Wada tv ??

sPiDeK

Member
Witam serdecznie !!

Czy może ktoś zerknąć na te dwa zdjęcia które załączyłem w tym poście ? Pierwsze zdjęcie zrobione jest na maksymalnej jasności natomiast drugie na 0. Nie wiem czy mam cos nie teges z tv czy tylko jestem przewrazliwiony. Dodam ze czasami nawet przy jasnosci 0 boki sa jasniejsze od srodka ( bardzo zadko przy specyficznych jednolitych kolorach)

Pozdrawiam
 

Attachments

  • 20090606979.jpg
    20090606979.jpg
    129 KB · Wyś: 97
  • 20090606980.jpg
    20090606980.jpg
    107,7 KB · Wyś: 98

cygan

Member
Masz zapewne tv w technologi LCD. Dla mnie kupa. W plaźmie takie coś niemożliwe. Prędzej UFO zobaczę. W nocy oglądanie filmów przy scenach nocnych(ciemnych) to TRAGEDIA. LCD tak mają. Nie przejmuj się, świadomie wybrałeś i byłeś świadom tego zjawiska. Może się mylę.
 

cygan

Member
Dla porównania plazma PX80 (czas naświetlania 1/20s, ISO 100 ):

Jasność ok.55% (zmniejszanie jest już praktycznie niezauważalne przy braku sygnału)

P1080804.JPG


Jasność 100%

P1080805.JPG
 

sPiDeK

Member
Cygan dzięki za zainteresowanie. Tak, świadomie wybrałem lcd zamiast plazmy. Chciałem tylko żeby zerknął jakiś fachowiec na nie i powiedział czy tak jest w każdym tv lcd czy tylko w moim. Co do twoich zdjęć mam monitor komputerowy z matrycą pva i świeci tak samo na maks jasności no ale to 19cali :)
 

szaula

Member
sPiDeK napisał:
Cygan dzięki za zainteresowanie. Tak, świadomie wybrałem lcd zamiast plazmy. Chciałem tylko żeby zerknął jakiś fachowiec na nie i powiedział czy tak jest w każdym tv lcd czy tylko w moim. Co do twoich zdjęć mam monitor komputerowy z matrycą pva i świeci tak samo na maks jasności no ale to 19cali :)
niestety LCd-ki tak maja,moj byl nawet w serwisie i stwierdzili ze świeci zgodnie z ich specyfikacja.
 
Do góry