $1,099.99
Więcej info (linki niestety nieklikalne, za co przepraszam) :

chip . pl / news / sprzet / rtv / 2009 / 07 / telewizory-hdtv-aquos-z-podswietleniem-led

hdtvorigin . com / hdtv / sharp-le700-aquos-led-hdtv-20090709
 

PiotrM_

New member
Wybrane parametry:

* Full-HD 1080p
* X-Gen LCD panel with 10-bit processing
* Kontrast dynamiczny > 2 000 000:1
* Kąty 176°/176°
* Odświeżanie 120Hz
* Czas reakcji: 4ms

Trwałość podświetlenia określana jest na 100 tys. godzin.
Model 52" ma zużywać jedynie 105W, natomiast 46": 90W

Niestety zaskoczeniem jest, iż nowa seria nie zawiera Local Dimming-u :???: , podświetlenie jest stałe, wysoki kontrast ma być osiągnięty dzięki konstrukcji samej matrycy i elektronice.
Nie ma też odtwarzania filmów po USB :(, jedynie zdjęcia i mp3.

Mnie osobiście bardzo podoba sie design nowej serii, ale powyższe braki działają zniechęcająco...
 

sonix

New member
Z opisu taki fajny sprzet , taka cena chyba jedynie bedzie na USA a co do europy to i drożej będzie napewno a i kiedy sie pojawi w europie tez chyba raczej nie predko , w USA tzw. laser tv juz dawno jest a w europie jeszcze nic a tam dopiero jest obrazik.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
laser tv oglądaliśmy na targach i przy słabym sygnale jest po prostu słaby :D.
Led TV Sharpa mają zejść ze strony premium na standard - czyli mają być najtańsze na rynku. Zapowiada się extra.
W czwartek mamy otrzymać pierwszy egzemplarz w Europie do testów :D.
Wówczas możemy zabierać głos .
 

GrzegorzCha

New member
Witam

Do tej pory brałem pod uwagę plazmę G15 Panasonica. Led-a nie rozważałem, bo ma go tylko Samsung, do którego mam lekkie uprzedzenie jako marki.
I teraz nasuwają się pytania: jakie korzyści ( z wyjątkiem niższego zużycia prądu, bo to jest oczywiste ) może nieść za sobą kupno leda zamiast plazmy? Czy można liczyć na obraz ostry, płynny i naturalny, czy jednak będą ujawniały się cechy charakterystyczne dla ekranów LCD? Czy przypadkiem podświetlenie led nie jest tu gadżetem lub chwytem reklamowym? Czy można obawiać się ryzyka związanego z tym, że jest to nowe rozwiązanie i nie do końca sprawdzone? Mam tu na myśli awaryjność.
Tych pytań pewnie będzie więcej. Na początek jednak chciałbym wyjaśnić powyższe kwestie. Jeżeli ktoś zechce rozjaśnić mi trochę sytuację, to będę wdzięczny. Nie ukrywam, że ciekawy jestem wyników zapowiedzianego w poprzednich postach testu.

Pozdrawiam
 

jtd

New member
Bez reklam
Nie tylko samsung ma leda , jest jeszcze sony ze swoim X4500. Ja mam X4500 a przedtem mialem najlepsza plazme pioneera. Co moge stwierdzic? W dzien lepiej oglada mi sie na sonym, w nocy na plazmie :mrgreen:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dziś cały dzień testowaliśmy LE 700 . Pierwszy egzemplarz z fabryki.
Właśnie się wpisuje test - będzie to pierwszy test tego telewizora w
Europie:D.
 

GrzegorzCha

New member
Pierwsze moje spostrzeżenia po przeczytaniu, a właściwie obejrzeniu testu ( pewnie się czepiam ):
Za te pieniądze można było dać pilot, który lepiej wygląda niż do sprzętu "no name". Zdjęcie z wyłącznikiem zasilania z boku prezentuje wogóle jakąś masakrę. Sam wyłącznik wygląda jakby go dołożono w technikum elektronicznym na praktykach uczniowskich, a obudowa wokół sprawia wrażenie wykończenia podobnego do najtańszej deski sedesowej z marketu budowlanego. Przepraszam za dosadny opis, może to tylko zdjęcia oddają tak rzeczywistość, ale jeżeli tak jest, to za te pieniądze oprócz parametrów technicznych powinno to jeszcze jakoś wyglądać.

P.S. Czy jest tam tuner cyfrowy ?
 

jtd

New member
Bez reklam
Do tego dochodzi jeszcze brak czerni, gruby bebech i fatalne katy, MASAKRYCZNY telewizor... I to ma byc panel 10 generacji ? porazka...
 

koko2

New member
kiki,pozwole sobie sprostować twoje twierdzenie że wprowadzenie 40" le700 to "wyjście na przeciw nie zdecydowanym" 37"a może 42",to czysta ekonomia .z jednego substratu wycina się tyle samo matryc 37" co 40" reszta to odpady,w przypadku 42" jest to 15 matryc a 40" 18 matryc , zatem 40" jest substytutem uzasadnionym kosztami produkcji,zważywszy na dominującą w kosztach cenę matrycy nie opłaca się produkować tak 37" jak 42",takie rozwiązanie konkurencja stosuje już od jakiegoś czasu,czyż nie.:hmm:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
panel 10 generacji to technologia :D.
X-Gen z przetwarzaniem 10-bitowym. Panele te pochodzą z najnowocześniejszej na świecie fabryki Sakai. Panel X-Gen posiada szerszą aperturę, pozwalającą większej ilości światła na przejście przez panel, co umożliwia osiągnięcie wyższego poziomu jasności.

Wygląd też jest ok.
sharpledtv.jpg
 

jtd

New member
Bez reklam
Kazde zdjecie tego tv z testu mowi mi ze ma on bardzo slabe katy i bardzo slaba czern, ktos mnie poprze ?
 

darqman

Member
Widziałem test, jakość czerni moim zdaniem z tych czterech tv;
1. Pioneer 5090
2. Panasonic v10
3. Samsung b6000
4. Sharp le700
Ogólnie mówiąc ten Sharp to średniak za 7 kawałków - słabe kąty i czerń, + LED (mały pobór energii)
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Kazde zdjecie tego tv z testu mowi mi ze ma on bardzo slabe katy i bardzo slaba czern, ktos mnie poprze ?
Również zauważyłem na swoim monitorze słabą czerń mówiąc o tych fotkach. Interesował mnie model 32 calowy który ma za jakiś czas wejść na nasz rynek, lecz po obejrzeniu tych zdjęć odpuszczam. Ja rozumiem że wchodzi w grę jakość mojego monitora, ale czemu na pionku czern jest idealna, zaś na sharpie ewidentnie widać świecenie matrycy ?
DLa mnie czerń to podstawa, oglądam tv zazwyczaj nocną porą.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to jet egzemplarz przed produkcyjny, będzie jeszcze poprawiany zanim ukaże się na rynku.
O czerń jestem spokojny . Nawet odcienie szarości -extra.

Czerń strukturalna jest extra :
064_P1210143.JPG


Większość rozumiem że mówi o kątach bocznych, że są do poprawy.
Ponieważ jest to egzemplarz przed produkcyjny to będzie jeszcze poprawiany.

Czarny - bez obaw.
035_P1210265.JPG

054_P1210123.JPG

Kąty boczne do poprawy .
 
Do góry