lepszy obraz po 2 miesiacach

afflux

New member
Witam mam około trzech miesięcy Sharpa DH65E i odnoszę wrażenie że obraz w tym LCD poprawił się znacząco od pierwszych tygodni użytkowania. I tu moje pytanie czy ktoś spotkał się z taką sytuacją ( kolega ma Samsunga i twierdzi że też poprawił mu się obraz po czasie ) ?
Nie wiem czy to tylko wrażenie czy LCD muszą się "dotrzeć" jak na przykład silnik w samochodzie żeby w pełni pokazać swoje walory.
Jeżeli ktoś zaobserwował u siebie taką sytuacje niech odpisze a może Lcd-ki tak mają że po pewnym czasie dopiero poprawnie działają .
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Dokładnie to samo zjawisko miałem w Sony V4000 - po około 2 miesiacach użytkowania obraz się wyostrzył i był o klase lepszy.Teraz mam 2 nowe Samy i już grają fajnie a jestem pewny że się wyostrzą , Kolega miał też to z Sharpem D44 po około 3 miechach znacznie poprawił ostrośc.
 

z3

New member
Bez reklam
Panowie... błagam :blagam::blagam::blagam::blagam::blagam: :blagam: :blagam: :blagam: :blagam: :blagam: :blagam:

Oszczędźcie takich teorii, niektórzy są skłonni w to uwierzyć. Wzrok się przyzwyczaja i ot cała historyja.
 

Tomy64

New member
Tak wyostrzają się,na pewno zwłaszcza jak ktoś się przesiądzie z crt.Ja u siebie już nie widzę różnicy w obrazie bo się przyzwyczaiłem ale jeżeli ktoś przychodzi obcy wydaje mu się że obraz jest jakiś z dużą głębią.Oko ludzkie po prostu przyzwyczaja się do pewnych rzeczy.:niewiem::D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest dokładnie tak że oko przyzwyczaja się do innej struktury oglądania niż wcześniejszych technologii.
 

ziupo

New member
To raczej nie oko się przyzwyczaja tylko mózg.

PS: I tu mam dla Was zagadkę: widzimy oczami czy mózgiem? Dodam, że jest mały haczyk w tym pytaniu :p
 

toms83qwe19

New member
ziupo napisał:
To raczej nie oko się przyzwyczaja tylko mózg.

PS: I tu mam dla Was zagadkę: widzimy oczami czy mózgiem? Dodam, że jest mały haczyk w tym pytaniu :p

Oczywiście po stronie mózgu bodźce z oka są "konwertowane" na obraz i dlatego "widzimy". :cool:
Pewnie kwestia przyzwyczajenia do wielkości, ostrości LCD i daltego może być odczucie o lepszości obrazu.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Jak zwał tak zwał , a ja po 500 godzinach pracy miałem wyrażnie lepszy obraz - może to złudzenie , jak tak to bardzo przyjemne.Czekam jak będzie z Samami:) ,pewnie tak samo:cool:
 

afflux

New member
Dzięki za odpowiedź wiec załóżmy że to tylko przyzwyczaiły się mi oczy. Czyli oszukał mnie wzrok ok. Wiec tak sobie myślę i zaryzykuje stwierdzenie że producenci telewizorów wkładając do LCD coraz to nowsze technologie poprawiające obraz nie tylko starają się poprawić ten obraz ale też oszukać nasz zmysł wzroku że jest on lepszy.
 

toms83qwe19

New member
afflux napisał:
Dzięki za odpowiedź wiec załóżmy że to tylko przyzwyczaiły się mi oczy. Czyli oszukał mnie wzrok ok. Wiec tak sobie myślę i zaryzykuje stwierdzenie że producenci telewizorów wkładając do LCD coraz to nowsze technologie poprawiające obraz nie tylko starają się poprawić ten obraz ale też oszukać nasz zmysł wzroku że jest on lepszy.

Oczywiście że tak. Wystarczy pochodzić po sklepach z monitorami czy TV i zobaczyć sprzęty w akcji. Wszystkie są ustawione bardzo jasno, dodatkowo wszystkie wspomagacze i bardzo mocne nasycenia kolorów. Wszystko to na celu przyciągnięcia klienta. O tyle dobrze, że jet takie forum jak to, to i ludzie się więcej dowiedzą i są wstanie sami wybrać, a nie polegać na pierwszym rzucie oka.
 
Do góry