Lcd 32d65e

landryn6090

New member
Witam. To mój pierwszy post wiec wybaczcie jak cos pisze nia tak jak trzeba. W moim telewizorze samoistnie wskakuje obraz dynamiczny ustalony pomimo iż mam ustawiony na urzytkownika. Dzieje się tak w róznych odstępach czasowych bez wyraźnego schematu.
Jak sobie z tym poradzic?
 

Adam0

New member
Mam podobny TV do ciebie tylko 653 a nie 65 i jak ustawie sobie jakis tryb to jest cały czas ten sam, chyba ze przełacze pomiedzy różnymi wejsciami to na kazde wejscie jest ustawiony inny tryb. Jak tobie wskakuje sam no to chyba jest cos niehalo, ale to wskakuje podczas ogladania czy po właczeniu wiszisz ze jest inny tryb??
 

Stanley

Member
Bez reklam
landryn6090 napisał:
Witam. To mój pierwszy post wiec wybaczcie jak cos pisze nia tak jak trzeba. W moim telewizorze samoistnie wskakuje obraz dynamiczny ustalony pomimo iż mam ustawiony na urzytkownika. Dzieje się tak w róznych odstępach czasowych bez wyraźnego schematu.
Jak sobie z tym poradzic?

Witam. Posiadam co prawda 32DH65 - ale o ile mi wiadomo, różnica leży tylko w tunerze DVB-T (u mnie MPEG2/MPEG4).
Moim zdaniem objaw jest nienormalny. Możesz jeszcze ewentualnie "rzutem na taśmę" spróbować wgrać nowe firmware (zachowaj przy tym ostrożność). Choć nie nastawiał bym się, że przyniesie to oczekiwany skutek ale uważam co szkodzi spróbować przed reklamacją u sprzedawcy/serwisie. Wątek o firmware wraz z linkiem jest jeszcze gdzieś tu obok.

I jeszcze jedno: według obenie obowiązującego w Polsce prawa sprzęt można reklamować w ciągu 2 lat u sprzedawcy z tytułu tzw. niezgodności towaru z umową. Bez znaczenia, czy producent udzielił gwarancji, czy nie.

Pozdrawiam -

Stanley
 
Ostatnia edycja:

a4tech

New member
@landryn6090


Rozwiązanie waszego problemu jest banalne... :)

Wasz LCD jest ustawiony w trybie "MAGAZYN", mógł być wystawiony np. na sklepie lub sami tak ustawiliście, więc w menu startowym jest załączony owy tryb...
Taki tryb ustawia się w sklepach, bo gdy klient zacznie bawić się ustawieniami to TV po dłuższej bezczynności sam wraca do domyślnych ustawień.
Takich oczojebnych i kolorowych :p

Zróbcie reseta-a i podczas nowej instalacji ustawcie tryb "DOM".
Ta operacja rozwiąże wasz problem.


Pozdro for All :)
 

Stanley

Member
Bez reklam
a4tech napisał:
@landryn6090


Rozwiązanie waszego problemu jest banalne... :)

<...>
Zróbcie reseta-a i podczas nowej instalacji ustawcie tryb "DOM".
Ta operacja rozwiąże wasz problem.


Pozdro for All :)

Dlaczego "wasz", "waszego"? Ja tego problemu nie miałem - przy pierwszej instalacji ustawiłem w tryb DOM ... ;)

Pozdrawiam -

Stanley
 

a4tech

New member
Stanley napisał:
Dlaczego "wasz", "waszego"? Ja tego problemu nie miałem - przy pierwszej instalacji ustawiłem w tryb DOM ... ;)

Pozdrawiam -

Stanley

@Stanley

Takich pytań na forum było/jest już kilka, więc @landryn6090 nie jest jedynym mającym ten problem...
Dlatego uogólniłem.


Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

landryn6090

New member
fbdcv zdxvbcxnmnvhmbgj,bhjhn

a4tech napisał:
@landryn6090


Rozwiązanie waszego problemu jest banalne... :)

Wasz LCD jest ustawiony w trybie "MAGAZYN", mógł być wystawiony np. na sklepie lub sami tak ustawiliście, więc w menu startowym jest załączony owy tryb...
Taki tryb ustawia się w sklepach, bo gdy klient zacznie bawić się ustawieniami to TV po dłuższej bezczynności sam wraca do domyślnych ustawień.
Takich oczojebnych i kolorowych :p

Zróbcie reseta-a i podczas nowej instalacji ustawcie tryb "DOM".
Ta operacja rozwiąże wasz problem.


Pozdro for All :)
Wielkie dzięki za informacię!!! Nie wiediałem że to takie proste. Ale skąd ja biedny żuczek mogłem wiedzieć??? Teraz wszystko jest ok.
 

biopal123

New member
sharp lc32 65e

witam.mam taki problem?z obrazem.a mianowicie przy ogladaniu tv analogowej kablowej jak i cyfrowej (UPC) oraz dvd pojawiaja sie szczegolnie widoczne na analogowej kropki np .na logo lub napisach.napewno niechodzi tu o pikseloze.z telewizorem lcd mam doczynienia dopiero od kilku dni.dekoder oraz dvd podlanczam z telewizorem kablem euro euro ktory to ostatnio wymienilem na drozszy taki za 39 zl lecz jesli nastapila jakas poprawa to znikoma.po podlonczeniu tv cyfrowej gdy mialem jeszcze standardowy telewizor jakosc analogu sie dosc pogorszyla co na tamtym telewizorze objawialo sie snierzeniem ,pasami.czy telewizory lcd podtrzebuja jakiegos specialnego sygnalu czy kabla aby pozbyc sie choc w jakims stopniu tych kropek?zauwazylem ze w pewnym stopniu jakosc obazu zalezy tez od danego kanalu czy od tego co jest pokazywane.jakosciowo wyglada juz to lepiej gdy mam podlonczony laptop z telewizorem kablem vga- wejscie rgb pc w telewizorze ,port zewnetrznego wyswietlacza w laptopie,praktycznie prawie niewidac wtedy tych kropek.czy to jest normalne w tego typu tv?
 

Attachments

  • 04-08-09_0957.jpg
    04-08-09_0957.jpg
    104,2 KB · Wyś: 58
  • 04-08-09_0958.jpg
    04-08-09_0958.jpg
    99,9 KB · Wyś: 55
Ostatnia edycja:
Do góry