Sharp LC-46DH65E czy dobry wybór

angelus-sk

New member
Witam i pozdrawiam.Zdecydowałem się na zakup LCD SHARP po ocenach wyczytanych z internetu. Nie wiem czy dobrze zrobiłem i nie moge spac po nocach póki sie nie upewnię :). Telewizję będę oglądał z odległości 3-4 m - głównie tv kablowa i dvd. Czy dobrze zrobiłem kupując Aquos LC 46 DH 65 E za 3tys zł. Cały czas myslę, że może mogłem dopłacić 700 zł. i kupić mniejszy 42 cale ale 100 Hz Sharp DH 77E. Czy te 100 Hz jest widoczne i lepiej mnieć mniejszy ale 100 Hz telewizor? Za miesiąc sie wprowadzam i podłączę w końcu nowe tv ale żebym nie żałował. Mogę jeszcze wymienić tv. PROSZĘ o POMOC i PODPOWIEDŹ. POZDRAWIAM
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
Co Cię wkurza w telewizorach ?
Full Hd czy HD ready ?
 

angelus-sk

New member
Pokoik jest 25 metrowy. Odległość do tv to 4 metry. Telewizor wisi na ścianie. Głównie oglądam tv wieczorem (kablówka), programy travel, discovery, żona seriale. W dzień pokoik nasłoneczniony - zaciagnięte rolety. Pozdrawiam
 

angelus-sk

New member
Dzięki KIKI. Proszę jeszcze o własne odczucia co do sharpa 46DH65E. Czy jesteście zadowoleni. Jeśli coś jest nie tak to co. Pozdrowionka
 

mackruk

New member
Witam, mam już ten model od dwóch miesięcy. Wszystko byłoby ok gdyby nie to smużenie (dekoder HD C+). Ale wczoraj zaktualizowałem oprogramowanie i efekt znacznie zmalał. Teraz jestem w pełni zadowolony i myślę, że nie ma się do czego przyczepić. Oczywiście jeśli mówimy o stosunku jakości do ceny.
Pozdrawiam.
 

angelus-sk

New member
Dzięki mackruk. Ja dopiero ruszę z TV po zakończeniu remontu-tak za miesiąc bo na teraźniejszym mieszkanku mi się on nigdzie nie zmieści. Mam nadzieję, że będę zadowolony. Powiedz mi jeszcze jak zaktualizowałeś oprogramowanie - bo nie chciałbym czegoś zepsuć (i czy nie traci się czasami przez to gwarancji?). Pozdrawiam
 

mackruk

New member
angelus-sk napisał:
Dzięki mackruk. Ja dopiero ruszę z TV po zakończeniu remontu-tak za miesiąc bo na teraźniejszym mieszkanku mi się on nigdzie nie zmieści. Mam nadzieję, że będę zadowolony. Powiedz mi jeszcze jak zaktualizowałeś oprogramowanie - bo nie chciałbym czegoś zepsuć (i czy nie traci się czasami przez to gwarancji?). Pozdrawiam

Było to już poruszane na forum ale przypomnę:
odłączasz kabel zasilający
wsadzasz pendrive, na którym ma się znajdować tylko plik aktualizacyjny
przytrzymujesz przycisk power na tv
podłączasz kabel zasilający
będzie mrugać dioda (chyba na pomarańczowo)
po około 5 mrugnięciach puszczasz przycisk power
czekasz na komendę kończącą aktualizację wyświetlaną na ekranie
Ponownie odłączasz zasilanie i wyciągasz pendrive
Włączasz zasilanie
pamiętaj, że każdą aktualizację wykonujesz na własną odpowiedzialność.
Jak pójdzie coś nie tak to gwarancja tego nie obejmie.
Powodzenia
 

angelus-sk

New member
Dzięki. Pewnie jak podłączę tv to zaryzykuję - raz kozia śmierć :). Jak mi jeszcze napiszesz skąd i jaką aktualizację sciągnąć albo jak się może uśmiechnę to przeslesz mailem aktualizację to byłoby super. A moze wiesz jak sprawdzić jakiego softa mam wgranego bo może nie potrzeba?. W razie czego podaję maila: angelus-sk@o2.pl. Pozdro
 

angelus-sk

New member
Wielkie dzięki. Znalazłem - i ściągnąłem. Niepokoi mnie tylko: (Software Update for LC-32/37/46/52DH65E, version 2.34-USB, German language) - dlaczego w niniejszym opisie jest wzmianka o języku niemieckim. Mam nadzieję, że nie zniknie mi menu polskie :). Wolę się upewnić mackruk-zanim zacznę mieszać. Pozdro i dzięki.
 

mackruk

New member
angelus-sk napisał:
Wielkie dzięki. Znalazłem - i ściągnąłem. Niepokoi mnie tylko: (Software Update for LC-32/37/46/52DH65E, version 2.34-USB, German language) - dlaczego w niniejszym opisie jest wzmianka o języku niemieckim. Mam nadzieję, że nie zniknie mi menu polskie :). Wolę się upewnić mackruk-zanim zacznę mieszać. Pozdro i dzięki.
Po niemiecku jest tylko instrukcja, zainstalowałem tą aktualizację i jest wszystko ok. Menu polskie pozostało a tv zapamiętał wszystkie ustawienia.
Pozdrawiam
 

angelus-sk

New member
Jeszcze raz dzięki za informację mackruk !!! Za miesiąc konczę remont i zainstaluję tv - od razu oczywiście zaktualizuję oprogramowanie. Jakbym miał jakieś problemy poproszę jeszcze o poradę. Pozdrawiam
 

Ogr

New member
Bez reklam
Witam ! Myślę nad zakupem tego modelu głównie pod PS3 .Troszkę zmartwiło mnie info na temat smużenia i ryzykownej aktualizacji :(
Czy jest tak żle ?
 

angelus-sk

New member
Witam Org. Nie jestem aż takim videofilem. Dla mnie obraz jest niezły. Fajnie jest oglądać filmy albo grać na 46 calach :). Co do smużenia to może wypowiedzą się specjaliści. Co do aktualizacji to dopiero będę mógł coś napisać dopiero za miesiąc. Pozdro
 

Ogr

New member
Bez reklam
Pokój ma około 20 m , tv używany będzie wieczorami .Aktualnie w pokoju stoi 42 calowy LCD i wydaje sie mały :)Muszę kupić drugi tv z powodu konfliktu domowego ;) Ogladając SHARPY w sklepach zawsze twierdziłem ze maja super obraz :eek:k:
Głownie zalezy mi na dobrej współpracy z PS3 i xbox360 !Grajac siedzę od ekranu 2 metry .Nie zależy mi na super dzwięku z TV !!!
Dodam jeszcze ze nie pali się z zakupem i zastanawiam się jak ceny bedą kształtować sie w okolicach świąt ?
Aktualna cena tego modelu wydaje się bardzo atrakcyjna !
Pozdrawiam Adam .
 

Staszek

Member
42X20E vs 42DH65E

Mam pytanie. Który z tych dwóch będzie lepszym wyborem? Wiem, że X20 ma już swój wiek ale nadal się trzyma w czołówce(dobra matryca). DH65 jest nowszy ale ma swoje wady, choć ostatni soft trochę polepszył jego pracę.
Moje potrzeby:
Około 2-3m
Sygnał TV kablówka
Z czasem 'n'
DVD pionier DV-600
Z czasem BR(czyli Full HD)
Gry odpadają, filmy i TV, z czasem kino domowe.

Będę wdzięczny za uzasadnione różnice.
 
Do góry