Jak wylaczyc przyciemnianie obrazu?

Skipek

New member
Witam.

Jestem szczesliwym posiadaczem modelu 32D44, wszystko ladnie gra tylko problem mam z automatycznym przyciemnianiem obrazu.

Gdy ogladam jakis film i jest scena nocna obraz automatycznie przyciemnia sie do takiego stopnia ze praktycznie nic nie widac na ekranie. Czy da sie to jakos wylaczyc? Bo poprostu nie moge ogladac zadnych filmow w ktorych akcja toczy sie noca;/ Prosze o pomoc;p
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Pewnie masz gdzies w opcjach mozliwosc wylaczenia oszczedzania energii. I z tego co piszesz, ze ekran sam sie przyciemnia to ta opcja w twoim TV ustawiona jest na "auto". Jak chcesz sie tego calkiem pozbyc to wez poprostu wylacz oszczedzanie energii.
 
Ostatnia edycja:

debeef

New member
Bez reklam
Mnie to wygląda na włączone OPC, mam inny model Sharpa, ale u mnie wygląda to tak wciskasz na pilocie "Menu" i na zakładce obraz masz OPC wyłączasz to ustrojstwo i masz po problemie
 

debeef

New member
Bez reklam
To dziwne bo ja mam włączony active contrast i nie mam powyższych problemów...ale przy włączonym OPC miałem...
 

bogaty

New member
Bez reklam
Active contrast tylko rozjasnia miejsca jasne, a miejsca np cienie stają się ciemniejsze na obraz to nie wpływa tak znacząco.Wyłącz OPC
 

SławekSS

New member
Bez reklam
wyglada na to, ze mój jest inny :D
u mnie OPC działa tylko na samo podswietlenie matrycy w zalezności jak jasno jest w pokoju. W dzień rozjasnia, w nocy przyciemnia, ale tylko podświetlenie :DDD treśc obrazu nie ma jakiegokolwiek znaczenia.

A może mam popsuty:(:(:( chyba oddam do serwisu:cry:
 

Skipek

New member
Nic z tego u mnie w TV nie ma opcji OPC nie mam nawet czujnika na tv ktory mierzy natezenie swiatla wiec OPC odpada. Tak samo activ contrast tez takiej opcji nie mam;/ wogole to menu jest bardzo ubogie;/

Ma ktos ten model tv i wie co z tym zorbic????
 

SławekSS

New member
Bez reklam
OPC nie ma, ale jest activ contrast
str.14 instrukcji
"Czerń
W celu łatwiejszego oglądania zmień głębię kolorów,
wybierając poziom automatycznej regulacji czarnej
części ekranu."
 
Do góry