Jakość obrazu przy takim połaczeniu

Adam0

New member
Witam, napisze ktrótko. Chce podłączyć telewizor lcd Sharp lc-32d653e z full HD do komputera z karta graficzną GeForce 9600Gt z wyjsciem DVI ( na pudełku napisane ze ma opcje HDTV). Czy dobrym rozwiązaniem do tego połaczenia jest kabel HDMI-DVI. Chodzi mi żeby obraz był taki jak na monitorze lcd, a moze jakoś inaczej polecacie:confused:

Drugi problem: chce założyć sobie telewizję cyfrowa z kablowki. Czy dekoder do telewizji cyfrowej powinien mieć wyjście HDMI?? Bo wiem ze ma wyjście optyczne , a moj Shrap tez takie ma. Jakie połaczenie polecacie dekodera cyfrowego z Telewizorem lcd:???:

Bardzo prosze o pomoc i z góry dziekuje.
 

ewarobelo

New member
Witam powiem tak,obraz będziesz miał dobry(mam 26 cali i gts8800 Nvidie),nie oczekuj ,że w naszej Polszy dekoder cyfrowy będzie dawał efekt obrazu cyfrowego.W Polsce (nie wiem)może N nadaje poniekąt w wysokiej roździelczości.Zauważ tylko samą reklamę np C+ na jakimś kanale ,gdzie oferują tv w HD ,na zwykłej 100Hz obraz zmienia sie diametralnie jest wyraźniejszy bardziej ostry,czyli wniosek ,że można nadawac w lepszej jakości też na kineskopowych 100Hz-ówkach.Tylko tu chodzi o sianko.Polskie platformy narazie nie są dostosowane do końca na MPEG-4 i HDTV.Pozdrawiam.
 

Adam0

New member
Mam w tej chwili kablowke analogowa i obraz jest kiepski, nie po to kupiłem sobie TV lcd zeby takie cos ogladac.
Czy telewizja cyfrowa z kablowki da mi lepszy obraz? Jezeli tak to jakim kablem najlepiej podłaczyć dekoder do TV : chinche , optycznie swiatlowodem, czy scart tip.?? Chce jak nejwiecej wyciagnąć z tego zestawu.
A co do połaczenia kompa z TV to dam może dzisiaj znać jak bede miał kable HDMI-DVI. Mam nadzieje ze bedzie dobrze bo karta wyciąga bez problemu 1920x1080 tylko czy Hz bedeą sie zgadzały bo TV ma 60 Hz
 

ewarobelo

New member
Witam ,jeżeli w kompie masz Winde to stery sobie poradzą z rozdzielczością i z Hz ,w Linuksie już jest inna sprawa.Co do dekodera i Tv to jeśli dekoder jest HD to kabel do HD.Pozdrawiam.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
Adam0 napisał:
. Mam nadzieje ze bedzie dobrze bo karta wyciąga bez problemu 1920x1080 tylko czy Hz bedeą sie zgadzały bo TV ma 60 Hz
ta karta jak i tv podłączone przez DVI-HDMI bez problemu wyciagnie i rozdzielczość 1920x1080 jak i częstotliwości. Licząc od 24Hz poprzez 25,30,50 az do 60 Hz.
 
Do góry