Update D65e

bit4you

New member

bit4you

New member
kiki napisał:
czy masz polską gwarancję na lcd Sharpa ?
gdzie i kiedy kupiłeś ?

Jesli to pytanie było do mnie
TV był zakupiony w polsce około marzec-kwiecien

Co do tego opisu powyżej znalazłem go już wczesniej jednak że nie działa z dioda ani sie nie włączała aktualizacja.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pytałem czy masz gwarancję Sharpa Polska ?
To że kupiłeś w Polsce nie świadczy że masz taka gwarancję .
 

bit4you

New member
kiki napisał:
pytałem czy masz gwarancję Sharpa Polska ?
To że kupiłeś w Polsce nie świadczy że masz taka gwarancję .

Hmmm tu mnie zażyłeś powiedz mi jak mam to sprawdzić bo po za instrukcją
w dwóch egzemplarzach oczywiście w tym i polską nie widzę jakiejś karty gwarancyjnej.
Przy zakupie sklep poinformowano mnie o gwarancji sharp 2 lata
 

markel06

New member
Właśnie zrobił up softu w moim DH65 - hmm czy coś się zmieniło , wydaje mi sie że tak - jak by było bardziej płynnie ale może mi się wydaje hehe
ogólnie trwało to z 30s i po sprawie
Pozdrawiam
 

mackruk

New member
markel06 napisał:
Właśnie zrobił up softu w moim DH65 - hmm czy coś się zmieniło , wydaje mi sie że tak - jak by było bardziej płynnie ale może mi się wydaje hehe
ogólnie trwało to z 30s i po sprawie
Pozdrawiam
Uważam, że soft znacznie poprawił płynność obrazu, praktycznie brak jest smużenia, co wcześniej było największym minusem DH65.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

markel06

New member
mackruk napisał:
Uważam, że soft znacznie poprawił płynność obrazu, praktycznie brak jest smużenia, co wcześniej było największym minusem DH65.
Pozdrawiam
No czyli dobrze mi się zdawało ;) kolejny raz pozmieniałem dodatkowo ustawienia tv i teraz już jest całkiem ok , choć ciężko tak do końca to skalibrować bo kanały straszeni się od siebie różnią , sygnału nie pokonam
Pozdrawiam
 

afflux

New member
Witam też zrobiłem update DH65e z początku też miałem wrażenie że mniej smuży ale po odpaleniu płyty ściągniętej ze strony burosch (niestety nie mogę wkleić linka) rozwiała moje nadzieje. Test wahadła pokazał że nadal mocno smuży update nic nie poprawił w moim przypadku. Czym dłużej mam ten telewizor tym więcej mnie denerwuje to smużenie. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Ja otrzymałem z serwisu nowy TV już po updacie ale powiem tyle, że już przed nim TV na filmach czy to z cyfrowego polsatu, DVD, divx , filmy HD smużenia nie było.Ba nawet gdy podłącze mojego wysłużonego samsunga który ma matryce 8ms smużenia przy dobrym sygnale zauważyc sie nie da.Powyłączaj DNR tryb filmowy i powinno byc lepiej.
 

afflux

New member
DNR mam wyłączone zmieniałem ustawienia obrazu trochę to pomogło ale niewiele. Zgadzam się z tobą co do filmów HD lub divx z kompa smużenia prawie nie widać, ale przy DVD na moim starym Pioneer dv-470 przez scart lekkie poruszenie kamery i obraz w tle na chwile traci ostrość i za moment znowu się wyostrza, podobnie z kablówki. Już czytałem na tym forum że ktoś miał podobny problem tylko nie mogę tego odszukać a nie pamiętam czy była to wada matrycy czy nie. I tak oddaję go do serwisu bo wczoraj padło mi wejście HDMI2 więc wspomnę o tym w serwisie.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
kiki napisał:
czy masz polską gwarancję na lcd Sharpa ?
gdzie i kiedy kupiłeś ?

Witam

I tak ścieka-w-ości pytam: co pytania o gwarancję Sharpa mają wspólnego z wątkiem o aktualizację firmware?

Pozdrawiam -

Stanley
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam

Dzisiaj zaktualizowałem firmware w swoim 32DH65, nabytym kilka tygodni temu. Upgrade przebiegło bez żadnych problemów. Szczerze pisząc na razie nie widzę zmian. Wspomnianego smużenia nie dostrzegałem (i nie dostrzegam ;) ) wcale. Źródła sygnału: Cyfrowy Polsat po Scart-RGB i DVD także Scart-RGB.
Szczególnie liczyłem na poprawę:
1. Automatycznej siły głosu - IMO w Sharpie niestety nie działa ona wcale (albo prawie wcale).
2. Trybu panoramicznego. Ta funkcja powoduje nieliniowość obrazu w poziomie (?!) - im bardziej ku lewemu lub prawemu brzegowi ekranu, tym obraz jest mocniej rozciągnięty . Widać to szczególnie w scenach, dzie kamera jest prowadzona poziomo (efekt a'la obiektyw rybie oko), a najlepiej w programach informacyjnych, w których na dole jest wyświetlany ruchomy pasek z aktualnościami. Czy w swoich xxD(H)65 też macie ten efekt?

Przy okazji: czy ktoś mogłby wytłumaczyć mi różnicę (przeznaczenie) pomiedzy trybem Panoramicznym i Pełnym? W instrukcji obsługi jest to opisane dosyć enigmatycznie. Oba działaja podobnie - skalują obraz do 16:9. Panoramiczny powoduje jak widzę "rozciąganie" obrazu trochę "poza" ekran (oraz wspomnianą nieliniowość...), natomiast Pełny skaluje dokładnie do proporcji i wymiaru ekranu.

Pozdrawiam -

Stanley
 
Ostatnia edycja:

boleslaw

New member
Stanley napisał:
2. Trybu panoramicznego. Ta funkcja powoduje nieliniowość obrazu w poziomie (?!) - im bardziej ku lewemu lub prawemu brzegowi ekranu, tym obraz jest mocniej rozciągnięty . Widać to szczególnie w scenach, dzie kamera jest prowadzona poziomo (efekt a'la obiektyw rybie oko), a najlepiej w programach informacyjnych, w których na dole jest wyświetlany ruchomy pasek z aktualnościami. Czy w swoich xxD(H)65 też macie ten efekt?

Stanley
To normalne że obraz jest rozciągany w tym trybie, dzięję się tak przy sztucznej interpolacji z obrazu 4:3 w jakim emitowanych jest większość programów, efektu takiego nie będzie podczas odtważania stacji kóre emitują obraz 16:9 wtedy w opcjach ustawiasz tryb ,,pełny,, i wszystko jest OK

Ja na moim 32D65E żadnego smużenia nie zauważyłem, zarówno przy oglądaniu TV, DVD, PC, ani jakiegokolwiek innego żródła jakie podłączałem do telewizora

Mam jeszcze jedno pytanko do osób które zaktualizowały Sharpa tym oprogramowaniem:
LC-32/37/46/52D65E Software-Update - ver. 2.30-USB DE

Czy po aktualizacji macie polski język w menu czy tylko niemiecki ??
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
boleslaw napisał:
To normalne że obraz jest rozciągany w tym trybie, dzięję się tak przy sztucznej interpolacji z obrazu 4:3 w jakim emitowanych jest większość programów, efektu takiego nie będzie podczas odtważania stacji kóre emitują obraz 16:9 wtedy w opcjach ustawiasz tryb ,,pełny,, i wszystko jest OK

Witam

Dzięki, wiem już wszystko. Pytałem i dostałem odpowiedź w wątku:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=41980

Notabene teraz, gdy już rozumiem działanie trybu Panoramiczny jakoś częściej go używam podczas oglądania 4:3 ;)
Kiedyś trochę serwisowałem sprzęt RTV (w czasach gdy o tv plazmowych/lcd jeszcze nawet fizjologom się nie śniło ;) ), dlatego jestem dosyć wyczulony na sprawy liniowości...

Ja na moim 32D65E żadnego smużenia nie zauważyłem, zarówno przy oglądaniu TV, DVD, PC, ani jakiegokolwiek innego żródła jakie podłączałem do telewizora

Ja również. Jedyne co zauważyłem to (jednak) niewielkie przebarwienie w kierunku fioletu gdy się patrzy na ekran pod kątem z boku, a zwłaszcza gdy dodatkowo nieco z góry. Wcześniej jakoś tej przypadłosci nie widziałem, choć przed podjeciem decyzji o zakupie wielokrotnie oglądałem ten model tv w różnych sklepach RTV (potwierdza to tezę o niemal zupełnej bezwartościowości oględzin jakości obrazu w tego typu miejscach). No ale cóż, takie są cechy tej technologii wyświetlania, że najlepszą jakość obrazu/odwzorowanie barw uzyskuje się siedząc na wprost ekranu.

Mam jeszcze jedno pytanko do osób które zaktualizowały Sharpa tym oprogramowaniem:
LC-32/37/46/52D65E Software-Update - ver. 2.30-USB DE

Czy po aktualizacji macie polski język w menu czy tylko niemiecki ??

Co prawda mam 32DH65, jednak sądzę, że nie inaczej będzie w xxD65:
u mnie pozostało wszystko po staremu, tzn. j. polski (nawet nie trzeba było nic przestawiać) + pozostałe języki + wszystkie poprzednie ustawienia w menu. Prawdę rzekłszy po upgrade nie dostrzegam żadnych zmian - ani in plus, ani in minus. Funkcja automatycznej regulacji siły głosu zdaniem moim działa nadal tak, jakby jej nie było. Zresztą parę uwag odnośnie aktualizacji firmware napisałem już w wątku, do ktorego link podalem na początku.

Pozdrawiam -

Stanley
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Witam

Odnośnie jeszcze najnowszego (tzn. z początku czerwca 2009) firmware dla modeli xxD65 i xxDH65, dostępności plików tylko na niemieskich stronach Sharpa oraz braku widocznych zmian/poprawek (przynajmniej do tej pory nikt nic konkretnie nie raportował). Moje gdybanie jest następujące:
- być może upgrade jest istotne tylko dla użytkowników niemieckich, np. poprawia jakieś komunikaty, błędy w OSD w tym języku, itp.
Podkreślam - tylko gdybam.

Edit:
Moja powyższa teoria jest już raczej nieaktualna - na stronach Sharpa pojawiły się inne wersje językowe, miedzy innymi PL (a raczej to jest jedno firmware, wspólne dla wszystkich wersji jęz.). Więcej w tym wątku:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=397435#post397435

Pozdrawiam -

Stanley
 
Ostatnia edycja:

SharpFTW

New member
Mój software to E0903171 M000105, taki był po wyjęciu telewizora z pudełka. Chciałem zrobić update do wersji 2.30, ale nie mogę. Czy to oznacza, że E0903171 M000105 to właśnie wersja 2.30?
 

SharpFTW

New member
Wykonuję wszystkie kroki podane w instrukcji, ale nie włącza się ekran update'u. Telewizor po prostu wyświetla tzw. "śnieg".

Czy ktoś mógłby sprawdzić, jak oznaczony jest software 2.30 w samym TV (Opcje=>Identyfikacja). Jeśli będzie tam napisane "E0903171 M000105", to znaczy, że w moim TV fabrycznie zainstalowano najnowszy soft i dlatego nie mogę go już zaktualizować.
 
Do góry