100hz w rd8

marpas76

New member
bylem w sklepie obejrzec rd8e , no i zauwazylem ze w przy wlaczonych 100hz pojawiaja sie niekiedy takie kreskowane kontury, czy to normalne? bo jesli moga ,to nie chce takich 100hz i takiego tv,.prosze o odpowiedz.
pozdrawiam
 

marpas76

New member
obraz nie byl najwyzszej jakosci,sprzedawca mowil ze z anteny siatkowej tvp1 i 2. Zastanawialem sie nad d65e a rd8e i w d65e obraz wydawal sie byc wyrazniejszy (ustawnienia bardzo podobne), do rd8 zniechecily mnie wlasnie te poszarpane brzegi przy 100hz (praktycznie same takie poziome kreski - przesowajacych sie napisow przez chwile nie mozna bylo odczytac dopieropo ok 2sek bylo ok). Ja mam narazie kablowke nie najlepszej jakosci w przyszlosci moze jakas platforma cyfrowa.
Prosze o podpowiedz jak to jest z tymi 100hz w rd8. Czy moze wziac d65(fulhd i 10bit matryca).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w domu możesz być spokojny o jego jakość. W markecie na jednym sygnale gra kilka telewizorów. Więc o jakości szczególnie SD z anteny dachowej to szkoda rozmawiać.
Ma bardzo dobrą płynność.

Lepsza ostrość dzięki wyższej częstotliwości odświeżania
Dzięki skróceniu czasu wyświetlania pojedynczej klatki o połowę – z 0,02 s (50 Hz) do 0,01 s (100 Hz) – poruszające się obiekty wydają się nam znacznie mniej rozmyte. Ważne jest przy tym, by wygenerowany obraz pośredni przedstawiał nową fazę ruchu, naturalną dla śledzącej ruchomy obiekt gałki ocznej.



ROZMYTY OBRAZ

Przy częstotliwości odświeżania 50 Hz każda klatka jest widoczna przez 0,02 sekundy. W tym czasie oko przesuwa się, ale obiekt pozostaje w tym samym miejscu. Z tego powodu jego obraz na siatkówce jest niewyraźny.



LEPSZY OBRAZ

Przy 100 Hz każda klatka jest widoczna tylko przez 0,01 sekundy. Klatki pośrednie (2, 4, 6) nie pochodzą z przesłanego sygnału, ale muszą być wygenerowane elektronicznie. Obraz widziany przez obserwatora jest mniej rozmyty.

zrobisz jak uważasz :D.
Ja zostałbym przy Sharpie
 

marpas76

New member
dziekuje bardzo za odpowiedz. Chyba sie zdecyduje na ten rd8.
A co do 100hz to czy w xl8e ten system jest lepszy?czy jest jakas roznica w dzialaniu 100hz w roznych modelach sharp-a?

Pozdrawiam
 
Do góry