Czy zamienić LC-64XL2E na coś innego??

bestisz

Member
Mam dylemat. Przypadkowo stałem się posiadaczem TV Sharp LC-46XL2E. Można powiedzieć że go wygrałem i czekam teraz na dostawę. Obecnie posiadam 32" LCD Philips z serii Ambilight który ma już prawie 2 lata lecz spisuje się naprawdę rewelacyjnie. Czasami jak patrzę na znajomych kupujących budżetowe SONY-ówki po 1599zł czy inne cuda to chwytam się za głowę i zastanawiam się jak to się dzieje że mój ma już prawie 2 lata a świeci o niebo lepiej od tych "nowości". Jednak wydane w owych czasach prawie 5tys. ma odzwierciedlenie w czasach obecnych i wychodzi na to że nie było do końca głupotą.
Wracając jednak do tematu jeśli już jestem posiadaczem opisywanego wcześniej 46XL2E to chciałem Was zapytać czy może jest sens go odsprzedać i kupić coś konkretniejszego do salonu. Tak czy owak planowałem przenieść obecnego Philipsa do sypialni a do salonu kupić coś większego gdyż obecne 32" oglądam z około 4,2m a to dość duża odległość.
W grę wchodzi nawet odsprzedanie 46XL2E i dokładka 2tys. zł na poczet czegoś lepszego. Czy jest np. sens w zamianie tego modelu na nowość z serii DH77 czyli LC-46DH77E?? Czy może jeśli decyduje się dołożyć te 2tys. to warto iść w inną markę?? Jeśli tak to jaką??
Szczerze powiem że boję się plazm. Przede wszystkim dlatego że TV w moim domu gra większą część dnia a jak wszyscy wiemy PDP jest prądożerny. Kolega zmienił 32" LCD na 42" PDP Panasonica i na własne oczy widziałem jak to się odbiło na rachunkach za energię gdzie on naprawdę używa TV tylko wieczorami.
Źródła obrazu w moim przypadku to karty C+ i Polsatu przetwarzane w tunerze Dreambox 8000HD PRV.
Poradźcie coś bo nie wiem czy mam wogóle te 46" rozpakowywać jak przyślą czy szukać czegoś konkretniejszego.
Pozdrawiam i dziękuje z góry za wszelagie sugestie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Analizując twoje podejście do tematu - zdecydowanie pozostałbym przy wygranym modelu.
 

bestisz

Member
Bardzo dziękuje za krótką ale konkretną odpowiedź. Jednocześnie chciałbym się usprawiedliwić gdyż w wypowiedzi kolegi @kiki "Analizując twoje podejście do tematu..." wyczuwam błędną ocenę tego podejścia;) Nie chodzi o to że aż tak bardzo boję się rachunków za energię i dlatego też bronię się przez zakupem plazmy. Tak jak wspomniałem wcześniej stałem się posiadaczem 46XL2E bardzo przypadkowo i praktycznie za bezcen. Jestem właśnie podczas 3 tyg. urlopu i z racji tego że mam już ten TV postanowiłem przebudować salon.
Pieniążki które chciałem w przyszłości zainwestować w większy TV do salonu postanowiłem ulokować w projektor. LCD chciałbym umieścić we wnęce z płyt kartonowo gipsowych a ekran będzie wyjeżdżał z górnego progu we wnęce. Wybór projektora i ekranu jeszcze przede mną ale nie zanudzając chcę się usprawiedliwić dlaczego chcę LCD.
Jeżeli już będę miał projektor to sprawa oglądania filmów itp. będzie załatwiona. TV będzie służył do codziennego oglądania. Z racji tego że większość najpopularniejszych kanałów to słabe SD to szukam czegoś co dobrze będzie się spisywało z tego typu sygnałem.
Czytając test 42" modelu Sharpa z serii D77 wpadłem na pomysł że warto może będzie zamienić moje 46XL2E na model właśnie z serii D77.

Dziękuje koledze @kiki za odpowiedź i mam nadzieję że nie wyszedłem na pragmatyka bojącego się rachunków po zakupie plazmy. Teraz mam drugi zgryz przy wyborze projektora. Myślałem że Epson TW700 byłby dobry ale na wielu forach bardzo nażekają na na kontrast i skalę szarości przy tym projektorze. Podobno do filmów jednak najlepsze pozostaje DPL. Wiem że to OT ale jeżeli macie jakieś uwagi to będą mile widziane.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp XL2 ma lepszą płynność i lepsze skalowanie niż DH 77.
Wybór należy do Ciebie.
Zdecydowanie jeśli zakup na lata polecam plazmę Pioneera .
 
Do góry