Lc32d65e

maciek26

New member
Witam.. Posiadam wyżej wymieniony model LCD Sharpa i ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony, poza jednym szczegółem... Chodzi mianowicie o to, że przy dynamicznych scenkach ciemne obiekty straaasznie sie rozmazują, pozostawiając po sobie długą smugę.. Wydaje mi sie, że dzieje się to wtedy, gdy nakładają się na siebie 2 ciemne obiekty, dla przykładu ciemne drzewo na jasnym niebie nie pozostawia smugi.. Problem ten zauważylem grając na konsoli ps3 podłączonej do tv wysokiej klasy kablem HDMI, telewizji w jakości SD czy HD nie oglądam.. Wyłączyłem wspomagacze obrazu (DNR, tryb filmu, active contrast) i bawiłem się z rozdzielczościami obrazu (od 720p do 1080p) ale niestety nic nie pomogło.. Liczę na waszą pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Mam z tym TV taki sam problem z tym że przy konsoli xbox 360, do tego dochodzi fakt ze gdy dam jasność powyzej 25 widać z lewej strony szary pas TV był w serwisie sharpa po 2 tyg przyszedł wpisali usterki nie stwierdzono i nadal to widać.Teraz mam się z zamiarem sprzedaży i kupna plazmy LG 42PQ3000
 

maciek26

New member
Wydaje mi się ze niewiele sobie tą zmianą poprawisz... Green ghosting, jaki występuje w plazmach będzie ci bardziej dawał we znaki :) Chodzi tu o to, ze mój znajomy "z sieci" nie ma tego problemu (u niego obraz się nie maże) i jestem pewien, że jest jakieś softwarowe rozwiązanie.. Moze jakies ustawienie, nowe oprogramowanie? Nie mam pojęcia
 

bogaty

New member
Bez reklam
Pytałem o software w dziale sharp D65E ale nikt na tym forum ci nie pomoże.Mnie najbardziej dobija ten pas i rozmywania obrazu wszystko wygląda jak żaba w 3 miesiącu rozkładu, lepiej już grał mój stary samsung HD ready tylko ze tam smużył trochę.Popytaj znajomego może coś doradzi, może reset ustawień w menu serwisowym coś pomoże gdyż nie wiem co z nim robili w sklepie.Przejechałem się na marce sharp wszyscy polecali ten model a okazuje się ze jakościowo bije go HD ready samsunga którego już od dawna nie produkują, a który ma 8ms czas reakcji i kontrast 7000:1.
 
Ostatnia edycja:

maciek26

New member
Zapomniałem dodać jednej rzeczy... Mianowicie raz, gdy grałem na konsoli brakło prądu w mojej wsi.. Może jest to w jakiś sposób powiązane? Może "rozstroiły" się jakieś ustawienia? A jak jest z tym menu serwisowym? Jeśli zrestartuje tam ustawienia tv to jest szansa poprawy? Czy nie ryzykuje tym uszkodzenia sprzętu/utraty gwarancji?
 

maciek26

New member
PORADZIŁEM SOBIE!!! Rozwiązanie było tak banalne że aż śmieszne :D Zwiększyłem kontrast prawie na maks, ustawiłem opc żeby się trochę "ściemniło", zwiększyłem jasność i... O dziwo problem został zredukowany, i to nie troszke, ale "praktycznie" zlikwidowało to ghosting (uwierzcie mi, różnica kolosalna!!!). Nie dosyć że smugi za obiektami znikły to poprawiła mi się czerń przez zwiększony kontrast :) Obraz jest brzytwa, różnica niebo-ziemia :D Nie mam słów po prostu żeby opisać moją radość :]

A tak mi sie nie chcialo bawic dzisiaj w te ustawki xD Nie miałem pojęcia że to może mieć powiązanie.
 
Ostatnia edycja:

a4tech

New member
Dlatego w wielu modelach zalecana jest profesjonalna KALIBRACJA :eek:k:
O czym wielokrotnie jest pisane.
Lub własne (długie) próby, regulacji ustawień wyswietlania obrazu...


Pozdro.
 

maciek26

New member
Jest dużo lepiej, ale ideału nie ma :) Może jeszcze da się coś zrobić?? Zwiekszylem kontrast i jasność, zmniejszyłem podświetlanie.. Może jest jeszcze coś, co może zminimalizować ten efekt? :) Ale i tak już jest bardzo dobrze

Ps. W menu serwisowym można coś poprawić? Wchodzenie w to menu nie powoduje utraty gwarancji? :>
 

spanker

New member
maciek26 napisał:
Jest dużo lepiej, ale ideału nie ma :) Może jeszcze da się coś zrobić?? Zwiekszylem kontrast i jasność, zmniejszyłem podświetlanie.. Może jest jeszcze coś, co może zminimalizować ten efekt? :) Ale i tak już jest bardzo dobrze

Ps. W menu serwisowym można coś poprawić? Wchodzenie w to menu nie powoduje utraty gwarancji? :>

musze cie zmartwic, ale to jest wada matrycy zwana smearingiem, tez to mam tylko w 46" tam dopiero te smugi ladnie widac., zwiekszani kontrastu to polowiczna metoda, bo po co mi samochod ktory moze tyklo jechac prosto, wydaje mi sie ze smearingu programowo nie naprawisz, tylko syfna matryca do smietnika
 

bogaty

New member
Bez reklam
Ma ktoś dobre ustawienia dla tego TV pod xboxa 360 podpiętego kablem hdmi? Próbowałem wiele ustawień i praktycznie zawsze występuje smużenie i ten ghosting.Kiki Powinien testować smużenie gier pod kątem fps np call of duty 4 czy fear 2, bo w wyścigach itp nie widać smuzenia nawet na TV który ma 8ms.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Witam TV wrócił z serwisu w którym notabene byłem z konsola w celu pokazania im o co chodzi.Serwisant przetestował hdmi i component i stwierdził ze faktycznie jest poziomy pas na matrycy z lewej strony taka poswiata, uznał że matryc dla D65 nie ma i prawdopodobnie wymienia mi TV.Po tygodniu dzwonią ze przywioza mi TV wrócił i problem nadal występuje mało tego w papierach wpisali czyszczenie matrycy i dyfuzora TV jest cały porysowany a zanim trafił do serwisu było kilka kresek.Zastanawiam sie co mogę z tym zrobić skoro TV na 2 letniej gwarancji a serwis nie potrafi tego naprawic?
 
Do góry